Banner


DFDS’den İzmir – Sete arası Ro-Ro hattı


Yayın: 24-03-2023
Kategori: Denizyolu

Yolcu ve yük taşımacılığında Avrupa’nın lider firması DFDS’in Türkiye merkezli Akdeniz İş Birimi çok özel bir hattın açılışını gerçekleştiriyor. İzmir Alsancak Limanı’ndan Fransa’nın Sete limanına ilk ve tek Ro-Ro hizmeti olma özelliğini taşıyacak olan İzmir – Sete rotası ile DFDS, Türkiye ve Avrupa arasındaki güvenli ve hızlı taşımacılık çözümlerine bir yenisini daha ekliyor. 
DHL Küresel Bağlantılılık Endeksi’ni açıkladı


Yayın: 24-03-2023
Kategori: Lojistik

2020'deki hafif düşüşün ardından, bileşik DHL Küresel Bağlantılılık Endeksi 2021'de yeniden pandemi öncesi seviyelerin üzerine çıktı. Ticaret, insan, sermaye ve bilgi akışlarının dünya çapındaki hareketini ortaya koyan endekse göre Türkiye, 171 ülke arasında 55’inci sırada yer alırken, bağlantısının en yüksek olduğu ilk 3 ülke Almanya, Rusya ve Suriye olarak sıralandı.
Aras Kargo, KOBİ’lerin e-ihracat ortağı olmaya hazır


Yayın: 24-03-2023
Kategori: Kargo

Aras Kargo ana sponsorluğuyla gerçekleşen WORLDEF E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı’nda, e-ticaret ve e-ihracata ilişkin olanaklar, güncel gelişmeler ve iş birliği fırsatları ele alındı. Aras Kargo Acente İlişkileri ve Kanal Yönetimi Direktörü Damla Erarslan, şirketin e-ticaret ve e-ihracat şirketlerinin güvenilir iş ortağı olarak tüm altyapı ve organizasyonu kurduklarını açıkladı.
KOTON, yurt dışı ve e -ticaret lojistiği operasyonlarında yetkinliğini artıracak


Yayın: 23-03-2023
Kategori: Tekstil

Yurt içi ve dışında 500’e yakın mağazası bulunan Türkiye hazır giyim sektörünün öncü markalarından Koton, global operasyonlarını e-ticaret kanalı üzerinden büyütmeyi hedefliyor. Koton Uluslararası Lojistik Grup Müdürü Polat Özcan, bu hedef doğrultusunda tüm lojistik modlarında gelişim planladıklarını ve lojistik iş ortaklarıyla bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını aktarıyor. 
Hubtic 1,3 milyon dolar tohum yatırım aldıAbdullah Cansu tarafından Düsseldorf’ta kurulan ve 2021 yılında faaliyetlerine start veren dijital lojistik girişimi Hubtic, tohum yatırım turunda 1,3 milyon dolar yatırım aldı. Hubtic, yatırım turunun ardından özellikle Avrupa’daki uluslararası taşıma operasyonlarını genişletmeyi planlıyor.
Mars Logistics güçlü projeleriyle eşitliğe yol alıyor


Yayın: 22-03-2023
Kategori: Lojistik

İki yıl önce başlattığı “Eşitliğin Cinsiyeti Yoktur” projesi ile şirket içi ve dışında toplumsal cinsiyet eşitliği algısını güçlendirmeyi hedefleyen Mars Logistics, kadın Tır sürücüleriyle sektördeki ön yargıları karıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğini her alanda savunmaya devam edeceklerini vurgulayan Mars Logistics İnsan Kaynakları Direktörü Nihal Kansu, kadın çalışan oranını ise yüzde 50’ye taşıyacaklarını söylüyor. 
Batu Logistics’in entegre çözümleri büyük rağbet görüyorBatu Logistics, otomotiv ve tekstil sektörünün tam zamanlı ve hızlı teslimat taleplerine entegre lojistik hizmetleriyle çözüm sunuyor. “Otomotiv lojistiği toplam iş hacmimiz içerisinde yüzde 35’lik bir paya sahiptir. Taşımalarımızın yüzde 30’luk bir bölümünü de tekstil ürünleri oluşturuyor” diyen Batu Logistics Genel Müdürü Efe Göktuna, intermodal askılı taşımacılık ürünlerinin tekstil, Just-In-Time operasyonlarının ise otomotiv sektörü tarafından rağbet gördüğünü söyledi. 
KRONE Türkiye 10 bin adet treyler üretimi hedefliyor


Yayın: 22-03-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Tire fabrikasında 2012 yılından beri üretimini sürdüren KRONE, 2026 yılında 10 bin adet treyler üretimi hedefliyor. 
Globelink Ünimar Korusu, Ege Orman Vakfı iş birliğiyle hayat buluyor!Globelink Ünimar, Orman Haftası kapsamında yeni bir adım atarak Ege Orman Vakfı iş birliğiyle Globelink Ünimar Korusu’nu oluşturuyor. Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına kurulan Yüzüncü Yıl Ormanları’nın içerisinde yer alacak koruda yeni fidanlar yeşerecek.
COLIN’S yılda 70 bin ton sevkiyat yapıyor


Yayın: 22-03-2023
Kategori: Tekstil

26 ülkede 600’ün üzerinde mağazasıyla global moda markası haline gelen Colin’s, hayata geçirdiği “Lojistik Takip Sistemi” ile operasyonel süreçlerde hız ve verimliliği arttırdı. Lojistik dağıtım merkezinde günlük 500 bin mağaza, 15 bin e-ticaret siparişini karşılama kapasitesi ile sürekli büyeme adımları atan marka, yılda yaklaşık 70 bin tonluk sevkiyat gerçekleştiriyor. Colin's Global Lojistik ve Dış Ticaret Grup Müdürü Mehmet Uçkun, 2026 yılına kadar Afrika ve Balkan ülkelerinde agresif bir büyüme hedeflediklerini, bu süreçte lojistik partnerlerinden temel beklentilerinin proaktif yaklaşım ve etkin know-how transferi olduğunu söyledi.