BannerGüney Eksport filosunu 100 adet Actros ile güçlendirdi


Yayın: 01-03-2024
Kategori: Ticari Araçlar

1982 yılından bu yana lojistik sektöründe faaliyet gösteren Güney Eksport, en son teknolojiye sahip Mercedes-Benz Actros 1848 L, Actros 1845 LS, Actros 1851 LS, Actros 3232 L ADR olmak üzere toplam 100 adet Actros ailesi ile filosunun gücünü artırdı. 
Kapıkule-Kapitan Andreevo Sınır Kapısı analiz laboratuvarı açıldı


Yayın: 01-03-2024
Kategori: Karayolu

Bulgaristan Başbakanı Nikolay Denkov, Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda yeni Analiz Laboratuvarı’nın açılışını yaptı. Yeni laboratuvarın devreye girmesiyle bozulabilir gıda ürünlerinin testleri Sofya yerine direkt olarak sınır kapısında yapılacak. Böylece analiz süreleri kısılacak geçişler hızlanacak.
DB Schenker Arkas, yıla Tırsan Treyler yatırımıyla başladıDB Schenker Arkas, karayolu taşımacılığı alanında stratejik bir yatırım hamlesi yapıyor. Şirket, Tırsan'dan aldığı yeni treylerler ile filosunu genişleterek müşterilere daha kapsamlı ve güvenilir bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. 
Prometeon, Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu


Yayın: 29-02-2024
Kategori: Lastik

Prometeon ve Türkiye Futbol Federasyonu arasında 2024-2026 yıllarını kapsayan sponsorluk anlaşması imzalandı. Prometeon, üç yıllık anlaşma kapsamında 2024-2026 yılları arasında Türkiye A Milli Erkek Futbol Takımı’nın resmi sponsoru oldu.
DAF elektrikli kamyonlar için PACCAR Parts tarafından ilk şarj istasyonu kuruldu


Yayın: 29-02-2024
Kategori: Ticari Araçlar

PACCAR Parts Europe tarafından, Hollanda'nın Barendrecht şehrindeki DAF Elektrikli Kamyon Merkezi BEST Trucks'ta elektrikli güç kaynağı kuruldu.  "Mikro şebeke" adı verilen sistem; çatıya monte edilmiş 750 adet güneş paneli, bir enerji depolama sistemi ve gelişmiş enerji kontrol sistemlerinden oluşuyor. Mikro şebeke, atölyeden çıkan kamyonları son derece hızlı bir şekilde şarj edebiliyor ve ayrıca halka açık süper hızlı şarj cihazına güç sağlıyor. 
Bourg-en-Bresse'deki Renault Trucks tesisi enerjisini güneşten alacakRenault Trucks, TotalEnergies ortaklığıyla yürütülen geniş kapsamlı bir proje ile enerji geçişini sürdürüyor. Bourg-en-Bresse tesisinin 17 hektarlık bir alanı kaplayan güneş enerjili çatı panelleri ile donatılması amaçlanıyor. Renault Trucks'ın düşük karbonlu operasyonlara geçişinin simgesi olan bu proje, elektrik üretiminde 17.500 kişinin tüketimine eşdeğer olduğundan yenilenebilir enerji üretiminde önemli bir adım teşkil ediyor.
UND, Gürbulak’a kamu ve sektör temsilcileriyle çıkarma yaptı


Yayın: 27-02-2024
Kategori: Karayolu

UND, Gürbulak Sınır Kapısı’ndan çıkış yapan araç sayısının önemli ölçüde azalması ve uzun kuyruklar oluşması üzerine UND; Ticaret Bakanlığı, Bölge Ticaret Odaları, TİM ve IRU yetkilileri ile birlikte sınır kapısına gitti. Ayrıca, görüşmelerde İran gümrük yetkilileri ve İran Nakliyeciler Derneği ile de bir araya gelindi. UND Başkanı Aras, “Ticaretin artması için geçişlerin hızlanması gerekiyor. Bu sınır geçiş sayıları ile bu ülke ihracatını taşıyamayız” dedi.
Mercedes-Benz Türk Outdoor AGV’ler ile yeni bir “ilk”e daha imza attı


Yayın: 27-02-2024
Kategori: Ticari Araçlar

Teknolojik çözümlerde sektörüne öncülük eden Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda hayata geçirdiği Outdoor AGV (Sürücüsüz Otomatik Araç) Projesi ile Daimler Truck kamyon fabrikaları arasında bir “ilk”i gerçekleştirdi. Mercedes-Benz Türk’ün bu projesiyle, üretimi tamamlanmış kabinlerin binalar arası taşıma işlemi, akan bir trafikte çalışabilen Outdoor AGV’ler ile gerçekleştiriliyor. AGV sayesinde otomatik taşıma işlemleri gerçekleşerek, daha verimli kaynak kullanımı sağlanıyor. 
Hödlmayr, Avrupa ile Türkiye arasında demiryolu taşımasını sürekli hale getiriyor


Yayın: 27-02-2024
Kategori: Demiryolu

Tüm taşıma modlarının kullanımını sürekli olarak birleştiren ve iyileştiren multimodal araç lojistiği uzmanı Hödlmayr, 2024’e demiryolu kapasitelerinin genişletilmesi hedefiyle başladı. Hödlmayr, bu kapsamda Avrupa ile Türkiye arasındaki demiryolu güzergahının artırılması çalışmalarını hızlandırdı. 
Capella Logistics, 2024’ü “intermodal atılım yılı” ilan etti


Yayın: 27-02-2024

Lojistik sektörünün yenilikçi markalarından Capella Logistics, Avrupa Yeşil Mutabakat hedeflerini de baz alarak 2024’ü “intermodal atılım yılı” ilan etti. Capella Logistics CEO’su Aytaç Aykanat, “Toplam taşımalarımız içinde, yüzde 50 olan intermodal payını bu sene yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bütün yatırımlarımızı bu doğrultuda planlıyor ve yapıyoruz.” dedi.