Banner


Borusan yolunu teknolojiyle çizecek


Yayın: 27-07-2021
Kategori: Lojistik

Pandemi dönemini güçlü hizmet portföyü sayesinde alternatif çözümlerle fırsata çeviren Borusan Lojistik gelecek için yol haritasını çizdi. Teknolojiye yatırım yaparak fark yaratacaklarını belirten Borusan Lojistik Genel Müdürü Serdar Erçal, müşteri ve tedarikçiyle iş ortaklığını güçlendiren, tüm verimsizlikleri ortadan kaldıran bir yapı oluşturacaklarını söyledi. Erçal, “Amiral gemimiz olan teknoloji sayesinde fark yaratmaya odaklanacağız” dedi. 
Medkon filoya iki gemi ekleyecek, Akdeniz’de yeni bir hat açacak2020 yılını tüm zorluklara rağmen artı büyümeyle kapatan Medkon, yeni yatırımlarla Akdeniz ve Karadeniz’deki varlığını daha da güçlendirecek. Halihazırda 9 gemi ile faaliyet gösterdiklerini belirten Medkon Lines Ticaret ve İş Geliştirme Direktörü Mustafa Gür, filoya iki gemi daha ekleyip, Akdeniz’de yeni bir hat açacaklarını söyledi. Gür, 2021 yılı büyüme hedeflerini ise yüzde 30 olarak açıkladı. 
Barsan Global Lojistik’ten global ölçekte yerel hizmetler


Yayın: 27-07-2021
Kategori: Denizyolu

Denizyolu taşımacılığında oldukça iddialı olduklarını belirten Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ, “Bulunduğumuz ülkelerdeki yerleşik yapımız, lojistik süreçlerde ilgili ülke regülasyonlarına hakimiyetimizi de arttırdığından, özellikle liman varışı sonrası gümrükleme, depolama ve son taşıma gibi müşterilerimizden gelen süreçleri de sorunsuz tamamlamamızı sağlıyor. Dünya genelinde Barsan depolardan Barsan depolara taşıyarak stok maliyetimizi düşürüyor; sipariş bazında sevkiyatlar yaparak teslimat sürelerini kısaltıyoruz” dedi. 
Tamer Kıran: Denizciliği kamu-özel sektör işbirliğiyle büyütebiliriz


Yayın: 27-07-2021
Kategori: Denizyolu

Türkiye’nin 2030’da 50 milyon DWT ile ilk on ülke arasına girmesi için mevzuata dayalı olarak denizcilik sektörünün gelişimi önündeki kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini belirten İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran, denizciliğin kamu ve özel sektör işbirliğiyle büyütülebileceğini söyledi. 
Mercedes-Benz Türk ilk altı ayda 11 bin 850 adet kamyon sattı


Yayın: 16-07-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Ocak-Haziran 2021 arasında Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 11.361 adet kamyon ve çekici üreten Mercedes-Benz Türk, 5.451 adedi iç pazarda, 6.399 adedi ihracat pazarlarında olmak üzere toplamda 11.850 adet araç satışı gerçekleştirdi. 
CAG Logistics’ten ihracata katkı yapacak navlun kampanyasıCAG Logistics, Türkiye-Avrupa arasında ithalat-ihracat yapan firmalara intermodal taşımacılık hizmetlerinde avantajlı navlunlar sağlayacak.
 
EBRD'den Ford Otosan'a 650 milyon euro sendikasyon kredisi


Yayın: 15-07-2021
Kategori: Ticari Araçlar
Etiketler: ebrd ford otosan kredi

EBRD, Ford Transit Custom Ailesinin yeni nesil çevreye duyarlı, tam elektrikli versiyonlarının üretimini finanse edecek. Ford Otosan'ın üretim artışının fonlanması için 650 milyon Euro sendikasyon kredisi. Ford Otosan Kocaeli fabrikaları, Türkiye'nin ilk ve tek entegre elektrikli araç üretim tesisi ve Avrupa'nın ticari elektrikli araç merkezi olacak.
 
Mercedes-Benz Türk’te önemli atamalar


Yayın: 15-07-2021
Kategori: Ticari Araçlar

Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Kamyon & Otobüs Direktörlüğü görevine, 1 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla Tolga Bilgisu atanıyor. 2016 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk Müşteri Hizmetleri - Kamyon & Otobüs Direktörlüğü görevini yürüten Can Balaban, 1 Ağustos 2021 tarihi itibarıyla İngiltere’de Mercedes-Benz Kamyon Müşteri Hizmetleri Direktörlüğü görevini üstlenecek.
 
Lojistikte güven rekor kırdı


Yayın: 15-07-2021
Kategori: Lojistik

Lojistik sektörü, pandemiden güçlenerek çıkıyor. 2021’in ikinci çeyreğini kapsayan Lojistik Güven Endeksi’ne göre sektör tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. KPMG Türkiye Taşımacılık Sektör Lideri Yavuz Öner, “Dünya genelinde hızla devam eden aşılama çalışmaları ve hafifleyen kısıtlamalarla birlikte taşımacılık sektörü orta vadede güçlü görünümünü koruyor” dedi
 
OKT Trailer, İSG için farkındalık yaratıyorOKT TRAILER, İSG çalışmalarına farklı bir boyut kazandırarak “farkındayız!” dedi.