Banner


TLS Lojistik’ten 45 milyon TL’lik filo yatırımı


Yayın: 25-01-2022
Kategori: Lojistik

Büyüme hedefleri doğrultusunda yatırımlarını sürdüren TLS Lojistik, Aralık ayında yaptığı 12. depo yatırımından sonra 2022’nin ilk ayında araç filosuna 45 Milyon TL yatırım yaparak son teknolojiye sahip Euro 6 motorlu çevre ve sürücü dostu 30 aracı daha filosuna dahil etti. 
Sertrans, 250 bin metrekare depolama kapasitesi hedefliyor


Yayın: 25-01-2022
Kategori: Lojistik

2021 yılında pek çok önemli gelişmeye imza atan Sertrans Logistics, özellikle depolama operasyonlarında yılı ciddi bir büyümeyle kapattı. Şirket, 140 bin metrekareye ulaşan depolama kapasitesini 2023 yılında yaklaşık 250 bin metrekareye çıkarmayı hedefliyor.
Otokar, kamyonda Atlas ile satışlarını yüzde 64 artırdı


Yayın: 24-01-2022
Kategori: Ticari Araçlar

Otokar, 8,5 tonluk kamyon modeli Atlas ile farklı iş kollarındaki işletmelerin iş yükünü hafifletiyor.  Otokar İç Pazar Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı H. Basri Akgül,  “2021 yılında Atlas’ın satışları 2020’ye kıyasla yüzde 64 arttı, filoların öncelikli tercihlerinden olduk” dedi. 
Konteyner taşımacılığında çevresel duyarlılık talebi arttı


Yayın: 24-01-2022
Kategori: Denizyolu

ShipsGo'nun araştırma bölümü olan “ShipsGo Academy” tarafından global düzeyde yayınlanan çalışma, "Çevresel Duyarlılık - Konteyner Taşımacılığı" adı altında yürütüldü. Raporda, yük sahipleri ve forwarderların konteyner taşıyıcısı seçim ölçütleri kapsamında  öncelikle olarak taşıyıcıların çevresel duyarlılığının olmasına önem verdiği ortaya çıktı. 
Mars’tan sürdürülebilirliğe 500 milyon TL yatırım


Yayın: 21-01-2022
Kategori: Lojistik

Sektörün önde gelen firmalarından Mars Logistics, sürdürülebilirlik odağını genişletiyor. Kurulduğu günden beri doğaya ve topluma saygılı iş yapma anlayışı ile hareket eden Mars Logistics, sürdürülebilirlik alanında 500 milyon TL yatırım yapacak.
Yüksek navlun 2022’de de gündemde olacak


Yayın: 20-01-2022

Ayşem Ulusoy-UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı 
Navlungo, ParkPalet’i 50 milyon TL’ye satın aldı


Yayın: 20-01-2022

Yurtdışına ürün göndermek isteyen firmalara anında lojistik teklifleri üretip satın alma süreçlerini yöneten ve bünyesinde bugüne kadar 3500 firmaya hizmet veren Navlungo, müşterilerine sadece lojistik değil depolama hizmeti de vermek amacıyla 6 ülkede online olarak depolama ve e-ticaret fulfillment hizmeti veren ParkPalet’i 50 milyon TL’ye satın aldı.
Berna Akyıldız, WiLAT Global Başkan yardımcılığına seçildi1919 yılı Birleşik Krallık merkezli CILT’in (Chartered Institute of Logistics and Transport) kadın kanadı WiLAT (Women in Logistics and Transport) Türkiye Kurucu Başkanı Berna Akyıldız WiLAT Global’in Ortadoğu’dan sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.
CLECAT, denizyolu lojistiğinde adil rekabet çağrısında bulundu


Yayın: 20-01-2022
Kategori: Denizyolu

Bazı armatörler, 1 Ocak 2022'den itibaren taşıma işleri organizatörlerine müşteri adına kontrat (named account) ile hizmet vermeyi durduracaklarını açıkladı. Müşteri tabanının bir kısmına hizmet vermeyi durduran bu karar ile lojistik hizmet sağlayıcılarının tedarik zincirindeki ihtiyaçlarını taşıma işleri organizatörleri ile gidermesinin önünü kesmek, bazı armatörler ile doğrudan iş yapmak amaçlanıyor.
FLO, lojistik ekosistemini yeniden kurguluyor


Yayın: 20-01-2022
Kategori: e-ticaret

Çok kanallı alışverişin devi FLO, belirlediği hedeflere göre lojistik süreçlerini yeniden dizayn ediyor. FLO Mağazacılık E-Ticaret ve Uluslararası Lojistik Direktörü Duygu Dökmecier, bir yandan Türkiye’de başarılı bir şekilde uyguladıkları omnichannel yapısını yurt dışı operasyonlarına da entegre ederken, diğer yandan iyi çalışan, verimli ve stokların çok iyi takip edildiği, teknolojiyle bütünleşik ve güvenilir bir lojistik ekosistemi kurguladıklarını söyledi.