Banner


Scania servislerine kadın eli değiyor


Yayın: 26-11-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Scania, “erkek egemen” sektörlerden biri olarak görülen otomotiv sektörü için yetkili servislerinde kadın istihdam oranını son bir yıllık süreçte yüzde 4 arttırdı. 
Mercedes-Benz Actros 25 yaşında


Yayın: 25-11-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Her neslinde sunulan yenilikler sayesinde 1996’dan bu yana sektörün yeni standartlarını belirleyen Mercedes-Benz Actros 25 yaşında. Mercedes-Benz, Actros ile yirmi beş yıl önce özellikle uzun yol ve dağıtım/nakliye alanında yeni bir çığır açtı. 1896 yılında Gottlieb Daimler tarafından icat edilen kamyonun 100. yılını kutlamak için 1996 yılında piyasaya sunulan birinci nesliyle birlikte Actros, günümüzde kendi pazarının öncüsü olarak kabul ediliyor.
Amazon emisyonunu Iveco S-WAY ile azaltacak


Yayın: 25-11-2021
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: amazon ıveco s-way

IVECO, Amazon’un Avrupa operasyonları için 1064 adet doğal gazla çalışan S-WAY çekici sağlayacak. 
Alışan Lojistik SQAS değerlendirmesinde Avrupa'yı solladı


Yayın: 25-11-2021
Kategori: Lojistik

Kurulduğu 1985 yılından bu yana, birçok sektörün yanı sıra ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları (FMCG) ve tehlikeli madde lojistiği hizmeti sunan Alışan Lojistik, SQAS değerlendirmesini başarıyla tamamladı ve Avrupa ortalamasının çok üzerinde puanlar alarak sistemin en iyi uygulayıcılarından biri oldu.
Dow lojistikçilere müşteri değil partner oluyor


Yayın: 23-11-2021
Kategori: Kimya

Dow Türkiye, lojistik alanda ciddi satınalımlar yapıyor. “Lokal ve uluslararası lojistik şirketleriyle uzun yıllardır süregelen iş birliklerimiz mevcut. Lojistik firmalarıyla, müşteri – tedarikçi ilişkisinden ziyade partner olmayı tercih ediyoruz” diyen Dow Türkiye Lojistik Müdürü Emrah Çakmak, sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin,  lojistikte uzun vadeli stratejilerinin yapı taşını oluşturduğunu söyledi. 
Betek Boya demiryolu taşımacılığını yakın markaja aldı


Yayın: 23-11-2021
Kategori: Kimya

Dekoratif boya ve yalıtım sistemleri sektörünün öncü oyuncularından Betek Boya, yılda 33 bin aracın üzerinde sevkiyat yapıyor. “Lojistik; Betek’de tedarik zincirinin müşteriye en yakın organı olarak konumlandırılmış durumda” diyen Betek Boya Planlama ve Lojistik Direktörü Sacit Tekin, karayolu, denizyolu ve intermodal taşımacılığın yanı sıra taşımalarda demiryolunun kullanılmasına yönelik gerek şirket içinde gerekse de lojistik iş ortaklarıyla çalışma yürüttüklerini söyledi. 
Bülent Eyyüpoğlu: Tehlikeli madde taşımacılığı standarda kavuştu


Yayın: 23-11-2021
Kategori: Kimya

Birçok alanda yapılan mevzuat düzenlemeleriyle tehlikeli madde taşımacılığının uluslararası anlaşma ve sözlemlere uygun standartlara kavuşturulduğunu aktaran Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü Tehlikeli Yük Taşımacılığı Dairesi Başkanı Bülent Eyyüpoğlu. “Stratejik planda oluşturulmuş hedeflere ulaşılabilmesi, bu alanda nitelikli hizmet verilebilmesinin sağlanması ve verilen bu hizmetlerin dijital ortama taşınması yönünde gerek mevzuat gerekse diğer alanlardaki çalışmalarımız kesintisiz sürmektedir” dedi. 
TLS Lojistik on ikinci deposunu açıyor


Yayın: 22-11-2021
Kategori: Lojistik

Artan müşteri portföyünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere yatırımlarına devam eden TLS Lojistik, yılı 11 bin metrekarelik özel depo projesiyle kapatmaya hazırlanıyor.
 
Lojistik Vizyon: Boyner'in hedefi bir saatte teslimat


Yayın: 19-11-2021
Kategori: Lojistik Vizyon

Boyner Büyük Mağazacılık Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Anıl Haşimoğlu: 2022 yılının ilk çeyreğinde 1 saatte teslimat hedefi ile hızlı teslimat modelimizi kademeli olarak hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu yeni deneyimimiz ile Türkiye’de ve dünyada yeni trend olan online hızlı market teslimat modelinin dünyada benzeri olmayan moda versiyonunu hayata geçireceğiz. Odağımıza teknoloji ve müşteri mutluluğunu aldığımız yenilikçi, ezber bozan projelerimize önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”
Ford Trucks büyümesini Fransa ile sürdürüyor


Yayın: 19-11-2021
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: ford trucks fransa

Ağır ticari sektöründe gerek mühendislik tecrübesi gerekse de 60 yıllık mirası ile öne çıkan Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Avrupa’nın kilit pazarlarından Fransa’ya adım atarak büyümesini sürdürüyor.