Fatih Baş: Yeni ticari ilişkiler ihracat pazarlarını genişletecektir


Yayın: 29-09-2023
Kategori: Lojistik

Türkiye son dönemde, başta MENA bölgesi olmak üzere farklı ülkelerle ticari diyaloglarını geliştirdi. Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi Fatih Baş atılan bu adımlarla ilgili yaptığı değerlendirmede Türkiye'nin ihracat pazarını genişletebileceğini söyledi.
Turkish Cargo Koala Yani’yi yeni yuvasına kavuşturdu


Yayın: 29-09-2023
Kategori: Havayolu

Turkish Cargo, “Mission Rescue” projesi kapsamında bir hikâyeye daha ortak oldu. Taşıyıcı, nesli tükenme tehlikesi altındaki koala Yani’yi güvenli bir şekilde Hong Kong’tan İngiltere’ye ulaştırdı.
Depolama alanı ihtiyacı 5 yılda 2 kat artacak


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Depolama - Antrepo

Türkiye’de gelecek 5 yılda depolama alanı ihtiyacının 2 kat artarak ilave 25 milyon metrekareye daha ihtiyaç olacağı açıklanıyor.
Say Global Logistic’ten Tırsan treyler yatırımı


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Ticari Araçlar

Say Global Logistic filosunu 5 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride treylerle güçlendirdi. 
Scania Super’in yakıt tasarrufu tescillendi


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Ticari Araçlar

2021'de piyasaya sürülen Scania Super, uzun mesafe kamyonlarına yönelik karşılaştırma testi olan Avrupa Kamyon Yarışması'nın (ETC) yakıt testi bölümünde ilk sırada yer aldı.
Değişen ticari düzenlemeler lojistik sektörünü nasıl etkileyecek?


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Lojistik

BATI Innovative Logistics, lojistik sektöründe yaşanan değişen ticari düzenlemelerin, tedarik zinciri yönetimi ve uluslararası lojistik operasyonlar üzerinde nasıl bir etki yaratacağını inceleyerek sektörde öncü bir rol üstlenmeye devam ediyor. Şirket, bu değişikliklere hızla uyum sağlamak ve müşterilerine sorunsuz bir lojistik deneyim sunmak için gerekli önlemleri alıyor.
Tedarik zincirinde beş yıl içinde odaklanması gereken altı alan


Yayın: 27-09-2023
Kategori: Ekonomi Gündemi

KPMG'nin hazırladığı rapora göre tedarik zincirindeki liderlerin kısa vadede sürdürülebilir tedarik zincirine, gelişmiş robotik ve otomasyona, geleceğin iş gücüne üç ila beş yıllık dönemde ise dağıtık defter teknolojileri ve dijital paralara, sektörel dönüşümlere ve metaverse dünyasına odaklanması gerekiyor.
Borusan Lojistik, ‘Altın Sertifika’ aldı


Yayın: 26-09-2023
Kategori: Lojistik

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Lojistik, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) tarafından düzenlenen "Duyarlı Ol!" projesinde Altın Seviye Sertifika almaya hak kazandı. Yönetişim, sürdürülebilir satın alma, enerji yönetimi, su ve atık yönetimi başlıklarındaki hedeflere ulaşan Borusan Lojistik, Türkiye’de bu sertifikayı alan ilk tesis oldu.
Good Logistics hava kargoda Güney Amerika ve Uzak Doğu’ya odaklandı


Yayın: 25-09-2023
Kategori: Lojistik

Türkiye’de bu yılın ocak-ağustos aylarında uluslararası hava kargo taşımacılığının yüzde 96,2’si İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşti. Köklü uluslararası tecrübesiyle hava yolu çözümleri de sunan Good Logistics’in Türkiye Genel Müdürü Levent Aydinç, hava kargo taşımacılığında bu yıl Güney Amerika ve Uzak Doğu ülkelerine özel önem verdiklerini belirtti.
Sertrans Logistics 1400 mavi yakayı işe alacak


Yayın: 25-09-2023
Kategori: Lojistik

Sertrans Logistics, e-ticaret operasyonlarında yüksek büyüme oranının etkisiyle yeni istihdam imkânı yaratmaya devam ediyor. Şirket, e-ticaret lojistiği operasyonlarında görevlendirilmek üzere 1400 mavi yaka çalışanı işe alacağını duyurdu.