e
Banner

Etiketler: lojistikFord yeni Transit’lerle 90 ülkede efsaneleşecek


Yayın: 12-09-2012
Kategori: Otomotiv

Ford dünyasının ticari araç üssü olma konumunu pekiştiren Ford Otosan, “Ticari Araçta Yatırım Yılı” olarak ilan ettiği 2011 yılının meyvelerini toplamaya başlıyor.

Lojistik Sektöründe Devlet Teşvikleri


Yayın: 13-09-2012
Kategori: 10 Soruda

10 sorunun bu haftaki konuğu İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü Öğretim Görevlisi Bülent Balyemez

Datateknik entegre çözümleriyle Lojistik süreçleri hızlandırıyor


Yayın: 13-09-2012
Kategori: Lojistik
Etiketler: datateknik lojistik

Datateknik, perakende ve lojistik sektörünün bilgi teknolojileri ihtiyaçlarını, uzman ve tecrübeli kadrosuyla doğru ve zamanında analiz ederek, maliyet etkin, verimli ve geleceğe odaklı çözümler hazırlayarak karşılıyor.

Danone gıda lojistiğinde çevrecilikten ödün vermiyor


Yayın: 15-09-2012
Kategori: Gıda
Etiketler: danone lojistik

Yıllık 200 bin tonun üzerinde taşıma gerçekleştirdiklerini belirten Danone Lojistik ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Onur Karaaslan, “Tedarik zinciri süreçlerini sektörün uzman lojistik firmaları ile tasarlayarak yürütüyoruz. İş güvenliği, işçi sağlığı ve karbon ayak izi gibi etkenler kontratlarımızda vazgeçilmez başlıkları oluşturuyor. Dolayısıyla ortalama taşıma maliyetlerine göre daha yüksek bir maliyetle karşılaşıyoruz” dedi.  

Lojistik Merkezler


Yayın: 15-09-2012
Kategori: Bir Bakışta

Temmuz 2012 itibariyla lojistik sektörüne düşük maliyetli, daha hızlı ve güvenli hizmet sunma imkanı yaratacak lojistik merkezleri mercek altına aldık.
İnşaat malzemeleri ve lojistiğin yolu büyümede kesişecek


Yayın: 15-09-2012
Kategori: İnşaat

Son 5 yılda ortalama civarında büyüyen inşaat malzemeleri sektörü 2012 yılına da güçlü hedeflerle giriyor. 
Baymak büyümede lojistiği arkasına alıyor


Yayın: 15-09-2012
Kategori: Lojistik

Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen temsilcilerinden Baymak, yeni yatırımlarla büyümesini kesintisiz sürdüren şirketler arasında yer alıyor. 

Lukoil lojistik hizmetlerini müşteri odaklı yönetiyorTaşıma sürecini dış kaynak kullanarak yürüten Lukoil, lojistik hizmetlerini müşteri odaklı kriterlere göre yönlendiriyor. 

ABD’deki ticari ve lojistik eşikleri Eyalet stratejisi ile aşacağız


Yayın: 16-09-2012
Kategori: Lojistik

“İhracatta 2023 yılı için 500 milyar dolar hedefini koyduk. ABD, bu hedefi yakalayabilmemiz açısından kritik bir pazar. Bu anlamda bu pazarda hem ihracat hem de dağıtım kanallarımızı güçlendirmek için çalışmalar yürütüyoruz. ABD ile eyalet bazlı çalışma stratejimiz kapsamında New York, Kaliforniya, Teksas, Georgia, İllinois ve Florida’yı hedef eyaletler olarak belirledik.  ABD GSYİH’sının %42’sini, nüfusunun %40’ını oluşturan bu eyaletler aynı zamanda önemli dağıtım merkezlerine ev sahipliği yapıyor.” 

 
TGM’den Lojistik ve tedarik zincir eğitimi


Yayın: 16-09-2012
Kategori: Eğitim

Genel açık ve Kurumsal firmalara yönelik olarak, TGB Eğitim ve Organizasyon Hizmetleri tarafından düzenlenen, Kurumsal eğitim programları; firmaların ihtiyacına göre belirlenmekte ve program içeriği ve süresi oluşturulmaktadır.