CEVA, Kocaeli’yi dağıtım ve ihracatta üs olarak seçti

CEVA Lojistik, Kocaeli’deki yatırımlarını artırarak sürdürüyor. CEVA Lojistik, Türkiye’nin en büyük lojistik depolarından birini daha Kocaeli- Gebze’de açarak kapasitesini artırdı ve Türkiye’de 600.000 metrekare depolama alanına ulaştı.

 
ceva_kocaeli.jpg

CEVA Lojistik, Gebze’deki 3. deposu açtı. Gebze 1 ve Gebze 2’nin ardından bölgede 60.000 metrekare alana yayılan yeni Gebze 3 Deposu ile CEVA’nın bölgedeki yatırımları hız kesmeden sürüyor.  Özel IT sistemi, deprem yönetmeliğine uygun ve yangına karşı son teknoloji önleme sistemine sahip depo, Uluslararası Yangın Koruma Derneği (NFPA) standartlarına uygun olarak inşa edildi.

2012 yılında Türkiye’nin lojistik sektöründe tek merkezden takip sistemi olan Kontrol Merkezi’ni açan ve ardından Kocaeli-Gebze’de Türkiye’nin en büyük transfer merkezini hizmete sokan CEVA, şimdi de Türkiye’nin en büyük depolarından birini sanayinin dağıtım ve üretim merkezi Gebze’de faaliyete soktu.

CEVA Türkiye Genel Müdür Baş Yardımcısı Turhan Özen ve CEVA Inbound Operasyonları İş Birimi Direktörü Hakan Çetin CEVA Lojistik’in Kocaeli-Gebze yatırımları hakkında bilgi verdiler. CEVA Lojistik olarak Türkiye’de sanayinin merkezi olan Kocaeli’nin üs olarak seçildiğini belirten Özen,” Yaptığımız bu önemli yatırımlarda Türkiye’de lojistik açıdan en önemli noktayı, Kocaeli’yi özel olarak seçtik. Sanayinin merkezi olan Kocaeli-Gebze, Türkiye’nin kalbi olarak tanımlayabileceğimiz bir konumda bulunuyor. Gebze’deki 60 bin metrekarelik yeni depomuz Türkiye’nin en büyük deposu olmasının yanı sıra IT altyapısı ve güvenlik standardı ile de bizim için stratejik bir önem taşıyor. Şu ana kadar Kocaeli’deki üç depomuz, inbound lojistik operasyonlarımızda ve transfer merkezimizde toplam 2.500 kişi istihdam ettik. Gelecek dönemde de Kocaeli’ye yeni depo yatırımları yapmayı sürdüreceğiz.” dedi.

2011 yılında lojistik ve altyapı yatırımlarının yanı sıra depolama alanında ciddi bir yatırım sürecinde olduklarını belirten CEVA Inbound Operasyonları İş Birimi Direktörü Hakan Çetin, konuşmasını şöyle sürdürdü: ”Kocaeli, Türkiye’nin, hatta uluslararası ulaştırma koridorlarının da olmazsa olmaz geçiş noktasıdır. Kocaeli’nden kara ve demir yolu ile geçen transit yükler, bölgeyi aynı zamanda bir lojistik bölge statüsüne de sokmaktadır. Lojistik bölgesi olarak adlandırdığımız Kocaeli’nde depo ve transfer merkezi yatırımlarımızın yanında inbound lojistik operasyonlarımıza da ağırlık veriyoruz.

CEVA Lojistik olarak otomotiv endüstrisi üreticilerinden beyaz eşya ve elektronik üreticilerine, uçak motoru üreticilerinden endüstriyel ekipman üreticilerine kadar inbound lojistik hizmeti veriyoruz. Türkiye’nin coğrafi konumunun sunduğu imkanları değerlendirmek için lojistik sektöründeki atılımlar da bizim için büyük önem taşıyor. Lojistik sektörünün bölge ülkelerle entegre olacak şekilde gelişmesi Türkiye’nin ihracatına önemli katkılar yapacaktır. Dünya Bankası 2010 Lojistik Performans Araştırmasına göre Türkiye 150 ülke arasında 39. sırada yer alıyor. Bu da Türkiye’nin lojistik açıdan yüksek potansiyele sahip olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, gerek yurtiçi gerekse uluslararası dağıtım ağımızın daha verimli ve yüksek performansla çalışması için Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubelerimizde yeni bir yapılanma sürecine girdik. Lojistik, ticaretin en stratejik ve gizli gücüdür. Satış maliyetlerinde fark oluşturmak ve rakiplerden avantajlı konuma geçmek isteyen firmalar lojistiği keşfettiler, ancak henüz yararlanmayan oldukça büyük bir kesim var, arzumuz bu firmaların da bir an önce bizlerden yararlanmaya başlamasıdır.” dedi.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat

Yorumlar

Hiçbir yorum bulunamadı


Yeni yorum yaz