Mars Hava ve Deniz Kargo’dan iki yeni şubeMars Hava ve Deniz Kargo, Konya ve Antalya’da şubeler açarak sürdürülebilir büyümesine devam ediyor. Havayolu, denizyolu, proje, fuar ve etkinlik taşımacılığı hizmetleri sunan Mars Hava ve Deniz Kargo, Antalya ve Konya şubelerini de açarak yurt içindeki şube sayısını 14’e çıkardı.
Öz-Trans Lojistik, 150 adet Mercedes-Benz Actros aldı


Yayın: 05-12-2022
Kategori: Ticari Araçlar

Yeni araç yatırımında bir kez daha Mercedes-Benz markasını tercih eden Öz-Trans Lojistik, son olarak Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Mercedes-Benz Actros ürün ailesinden 150 araç ile filosuna önemli bir yatırım daha yaptı.
Aras Kargo 16 bin fidana hayat verdi


Yayın: 05-12-2022
Kategori: Kargo

Aras Kargo,” Ormanları Yarına Taşıyoruz” projesi için Ege Orman Vakfı iş birliği ile 16 bin çalışanı adına yaptığı 16 bin adet fidan bağışının dikim törenini İzmit’te gerçekleştirdi.
Mercedes-Benz Türk, 320 bininci kamyonunu üretti


Yayın: 02-12-2022
Kategori: Ticari Araçlar

Kapılarını açtığı 1986 yılından beri Aksaray’ı bir Mercedes-Benz şehrine dönüştüren Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası, 320 bininci kamyonunu üretti.
Globelink Ünimar'dan 90 noktaya direkt parsiyel konsol hizmetiGlobelink Ünimar, sektörde yürüttüğü parsiyel denizyolu taşımacılığı hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Attığı yeni adımlarla lojistik ağını genişletmeyi sürdüren Globelink Ünimar, direkt konsol hizmeti verdiği lokasyon sayısını 90’a çıkardı.
MNG Havayolları, 25. yılını kutluyor


Yayın: 01-12-2022
Kategori: Havayolu

25 yıl önce % 100 yerli sermaye ile kurulan MNG Havayolları, dünyanın dört kıtasına gerçekleştirdiği başarılı uçuşlarla Türkiye’yi hava kargo sektöründe öne çıkarıyor. 30 Kasım, ilk uçuş yıldönümünde yayınladığı, mini belgeseliyle çeyrek asırlık başarı hikayesini çalışanlarıyla birlikte anlatıyor.
UTİKAD'ın 40. Olağan Genel Kurulu yapıldı


Yayın: 01-12-2022
Kategori: Lojistik

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği'nin (UTİKAD), 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Kasım'da gerçekleşti.
Ford Trucks, Avrupa açılımına Arnavutluk ile devam ediyor


Yayın: 01-12-2022
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: arnavutluk ford trucks

Tüm Avrupa’yı kapsama hedefiyle stratejik pazarlarda arka arkaya bayi açılışları gerçekleştiren Ford Trucks, Almanya, Fransa ve en son Avusturya açılışlarını takiben, Avrupa’daki büyümesini Balkanların önemli pazarlarından Arnavutluk ile sürdürüyor. 
Hubtic’ten deniz yolu taşımaları için avantajlı navlun teklifiUluslararası taşımacılık işlemlerinin tek bir platform üzerinden yönetilmesini sağlayan ve aktif olarak 75’ten fazla rotada teslimat gerçekleştiren dijital lojistik şirketi Hubtic, ABD, İsrail, Kuzey Afrika ve Orta Doğu limanlarına özel navlun fiyatları sunuyor. 
MEDLOG Türkiye, ECM sertifikası ile lojistik hizmetlerini genişletiyor


Yayın: 30-11-2022
Kategori: Demiryolu

MEDLOG Türkiye,  Avrupa Birliği dahilindeki demiryolu ağında kullanılacak yük vagonlarının bakımından sorumlu her kuruluş için geçerli olan Bakımdan Sorumlu Kuruluş (ECM- Entity in Charge of Maintanance) sertifikasının sahibi oldu. Bu sayede Türkiye’deki tüm vagonlarının bakım ve onarımlarını üstlenerek lojistik hizmet ihtiyaçlarını kendi bünyesinde karşılıyor.