Kıvanç Çekiç: Tedarik zincirinde çevik ve yaratıcı çözümler zamanı


Yayın: 25-11-2022
Kategori: Gıda

Cargill Gıda Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Tedarik Zincirinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Kıvanç Çekiç, pandemiyle birlikte dünyada gıda alanında köklü bir davranış değişikliği ve güvensizliğin tetiklediği talep patlaması yaşandığını söyledi. Çekiç, “Cargill olarak bu zor dönemde müşterilerimize sunduğumuz dijital çözümler ve çevik yaklaşımımız sayesinde bölge insanına gıdanın ve sunduğumuz sürdürülebilir çözümlerin kesintisiz bir şekilde ulaşmasını sağladık” dedi
Mars Logistics’ten 60 milyon euro değerinde yatırım


Yayın: 25-11-2022
Kategori: Lojistik

Mars Logistics, yatırımlarıyla gücüne güç katmaya devam ediyor. 650 römork, 250 çekici ve 90 vagon satın alımı yapan şirket, toplamda 60 milyon euro değerinde yatırım yaptı.
Renault Trucks, elektrikli T ve C modellerinin tasarımını tanıttı


Yayın: 24-11-2022
Kategori: Ticari Araçlar

Renault Trucks, tam elektrikli ağır hizmet serisinin modellerini tanıttı. Üreticinin yeni logosunu taşıyan ilk araçlar olacak Renault Trucks E-Tech T ve C modellerinin seri üretimine, 2023'ten itibaren Renault Trucks'ın Bourg-en-Bresse'deki fabrikasında başlanacak. 
Ağır nakliyecilerin gümrük süreçlerini kolaylaştıracak işbirliğiAğır Nakliyeciler Derneği (AND) ile Tan Group arasında AND üyelerinin faydalanabileceği gümrük işlemlerini kapsayan bir iş birliği anlaşması imzalandı.
Rhenus Lojistik'in 'Home Delivery’ hizmeti Türkiye'deTürkiye’de büyümesini hızlandıran Rhenus Lojistik, hacimli eşya taşımaları için geliştirdiği taşıma, montaj ve kurulum hizmetlerini de kapsayan "Home Delivery” ürününü mobilyacılara tanıttı. 
Horoz Lojistik’te uluslararası karayolu taşımaları Tolga Palabıyık’a emanetHoroz Lojistik'te, Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Grup Başkanlığı görevine sektörde 23 yıldır tecrübe sahip bir isim olan Tolga Palabıyık getirildi. 
Omsan Logistics’e iki ödül birden


Yayın: 22-11-2022
Kategori: Lojistik

Omsan Logistics, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ve lojistik sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alan Atlas Lojistik Ödülleri’nde intermodal hizmetleri ve kurduğu yeşil lojistik hatları ile etkinliğin en önemli ödülü olan Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Omsan Logistics Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları kategorisinde de ödül alan firmalar arasında yer aldı.
Alışan Lojistik kimya sektörü için koşuyor37 yıldır kimya sektörü için katma değeri yüksek çözümler geliştiren Alışan Lojistik, yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. 2022’de depolamada palet kapasitesini 490 binin üzerine çıkaran, çekici filosunu yenileyen, dijital dönüşüm alanında yeni projeler geliştiren şirket, ISO konteyner elleçleme ve paketleme tesisinin açılışı için ise gün sayıyor. Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, yoğunlaştıkları her alanda yatırımların devam edeceğini söylüyor. 
LGT Logistics’'ten ‘Door to Door’ tehlikeli madde taşımacılığı hizmetleriKarayolu ve intermodal ile tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığında “door to door” hizmet sunan LGT Logistics, pandemi döneminde iş hacmini yüzde 70 artırdı. Taşımacılığın yanı sıra depolama, ısıtma, elleçleme, yıkama ve gümrükleme hizmetleri de sunan şirket, 2023 yılında açacağı tesisle hizmetlerini güçlendirecek. Şirket kurucusu M. Selçuk Arslan ve Lojistik Direktörü Kaan Ömeroğlu, sundukları hizmetleri ve büyüme hedeflerini anlattı. 
Hiper Lojistik ADR’li yük taşıma kapasitesini yüzde 25’e çıkaracakHiper Lojistik, Türkiye Avrupa hattında hızlı, güvenilir ve rekabetçi fiyatlarla ADR’li yük taşımacılığı hizmeti sunuyor. ADR’li taşımaların iş hacimleri içinde yüzde 20 paya sahip olduğunu belirten Hiper Lojistik Genel Müdürü Hüseyin Ergör, 2023’te bu oranı yüzde 25’e çıkarmayı planladıklarını söyledi.