e
Banner


GittiGidiyor Express hizmete başladı
Türkiye’nin ilk online pazaryeri GittiGidiyor, kullanıcıların taleplerini daha hızlı karşılamak adına GittiGidiyor Express’i hayata geçirdi. İlk aşamada İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde yola çıkan GittiGidiyor Express, ertesi gün teslimat garantisi ve satıcılara sunduğu özel fiyatlarla hem alıcılar hem de satıcılar için hizmet kalitesini bir üst noktaya taşıyacak. GittiGidiyor Express, yılın ilk yarısında 20 şehirde milyonlarca kullanıcıya ulaşacak.
GittigidiyorTürkiye’nin ilk online pazaryeri GittiGidiyor, müşteri memnuniyetini daha da artıracak çalışmalar için yatırımlarına devam ediyor. Kullanıcıların artan taleplerini daha hızlı karşılamak amacıyla GittiGidiyor Express’i hayata geçiren şirket, ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli olmak üzere 5 şehirde hızlı teslimat hizmeti sunmaya başladı. Netlog Lojistik iş birliği ile hayata geçirilen GittiGidiyor Express, siparişleri ertesi gün teslimat garantisiyle kullanıcılarına ulaştırıyor. Satıcılar için de daha uygun fiyatlı kargo imkânı sunan GittiGidiyor Express, 2022’in ilk yarısında Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Edirne, Eskişehir, Kayseri, Kırklareli, Konya, Mersin, Muğla, Sakarya ve Tekirdağ şehirlerinde de hizmet verecek.
 
Kullanıcıların hızlı teslimat beklentisi arttı
 
Son yıllarda alışverişlerin büyük oranda e-ticarete taşındığını ve sektörde hızın öneminin arttığını belirten GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, “Halihazırda büyüme ivmesinde olan e-ticaret sektörü, zaman ve mekândan bağımsız olması, ürün-fiyat karşılaştırma olanağı sunması, milyonlarca ürünü çok kısa sürede tüketicinin karşısına çıkarması gibi özellikleriyle ekosistemini büyütmeye devam ediyor. Online alışverişteki artan talep ve tüketicinin hızlı teslimat beklentisi lojistik sektörünün gelişim hızını da artırdı” dedi. Yalnızca Türkiye’de değil dünya genelinde de hızlı teslimat konusunun müşteri memnuniyetinde öncelikli konulardan biri haline geldiğini belirten Kantarcı, “Örneğin, Gartner’ın araştırmasına göre online alışveriş yapanların yüzde 68’i perakendecilerden hızlı teslimat seçeneği talep ediyor ve bu uygulama müşteri memnuniyetini yüzde 18 oranında artırıyor. Farklı tüketici anketlerinde de görüyoruz ki online alışveriş yapanların tercih sebeplerinde “hızlı ve güvenilir teslimat” ilk sıralarda yer alıyor“ şeklinde konuştu.
 
Yılın ilk yarısında 20 şehirde hizmet vereceğiz 
 
Öget Kantarcı, müşteri memnuniyetini odağına alan bir şirket olarak, alışveriş deneyimini daha üst seviyeye çıkarmak amacıyla yatırımlara kesintisiz devam ettiklerini belirtti. Kantarcı, “Altyapımızda ve mobilde yaptığımız yeniliklerle sunduğumuz kaliteli hizmeti, hızlı teslimata da başlayarak bir üst noktaya taşımış oluyoruz. GittiGidiyor Express ile kullanıcılarımızın ihtiyaçlarını daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde karşılayabilmelerini sağlayacak, satıcılarımızın da hizmet kalitesini yükselteceğiz. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde başlattığımız hizmetimize yılın ilk yarısı bitmeden 15 şehri daha ekleyeceğiz. Böylece yılın ilk yarısından önce toplamda 20 şehirde kullanıcılarımıza hizmet vereceğiz. GittiGidiyor Express için yatırımlarımız önümüzdeki dönemde de devam edecek” dedi.
 
GittiGidiyor Express, hafta içi verilen siparişlerde ertesi gün; pazar ya da bayram günlerinde verilen siparişlerde ise takip eden ikinci iş gününde teslimat sağlayacak.
 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat