e
BannerFatih Baş: Türkiye’nin lojistikteki yol haritası ne olmalı?


Yayın: 18-04-2024
Kategori: Lojistik

Lojistik sektörü, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasında kilit bir rol oynuyor. Sektörün gelişimini sürdürmek ve güçlendirmek için lojistikteki yol haritasının çizilmesi gerektiğini ifade eden Globelink Ünimar İcra Kurulu Başkanı Fatih Baş, Türkiye’nin lojistikteki yol haritasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez'e Yılın İş İnsanı ödülü


Yayın: 18-04-2024
Kategori: Lojistik

Ege Üniversitesi İşletme Topluluğu, bu yıl 8’incisi düzenlenen “Kristal Yaka İş Ödülleri” töreninde iş ve sanat dünyasının 'en iyiler'ini ağırladı. Çeşitli kategorilerde alanın önemli isimlerine ödüllerinin verildiği törende Yılın İş İnsanı Ödülü  kategorisinde ödül Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez'e verildi. 
Otokar, Atlas kamyon ailesine 2 yeni üye ekledi


Yayın: 18-04-2024
Kategori: Ticari Araçlar

2013 yılında "Ticaretin yükünü hafifletmek" misyonuyla hafif kamyon segmentine adım atan Otokar, 8,5 ve 12 tonluk Atlas modelleriyle büyük başarı elde ettiği pazarda hedef büyüttü. Otokar, 11 ve 15 tonluk yeni Atlas kamyonları ile farklı iş kollarındaki ihtiyaçlara daha geniş bir yelpazede cevap vermeyi hedefliyor.
DB Schenker, 157 istasyonu için GDP sertifikası aldı


Yayın: 17-04-2024
Kategori: Lojistik

157 istasyonu için GDP sertifikası alan DB Schenker, sağlık sektöründe etki alanını genişletiyor. Şirket, gelecek yıl 180'den fazla istasyonunu sertifikalandırmayı planlıyor.
Şehir içi dağıtımın güçlü oyuncularından: Mercedes-Benz Atego


Yayın: 17-04-2024
Kategori: Ticari Araçlar

Mercedes-Benz Atego, düşük dönüş yarıçapı ile dar sokaklarda ve sıkışık şehir trafiğinde ustalıkla hareket ederek sürücülere özgürlük ve üstün kontrol hissi sunuyor. Dağıtım sektörünün vazgeçilmezi, kusursuz manevra kabiliyetiyle işleri kolaylaştırıyor, her yolculukta güven veriyor.
DAF çevrimiçi filo yönetimi platformu PACCAR Connect'ı tanıttı


Yayın: 16-04-2024
Kategori: Ticari Araçlar

Geniş bilgi yelpazesi ve sektör lideri kullanım kolaylığı ile yeni PACCAR Connect, çevrimiçi filo yönetimi platformları için standardı belirliyor. PACCAR Connect'e kolayca erişilebilir ve mevcut üçüncü taraf yazılımlarla çok basit entegrasyona olanak tanır. Tüm yeni DAF XB, XD, XF, XG ve XG+, en az 10 yıllık PACCAR Connect ile birlikte standart olarak sağlanır.
Mars Logistics, 2024'te euro bazında yüzde 15 büyüme hedefliyor


Yayın: 16-04-2024
Kategori: Lojistik

2023 yılını 529,5 milyon euro ciro ile kapatan Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Mars Logistics, 2024 yılında Euro bazında büyüme hedefliyor.
IFCO'nun lojistik süreçleri CEVA Lojistik'e emanet


Yayın: 16-04-2024
Kategori: Lojistik

CEVA Lojistik, yeniden kullanılabilir ambalaj çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçisi IFCO ile Dilovası Tesisi'nden FTL çıkışları ve market dağıtım merkezlerinden kasaların toplanması ve iadesi konusunda işbirliği yaptı.
CMA CGM Lojistik, sadakat programını uygulamaya başladı


Yayın: 16-04-2024
Kategori: Denizyolu

Deniz, kara, hava ve lojistik çözümlerinde küresel bir oyuncu olan CMA CGM, müşterilerine yönelik ilk sadakat programı olan SEA REWARD'ı başlattı. 
DFDS, Ekol'ün uluslararası iş kolunu satın aldı


Yayın: 09-04-2024
Kategori: Lojistik

DFDS, Ekol Lojistik'in Türkiye ile Avrupa'yı birbirine bağlayan uluslararası taşımacılık iş kolunu 260 milyon euroya (1.9 milyar DKK)  satın alarak, DFDS'in Türkiye ile Avrupa arasındaki taşımacılık koridorundaki operasyon ve hizmet ağını güçlendiriyor. Satın alma işleminin, AB birleşme kontrol onayı alınmasını takiben 2024'ün 4. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.