e
Banner


KeyLine 2023’te yatırımlarına devam edecek
KeyLine, Mart 2022’de başladığı mega yarı romörk yatırımlarına devam ediyor. Bu yatırımın, butik hizmet anlayışlarının en önemli göstergesi olduğunu vurgulayan KeyLine kurucusu Dr. Kayıhan Özdemir Turan, “Karşılıklı güvene dayalı ve uzun süreli iş birliğini öngören bu tarz projelere yatırım yapmaya ve müşterilerimizin uzun soluklu lojistik iş ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi. 
KeylineLojistik sektöründe 14. yılına giren KeyLine, lojistik hizmetlerin bütününü kapsayan bir anlayışla ve tüm dünyada kapıdan kapıya taşımacılık yapabileceği acente ağı ile hizmet sağlamaya devam ediyor. Denizyoluyla başta otomotiv yan sanayi, gıda, hammadde ve proje taşımacılığı sektörlerine hizmet sunduklarını belirten KeyLine kurucusu Dr. Kayıhan Özdemir Turan, “KeyLine olarak müşterilerimize butik hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin beklentisi hız ise yüksek navlun bedelli kısa süreli servislerle, uygun maliyet ise daha uzun süreli servisler ile hizmet sunabiliyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçları paralelinde öncelikli taşıma modumuz hız nedeni ile karayolu oluyor. Denizyolu taşımaları ciromuz içinde ikinci sırada yer alıyor. 2022 yılında Mart ayında başlattığımız ilk mega yarı romörk yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2023 yılında da aynı ivme ile yatırımlarımıza devam ederek, C2 belgemizi almak üzere planımız hazır” dedi.         
 
KeylineKRİZ DÖNEMİNDE ALTERNATİF ÇÖZÜMLER YARATTI 
 
Pandemiyle birlikte gündeme gelen konteyner krizinin yarattığı sonuçları değerlendiren Dr. Turan, “Pandemi döneminde her zaman bir çözüm ile müşterilerimizin yanında yer aldık. Multimodal ve intermodal taşıma organizasyonlarımız darboğazların aşılmasında kilit rol oynadı. Pandemi döneminin etkileri ve sonrasında tüm dünyada yaşanan yüksek enflasyon ve onu takip eden ekonomik durgunluk dönemi başlangıcı özellikle denizyolu konteyner navlunlarında sert düşüşlere neden oldu. Navlun fiyatlarındaki bu düşük seviyenin 2023’te de devam edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.  
 
TÜM DÜNYA KAPSAMA ALANIMIZ 
 
Geniş bir hizmet ağına sahip olduklarını vurgulayan Dr. Turan, şunları aktardı: “Ülkemizin dış ticaretinde hem ithalatta hem ihracatta ürettiğimiz hizmet ile tüm dünya kapsama alanımızda. Bunun yanı sıra İngiltere ve Fransa’da depolama ve dağıtım hizmetimiz ile Uzakdoğu’dan Avrupa’ya hem demiryolu hem havayolu hem de denizyolu bağlantılı multimodal ve intermodal çözümlerimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretiyoruz. Kuşak ve Yol Girişimi’nde (Belt and Road Initiative – BRI) aktif rol alarak Çin-Avrupa hattında sunduğumuz demiryolu çözümüyle müşterilerinin lojistik maliyetlerinde büyük iyileştirmeler sağlıyoruz. 2019’dan beri kuzey koridorunda intermodal taşımalar gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar Çin’den Polonya, Çekya, Belçika, Fransa ve Slovenya’ya kapıdan kapıya taşımalar gerçekleştirdik. 2021 Ağustos ayında hizmet ağımıza Çin-Tacikistan arasında demiryolu intermodal taşıma hizmetini de ekledik.” 
 
HEDEF SÜRDÜRÜLEBİLİR VE UZUN SÜRELİ İLİŞKİ 
 
2021-2022 döneminde dünya ticaretinin artmasına paralel olarak Türkiye’de de dış ticaretin arttığını ifade eden Dr.Turan, “Bu paralelde logomuzda da yer aldığı gibi müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Önceliğimiz müşterilerimiz ile sürdürülebilir ve uzun süreli bir işbirliği içinde olmak. Her operasyonumuzu ilk günkü heyecan ve istek ile ama artan tecrübemiz paralelinde, lojistiğin 7 doğrusunu her an göz önünde bulundurarak icra ediyoruz. Sorumluluğunu aldığımız lojistik hizmeti planladığımız şekilde sonlandırmak en büyük motivasyonumuz” dedi. 
 
DİJİTAL GELECEK  
 
Lojistik hizmet sağlayıcıların bugünün zorlu rekabet ortamında ayakta kalmasını sağlayacak en önemli hususun butik hizmet anlayışının dijital hizmetler ile birlikte sunulması olduğuna vurgu yapan Dr. Turan “Dünyanın herhangi bir noktasında hareket halinde olan ürünlerini takip etmek isteyen müşterilerine anlık konum bilgisini veren, malların çıkış noktasından hareketi ile başlayan ve varış noktasına ulaştığı anda tamamlanan süreci IoT ile insanı aradan çıkararak yapan süreç yönetimi ve hızın, KeyLine için gelecekte fark yaratan unsurlar olacağını” ifade etti.
 
BUTİK HİZMETLER 
 
KeyLine için 2022 önemli ve ilklerin yılı oldu. 2022 Mart ayında ilk mega yarı romörk yatırımı yapan şirket, yarı romörk sayısını 5’e çıkardı. Butik hizmet anlayışlarının en önemli göstergesi olan bu yatırımla Türkiye-Slovenya arasında düzenli karayolu seferleri düzenlemeye başladıklarını aktaran Dr. Turan, “Slovenya’da yatırım yaparak bir fabrika satın alan müşterimize pazar şartlarına göre daha uygun navlunlar ile sürdürülebilir bir hizmet sunmak üzere yaptığımız bu yatırım bizim için bir ilk. Karşılıklı güvene dayalı ve uzun süreli iş birliğini öngören bu tarz projelere yatırım yapmaya ve müşterilerimizin uzun soluklu lojistik iş ortağı olmaya devam edeceğiz” dedi.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat