Banner


UTİKAD'da bayrağı Ayşem Ulusoy devraldı


Yayın: 16-09-2021

UTİKAD 38. Seçimli Olağan Genel Kurulu 15 Eylül'de Hilton İstanbul Bomonti Otel'de gerçekleşti. 168 oy alan Önce UTİKAD ekibi seçimi kazandı. Ayşem Ulusoy, UTİKAD'In yeni başkanı oldu. 
Prometeon’dan 15 milyon dolarlık Ar-Ge merkezi yatırımı


Yayın: 10-09-2021
Kategori: Lastik

Prometeon Tyre Group Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon’un, Türkiye’nin ilk lastik fabrikası Kocaeli üretim tesisinde yer alan ve yaklaşık 15 milyon dolar yatırım yapılan yeni Ar-Ge Merkezi, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımıyla düzenlenen törenle açıldı.
 
DHL'den sürdürülebilirliğe 7 milyar euroluk yatırım


Yayın: 10-09-2021
Kategori: Lojistik

DHL, karbondioksit emisyonlarını azaltmaya yönelik tedbirlerde gelecek 10 yıl içinde işletme giderleri ve sermaye giderlerine 7 milyar euroluk yatırım yapacak.
Aykargo yolculuğuna Sendeo olarak devam ediyor


Yayın: 10-09-2021
Kategori: Kargo

Kargo ve lojistik sektörüne dinamik, cesur ve yenilikçi bir bakış açısı kazandırmak için yola çıkan Sendeo, yeni marka kimliğiyle “Son Nokta Teslimatı”nın önemli temsilcilerinden biri olmayı hedefliyor.
Şişecam’ın tüm lojistik süreçlerini Arkas yönetecek


Yayın: 10-09-2021
Kategori: Lojistik

Dünyada camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global şirket olan Şişecam, Mersin’de cam ambalaj, cam ev eşyası ve düzcam faaliyet alanlarına dair tüm lojistik operasyonlarını tek merkeze topladı. Şişecam Mersin Lojistik Merkezi’nde lojistik süreçleri Arkas Lojistik tarafından yönetilecek.
TİM ve THY işbirliğinin kapsamı genişletildi


Yayın: 08-09-2021
Kategori: Havayolu
Etiketler: ihracat işbirliği thy tim

TİM ile THY arasında indirimli kargo taşımacılığına yönelik işbirliği anlaşmasının kapsamı genişledi. Hava kargo indirim kampanyasında destinasyon sayısı 46'ya yükseltilirken, ürün gamı da genişledi.
 
 
MSC, Trieste'den Ludwigshafen'e yeni demiryolu servisi başlattı


Yayın: 08-09-2021
Kategori: Demiryolu

MSC, denizcilik ve lojistikte bir lider olarak, dünya çapında yaptığı yatırımlarla sunduğu hizmetleri sürekli geliştiriyor. MSC, 10 Eylül 2021'den itibaren, Trieste, İtalya ve Ludwigshafen, Almanya'yı bağlayan, demiryolu kapasitesini iyileştirmek ve Türkiye ile Almanya arasındaki transit süreyi ortalama 12 güne düşürmek için yeni, direkt demiryolu servisinin başlayacağını duyurdu.
Plose, Avrupa otoyollarında kontrolü nakliyeciye bırakıyor


Yayın: 06-09-2021
Kategori: Karayolu

Uluslararası nakliyecilere Roadmaster ürünüyle Avrupa otoyollarında otomatik geçiş hizmeti sunan Plose, ayrıca filo takibi, lokasyon, hız, ısı kontrolü, uzaktan takograf indirme gibi birçok işlemi tek bir cihazla yapma imkanı sunuyor.
Körfez Ulaştırma ilk hibrit lokomotifleri teslim aldı


Yayın: 06-09-2021
Kategori: Demiryolu

Tüpraş’ın demir yolu taşımacılığındaki iştiraki Körfez Ulaştırma, İsviçreli demir yolu araçları üreticisi Stadler ile 2019'da imzaladığı anlaşma çerçevesinde; çevreci yönüyle öne çıkan, Türkiye'nin ilk çift yakıtlı, EuroDual hibrit lokomotiflerini teslim almaya başladı. 
Borusan Lojistik Bilgi Teknolojilerinde yeni atamaAhmet Reha Argaç, Borusan Lojistik Bilgi Teknolojileri & Arge Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Argaç, Borusan Lojistik’in Bilgi Teknolojileri & Arge fonksiyonunun stratejilerinin, şirket hedeflerine ve ihtiyacına paralel olarak belirlenmesinden sorumlu olacak.