DHL Express 8 tane Boeing kargo uçağı sipariş etti


Yayın: 15-01-2021
Kategori: Havayolu

DHL Express ve Boeing tarafından bugün yapılan bir açıklamayla sekiz yeni Boeing 777 kargo uçağı sipariş edildiği duyuruldu. DHL Express, bu yatırımla hızla büyüyen uluslararası ekspres kargo pazarlarındaki müşteri talebini karşılamak için kıtalararası uçuş ağını genişletme yönünde bir adım daha atıyor. İlk teslimatın 2022 yılında gerçekleşmesi planlanıyor.
Yük taşıma projesi Cargoloop heyecan uyandırdı


Yayın: 14-01-2021
Kategori: Lojistik

Dijitalleşmenin sektörlerin kaderini belirleyeceğinin her platformda altını çizen Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından yürütülmekte olan çığır açıcı Cargoloop Projesi’nde İTÜ ile iş birliği yapacak.
Tırport Insights, lojistik sektörünün nabzını tutacakDevreye aldığı dijital hizmetleriyle sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önemli lojistik platformlarından birisi haline gelen Tırport, lojistik bilgi servisi Tırport Insights’ı Ocak 2021 tarihi itibariyle yayına aldı. Lojistik sektörünün canlı ve güncel verileri, sektöre ilişkin raporlar, değerlendirmeler, analiz ve öngörüler Tırport Insights’tan yayınlanmaya başladı.
Turquality’ye talep ikiye katladı


Yayın: 14-01-2021
Kategori: Lojistik

Progroup Başkanı Salim Çam, “Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle zor bir yıl olmasına rağmen, Turquality’ye talep 2’ye katladı ve Türk markaları globalde rekabete hazırlanıyor” dedi.
Ayyıldız Grup'a 30 adet Volvo Trucks


Yayın: 14-01-2021
Kategori: Ticari Araçlar

İnşaat sektörünün birçok alanında hizmet veren, aynı zamanda akaryakıt istasyonları da olan Ayyıldız Grup tercihini; gücü, dayanıklılığı ve verimliliği ile öne çıkan Volvo Trucks markasından yana kullandı.  Firma, ilk Volvo Trucks siparişinde 30 adet Volvo FM500 tercih etti.
Mars Logistics 2020’yi 2,1 milyar TL ciro ile kapatıyor


Yayın: 13-01-2021
Kategori: Lojistik

2020 yılını 2,1 milyar TL ciro ile kapatan Mars Logistics, yurt içi ve yurt dışı yatırımlarına 2021’de de devam edecek. 2021’de 20 milyon euroluk filo yatırımı yamaya hazırlanan şirket, Avrupa’da ikinci bir şirket açmayı planlıyor. 
Aras Kargo’dan transfer merkezi yatırım atağı


Yayın: 13-01-2021
Kategori: Lojistik

Türkiye’nin öncü ve yenilikçi kargo firması Aras Kargo, pandemi sürecinden önce başlattığı teknolojik dönüşüm ve altyapı yatırımlarına hız verdi. IT altyapısı ve operasyonel düzenlemelere son 2 yılda toplamda 300 milyon TL’ye yakın yatırım yapan Aras Kargo; 2020’de Ankara Transfer Merkezi’nin teknolojik dönüşümünü tamamladı. Ankara ile birlikte toplam 8 transfer merkezini dönüştüren şirket, saatlik işleme kapasitesindeki 3 katlık artış ile sektörün en iyisi konumuna geldi.
Zer, sürdürülebilir projeleri ödüllendirdiKoç Topluluğu’nun satın alma ve tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketi Zer’in sorumlu tüketim ve üretim projelerini değerlendirdiği Hayalimiz Benzer İş Birliği Programı’nda ödül alan şirketler belli oldu. Mars Logistics, Hadımköy fabrikasında kullandığı güneş enerjisi sistemleriyle takdir ödülü aldı.
 
Alışan Lojistik kadın sporcuların yanındaAlışan Lojistik, ülkemizin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nı çatısı altında barındıran VakıfBank Spor Kulübü’nün sponsoru oldu.
DHL Express Türkiye’nin üst yönetiminde görev değişikliği2021 yılına girmesiyle birlikte Türkiye’de 40’ıncı yılını kutlayan DHL Express Türkiye’nin üst yönetiminde görev değişikliklerine gidildi. Seçkin Piker Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına, Volkan Demiroğlu Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına, Mustafa Tonguç, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı.