Banner


DHL Express, Yenibosna’daki yeni hizmet merkezini açtı


Yayın: 24-06-2022
Kategori: Lojistik

DHL Express, yeni servis noktalarıyla Türkiye’deki yatırımlarına ve büyümeye devam ediyor. İstanbul Yenibosna’da 388.7 bin Euro’luk yatırımla hayata geçirilen yeni “DHL Service Point”, DHL Express müşterilerine en iyi hizmeti sunmak üzere kapılarını açtı.
Yeni Renault Trucks kamyonları yüzde 10'a kadar tasarruf sunuyorRenault Trucks, dağıtım ve hafif inşaat kamyonları için tasarlanan 2023 modellerinin enerji verimliliğini artırırken çevresel ayak izlerini azaltıyor. Renault Trucks D, D Wide ve C 2.3 m 2023 modelleri, motor optimizasyonu, yeni şanzıman donanımı ve Fuel Eco+ paketi sayesinde yakıt tüketimini ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarını yüzde 10'a kadar azaltacak şekilde sunuluyor. 
ALIŞAN’a bir ödül de yurt dışından geldiAlışan Lojistik, WEConnect International tarafından her yıl düzenlenen “2022 Rise to the Challenge Awards” yarışmasında “Transportation & Logistics” kategorisinde dünya birinciliğine layık görüldü.
"Kadın İçin Taşıyoruz" projesi, Aydın'da ihracatçılarla buluştu


Yayın: 23-06-2022
Kategori: Denizyolu

DFDS Akdeniz İş Birimi’nin, KAGİDER iş birliği ile devam ettirdiği “Kadın İçin Taşıyoruz” projesini, Anadolu’daki kadın ihracatçılarla buluşturan dijital paneller serisi ikinci turunda Aydın’daki ihracatçılarla yeniden bir araya geldi. 
 
Lojistik sektörüne yüzde 70'e varan yatırım desteği verilecek


Yayın: 23-06-2022
Kategori: Karayolu

Lojistik Sektörüne ‘Yurt Dışı Lojistik Dağıtım Ağlarının Desteklenmesi Hakkında Karar’ ile kuracakları tesis ve ağlar için 60 milyon TL destek sağlanırken, ‘Hizmet İhracatının Tanımlanması, Sınıflandırılması ve Desteklenmesi Hakkındaki Karar’ ile kira, istihdam, reklam ve tanıtım ile navlun borsası destekleri de verilecek. Lojistik destekler kapsamında ise firmalar; pazara giriş, birim desteği, tescil ve koruma desteği gibi 11 farklı destekten faydalanacak. 
Yeşil dönüşüm ve dijitalleşmede tam yol ileriDenizciliğin daha da gelişmesi, imkanların artırılması, lojistik maliyetlerinin en aza indirilmesi için Bakanlık olarak yoğun şekilde çalışma yürüttüklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, dijitalleşme, yeşil denizcilik ve yeşil liman alanında birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. 
Alışan Lojistik dijital ve yeşil dönüşüm vizyonuyla sektör dinamiklerine yön veriyor


Yayın: 23-06-2022
Kategori: Lojistik

Ar-Ge merkezlerinde gerçekleştirdiği yatırımlar ve bulut teknolojisine geçiş için başlattığı projeyle dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandıran Alışan Lojistik, sürdürülebilirlik alanında ciddi adımlar atıyor. Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, 2022 yılı için yeni proje ve yatırımlarla 2021’de yakaladıkları yüzde 45’i aşan büyüme trendinin daha fazlasını hedeflediklerini söyledi.  
Denizcilik Türkiye için vazgeçilmez bir sektör


Yayın: 23-06-2022
Kategori: Denizyolu

Türkiye 30 milyon DWT’yi aşan gemi filosuyla dünyada 15.  sırada yer alıyor. “Denizcilik Türkiye için vazgeçilmez sektörlerden birisidir” diyen İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, hedefin 2030’da 50 milyon DWT ile ilk on ülke arasına girmek olması gerektiğini söyledi. 
Limanlarda kapasiteyi 2,5 katına çıkarmalıyız


Yayın: 23-06-2022
Kategori: Denizyolu

2050 yılında Türkiye’deki konteyner talebinin 41 milyon TEU’yu, toplam tonajın ise 1,3 milyar tonu geçeceğinin öngörüldüğünü belirten TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erdemir, liman kapasitesinin 2-2,5 kat arttırabilmesi için hem mevcut limanlarda kapasite artışlarına hem de yeni mega limanlara ihtiyaç olduğunu söyledi. 
Turkish Cargo’dan stratejik 3 yeni hizmetTurkish Cargo, iş kalitesini artıracak ve müşteri beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak olan farklı hız kategorilerindeki 3 yeni hizmetini hayata geçirdi. Marka, ’TK SMART, TK PREMIUM ve TK URGENT” ile uygun maliyet avantajı, esneklik, ayrıcalık ve yüksek hızlı gönderim imkânı sağlıyor.