Banner

Etiketler: denizyoluDünyanın en büyük ağır nakliye gemisi Ekim’de geliyor


Yayın: 27-09-2012
Kategori: Denizyolu

Denizyolu ile ağır yük taşımacılığı alanında güçlü şirketlerden biri olan Dockwise’ın yeni ağır nakliye gemisi Dockwise Vanguard, DNV tarafından klaslandı ve dünyanın en büyük ağır nakliye gemisi olarak kayıtlara geçti

Türkiye denizyolu taşımacılık sektörüDünyada taşınan yüklerin yaklaşık %5’ini elleçleyen Türkiye denizyolu taşımacılık sektörü içinde yer aldığı dinamik coğrafyanın da etkisiyle hızlı adımlarla büyümeye devam ediyor.

İzmir yılda 700 milyon TL kazanacak


Yayın: 12-11-2012
Kategori: Demiryolu

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir in, Türkiye ekonomisine önemli girdi sağlayan şehirlerden biri olduğunu belirterek, İzmirin her türlü altyapı sorununun giderilmesi gerektiğini söyledi.

Belçika ile Türkiye arasında ticari ve lojistik anlaşmaBelçika Veliaht Prensi Philippe beraberinde 300’den fazla iş dünyası temsilcisiyle Türkiye’yi ziyaret etti.

Denizde iflaslar sürüyor


Yayın: 19-12-2012
Kategori: Denizyolu

Denizdeki krizin beklenenden uzun sürmesi denizcilik şirketlerinin batışına zemin hazırlamaya devam ediyor.

Armatörler için 2013 kötü geçecekUzmanlara göre 2013’te denizyolu trafiğinde yük artacak ama bu armatörlerin yüzlerini güldürmeye yetmeyecek.
Barış Tozar’dan müjde: “Türk P&I’ı kuruluyor”P&I Sigortası, İngilizce “Protection and Indemnity" kelimelerinin kısaltmalarını temsil ediyor. Bu sigorta, deniz kazalarına karşı 3. şahısların göreceği zararları teminat altına alıyor.
İstanbul / İzmir – İngiltere direk hattının parsiyelde tek oyuncusu: JGS


Yayın: 29-05-2013
Kategori: Denizyolu

John Good Shipping Genel Müdürü Levent Aydinç, “İstanbul ve İzmir limanlarında haftalık çıkan parsiyel servisimiz, piyasada tek olmasının yanında, özellikle İngiltere’de bizlere çok daha fazla detay ve servis imkanı sağlıyor” diyor.

OMSAN ikinci gemisini satın aldıOMSAN,  MV UNYECEM 1 adlı pnömatik tahliye sistemine haiz ilk Türk bayraklı çimento gemisini filosuna kattı.
10. Ulaştırma Şura hedeflerinin ne kadarı hayata geçirildi?


Yayın: 16-07-2013
Kategori: Karayolu

11. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Şurası için geri sayım başladı. “Herkes için Ulaşım, Hızlı Erişim” sloganıyla 5-7 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan şurada, Türkiye’nin 2023 hedefleri kapsamında 2035 vizyonu belirlenecek.