Banner


Globelink Ünimar’dan kredi kartı ile ödeme kolaylığıLojistik sektörünün öncü isimlerinden olan Globelink Ünimar, denizyolu, havayolu, karayolu ve entegre lojistik alanında sunduğu çözümleri özel hizmetler ile birleştirmeye devam ediyor. Koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Globelink Ünimar, son olarak tüm ödeme ağını tek bir sistem altında toplayarak devreye aldığı sanal pos ödeme sistemi ile müşterilerine istedikleri her yerden hızlı ve güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapma imkanı sunuyor.
Sertrans, Almanya'da 5 bin metrekare depo açtı


Yayın: 12-04-2021
Kategori: Depolama - Antrepo

Tedarik zinciri yönetiminde verdiği katma değerli lojistik hizmetleriyle 31 yıldır ulusal ve uluslararası markaların çözüm ortağı olan Sertrans Logistics, yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda bir adım daha atarak Almanya'da 5 bin metrekarelik bir depo açtı. Yurt dışına açılmak isteyen Türk markaların lojistik operasyonlarını bu depo üzerinden yönetecek olan Sertrans Logistics, yeni deposuyla özellikle Almanya ve çevre ülkelerde pazar payını hızla artırmayı hedefliyor.
UND, Orta Koridor ’un kilit ülkesi Azerbaycan’da çözüm aradı


Yayın: 09-04-2021
Kategori: Karayolu

Asya-Avrupa arasındaki ticarette en önemli güzergâhlardan biri olan Orta Koridor’un taşımacılar tarafından daha fazla kullanılması için harekete geçen UND, Azerbaycan’da önemli ziyaretler gerçekleştirdi. Öncelikle yüksek ücretler ve gümrük sorunlarının çözülmesi gerektiği aktarılırken hattın transit konumunun geliştirilmesi gerektiği anlatıldı.
Körfez Ulaştırma RGNS vagonlarıyla taşıdığı ürün çeşitliğini arttırdıTüpraş iştiraki Körfez Ulaştırma AŞ, akaryakıt taşımacılığının yanında diğer ürünlerin taşınmasında da atağa kalktı. Yatırımını yaptığı RGNS vagonlarıyla emniyetli şekilde tehlikeli madde taşımacılığı yapmanın yanı sıra Tüpraş rafinerileri arasında yedek parça gibi yükleri de taşımaya hazırlanan Körfez Ulaştırma, petrokok konteyner taşımacılığıyla da ürün taşıma gamını çeşitlendiriyor. 
Ceran Nakliyat, 40 tane Tırsan treyler aldı


Yayın: 08-04-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Tırsan, iş ortağı Ceran Nakliyat’a yaptığı 40 adet Multi Ride teslimatı ile firmanın filosunu 140 adede yükseltti.
Yunanistan'dan TIR sürücülerine vize engeli


Yayın: 08-04-2021
Kategori: Karayolu

Yunanistan son günlerde TIR sürücülerinin vize başvurularının neredeyse tamamını anlaşılamayan nedenlerle reddederek Türkiye'nin AB ile ticaretini tehdit ediyor. UND Strateji ve İş Geliştirme Başkanı Fatih Şener, "Ülkemizdeki Yunan misyonları ülkemiz ihracat yüklerini taşıyan Türk TIR Sürücülerinin vize başvurularını reddetmekle kalmayıp Ret verilen sürücülerin AB Topraklarına Giriş Engeli için Schengen Sistemine 'Şerh' koyuyor" dedi. 
F-MAX, donmuş Baykal Gölü üstünde hız rekoru kırdı


Yayın: 07-04-2021
Kategori: Ticari Araçlar

2019 Uluslararası Yılın Kamyonu (ITOY) ve Rusya yılın kamyonu ödüllü çekicisi F-MAX ile dünya çapında dikkatleri üzerine çeken Ford Trucks, Rusya’da donmuş Baykal Gölü üzerinde gerçekleştirilen hız festivalinde bir ilke daha imza attı. Eskişehir’de üretilen F-MAX, Rusya’da Baykal Gölü üzerinde düzenlenen “Hız Günleri” (Days of Speed on the ice of Lake Baikal) etkinliğine katılan ilk kamyon oldu ve kendi segmentinde donmuş gölde hız rekoru kırdı.
OYAK’ın otomotiv odaklı Ro-Ro limanına ilk sefer


Yayın: 07-04-2021
Kategori: Denizyolu

OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş. tarafından Japon NYK Line (Nippon Yusen Kaisha) ortaklığı ile Kocaeli’ne bağlı Körfez ilçesinde, tüm markalar ile çalışmak üzere hayata geçen ortak liman işletmesinde ilk deneme seferi başarıyla gerçekleşti. Uluslararası standartlarda hizmet verecek olan otomotiv odaklı Ro-Ro Limanı, küresel otomotiv lojistiğinin yeni merkezi olmaya hazırlanıyor.
DHL sarı rengini yeşile boyayacakDeutsche Post DHL Group, 2030'a kadar karbon nötr lojistik projelerine 7 milyar Euro yatırım yapacak. Deutsche Post DHL Group CEO’su Frank Appel: “Sarı renkli Grubumuzu yeşil bir şirkete dönüştürerek gezegenimize ve toplumumuza önemli katkıda bulunacağız” dedi. 
Continental filo faaliyetlerini Conti360° Çözümleri altında birleştirdi


Yayın: 06-04-2021
Kategori: Lastik

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, filo sektörüne yönelik hizmetlerini Conti360 ° Çözümleri altında birleştirdi. Tek noktadan hizmet verecek olan   Conti360 ° Çözümleri; yakıt tasarruflu lastikler, kaynak tasarrufu sağlayan sırt kaplamaları ve dijital lastik izleme uygulamasıyla, taşımacılık sektöründe sürdürülebilirliği öne çıkaracak. Verimli filo yönetimiyle lojistik sektörü için de katma değer yaratılacak.