e
BannerBiyo-CNG atık toplamada en uygun yakıt


Yayın: 12-07-2024
Kategori: Ticari Araçlar

IVECO ile İtalyan Ulusal Araştırma Konseyi (CNR) tarafından ortaklaşa yapılan bir araştırmaya göre  atık toplama için en uygun yakıtın biyo-CNG olduğu doğrulandı. 
Meriç Lojistik depolarını teknolojiyle donatıyor


Yayın: 12-07-2024
Kategori: Lojistik

Depolama alanında esnek çözümlerle dikkat çeken, maliyet ve hız avantajı sunan Meriç Lojistik, müşterilerinden tam not alıyor. Meriç İnşaat Elektrik Nakliyat ve Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Meriç, “Teknoloji odaklı bir firmayız. Depomuz 11.000 m2’den oluşuyor. Bunun 6.000 m2’si açık, 5.000 m2’si kapalı alandan oluşmaktadır. Askılı tekstil ürünleri için depolamaya özel bir bölümümüz ayrılmış durumdadır.  Depomuzdaki teknolojik uygulamalar, raflı sistemler ve kendi yazılımı üzerinde depoyla entegre çalışan programlarımız ile farkımızı ortaya koyuyoruz” dedi.
Alp Özler Lojistik, Murhak Nakliyat’ı bünyesine kattı


Yayın: 10-07-2024
Kategori: Lojistik

Lojistik sektöründe 40 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Ankara merkezli Murhak Uluslararası Nakliyat Alp Özler Lojistik Grup Şirketleri bünyesine katıldı. 
Brisa’nın yeni Pazarlama Direktörü Burcu Cihan oldu


Yayın: 08-07-2024
Kategori: Lastik

Brisa, 1 Temmuz 2024 itibariyle Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel’in, Temsa Skoda Ulaşım Araçları Genel Müdürü olarak atanmasını takiben, pazarlama fonksiyonunda gerçekleşen yeni organizasyonel yapılanmayı duyurdu. Pazarlama Direktörü pozisyonuna Burcu Cihan atandı. 
DHL Supply Chain Türkiye, ikinci GDP uyumlu aktarma merkezi sertifikasını aldı


Yayın: 08-07-2024
Kategori: Lojistik

DHL Supply Chain Türkiye, Ankara Aktarma Merkezi’nin ardından İzmir Aktarma Merkezi için de T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından verilen İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP – Good Distribution Practices) uyumlu aktarma merkezi sertifikasını aldı. Sağlık sektörüne yönelik yatırımlarını sürdüren ve Türkiye’de bir aktarma merkezine bu sertifikayı alan ilk şirket olan DHL Supply Chain Türkiye, bu hizmet ağını ülke geneline yaymak üzere çalışmalarına devam ediyor. 
ZTT Nakliyat filosuna 22 adet Volvo Trucks kattı


Yayın: 08-07-2024
Kategori: Ticari Araçlar

Sıvı yük taşımacılığı, tank konteyner taşımacılığı ve frigo taşımacılığı faaliyetleri sürdüren ZTT Nakliyat, filosuna 22 adet Volvo Trucks araç ile güç kattı. 
Boltas, Türkiye-Avrupa intermodal taşımacılık hattında güçleniyor


Yayın: 08-07-2024
Kategori: Lojistik

Uluslararası taşımacılığın global oyuncularından Boltas, Türkiye ile Avrupa arasında gerçekleştirdiği intermodal taşımacılık operasyonları ile sektördeki etkinliğini her geçen gün artırıyor. Şirketin İntermodal Müdürü Merih Ünal, “İntermodal taşımacılık sayesinde müşterilerimize ideal süre ve maliyetler doğrultusunda güvenli ve çevre dostu çözümler sunuyoruz.” dedi.
Mars Logistics’ten Samsun'da yeni transfer merkezi


Yayın: 08-07-2024
Kategori: Lojistik

Mars Logistics, yurt içinde büyümesini açtığı depolarla sürdürüyor. Son olarak Samsun’da depo açan Mars Logistics, Yurtiçi Dağıtım Kanalları Bölümü ile Türkiye’nin bütün illeri için sunduğu komple taşımacılık hizmetini parsiyel taşımacılık alanında da geliştiriyor.
Türkiye Denizcilik Zirvesi’nde Arkas’a çifte ödül!


Yayın: 05-07-2024
Kategori: Denizyolu

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Türkiye Denizcilik Zirvesi’nde Arkas  “Türk Gemi İnsanını En Fazla İstihdam Eden Firma” ve “Türk Bayrağı Altında En Fazla Sayıda Gemi İşleten Firma” kategorilerinde aldığı iki ödülle en çok ödül alan şirket oldu. 
DHL eCommerce, e-ticaretteki son trendlere ilişkin raporunu yayımladı


Yayın: 05-07-2024
Kategori: e-ticaret

Online alışverişte akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilen satın almalarda artış yaşanıyor. Shein ve Temu gibi uygulama tabanlı pazar yerleri önemli bir popülarite kazanıyor. Yurtdışından online alışveriş yapanların yüzde 65'i satın alma yapmadan önce teslimat sağlayıcı firmayı bilmek istiyor.