e
Banner


CEVA, Çin-Avrupa hattındaki blok tren hizmetlerine iki yeni halka ekledi
CEVA Logistics, Çin ve Avrupa limanları arasında sunduğu hizmetleri yeni servislerle güçlendirmeye devam ediyor. Çin’in Xi’an şehrinden İngiltere’nin Immingham şehrine sefer yapacak yeni tren feribotunu hizmete açan şirket, Xi’an – Almanya, Mukran (Sassnitz) limanı rotasındaki mevcut hizmetlerine özel bir servis daha ekledi. 
cevaCEVA Logistics Çin’den Avrupa’ya giden karayolu ve demiryolu hizmet yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Xi’an – Almanya, Mukran (Sassnitz) limanı rotasındaki mevcut hizmetine özel bir servis daha eklen şirket, ayrıca Çin’in Xi’an şehrinden İngiltere’nin Immingham şehrine sefer yapacak yeni tren feribotunu hizmete açtı. 
 
İLK TREN İNGİLTERE’YE ULAŞTI
 
CEVA Logistics’in, Xi’an şehrinden yola çıkıp Kaliningrad, Rusya üzerinden her hafta Immingham şehrine ulaşacak olan multimodal tren feribot hizmeti, daha önce eşi benzeri görülmemiş bir nakliye ve lojistik hizmeti talebiyle karşı karşıya olduğumuz şu günlerde nakliyecilere ek navlun kapasitesi sunuyor. Yeni rotada Immingham şehrine blok trenle yapılan pilot sevkiyat, 18 Mart tarihinde Xi’an’dan yola çıkarak Kaliningrad şehrine vardı ve buradan 6 Nisan günü Immingham şehrine ulaşan feribota aynı gün yükleme yapıldı. Yeni düzenli bağlantı rotasındaki pilot sevkiyatta 9810 gümrük gözetim kodlu e-ticaret ürünleri dahil olmak üzere 25 konteyner taşındı. Mayıs ayında yapılacak diğer deneme seferlerinden sonra haziran ayı başlarında düzenli seferlerin başlaması planlanıyor. CEVA’nın limandan limana teslimat için hedeflediği süre 18 ila 20 günken, kapıdan kapıya teslimat süresinin 25 günü aşmaması hedefleniyor. 
 
ALMANYA’DA ÖZEL HİZMET BAŞLIYOR
 
CEVA Logistics, Xi’an – Mukran rotasında hizmet veren hızlı blok tren çözümünün kapsamını da genişletti. Şirket, Duisburg, Almanya’ya yapılan düzenli bağlantı seferlerinin yanı sıra her perşembe günü hızlı ve yüksek güvenlikli özel bir hizmeti 1 Nisan’da başlattı. Bununla birlikte, Polonya’nın Malaszewicze şehri üzerinden Xi’an – Duisburg rotasında 1 Haziran itibariyle düzenli ek blok tren seferleri düzenlemeye başlayacak olan CEVA, limandan limana teslim süresinin 15 gün olmasını hedefliyor. 
 
50’DEN FAZLA BLOK TREN SEVK ETTİ 
 
CEVA Logistics, Çin’den İspanya, İtalya ve Fransa dahil Avrupa’ya ulaşan düzenli bağlantı rotalarını, ek blok tren bağlantılarıyla genişletmeye devam ediyor. Şirketin blok trenleri, Asya ve Avrupa arasında esnek lojistik çözümleri sunarak teslimat süresi, maliyet ve çevre açısından daha sürdürülebilir bir nakliye yöntemiyle giderek artan talebi dengelemeye çalışıyor.
Son iki yılda Çin’den Avrupa’ya ulaşan karayolu ve demiryolu çözümleri yelpazesini hızla genişleten CEVA, kısa bir süre önce Fransa’nın Dourges kentine düzenli bağlantı seferlerinin ocak ayında başlayacağını açıkladı. Xi’an Limanı, önümüzdeki gelişmelerde kilit rol oynamaya devam edecek. CEVA Logistics, 2020 Mayıs ayından bu yana söz konusu limandan elliden fazla blok tren sevk etti.
 
SÜRDÜRÜLEBİLİR DEMİRYOLU ÇÖZÜMLERİ 
 
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CEVA Logistics Global Karayolu ve Demiryolu Ürün Lideri Xavier Bour: “CEVA Logistics, özellikle İpek Yolu rotasında demiryolu ürünleriyle sürdürülebilir ve güvenilir nakliye çözümleri geliştirmek için kararlı adımlar atmaya devam ediyor. Süveyş Kanalı’nda yaşanan kriz, tek yöntemli ve tek rotalı nakliyenin beraberinde getirdiği riskleri gözler önüne serdi. Kısa bir süre önce hizmete açtığımız ek blok trenler, yeni rotalar ve özel hizmetler sayesinde müşterilerimize esnek lojistik çözümleri sunmanın yanı sıra güvenli ve uygun maliyetli tedarik zincirleri kurulmasını destekliyoruz” dedi.
 • Çin’in Xi’an şehrinden İngiltere’nin Immingham şehrine limandan limana teslimat süresi 20 gün
 • Xi’an’dan Almanya’daki Mukran limanına limandan limana teslimat süresi 16 gün oluyor ve artık Duisburg istasyonuna ek özel tarifeli hizmet mevcut
 • Hazirandan itibaren Xi’an’dan Duisburg’a limandan limana teslimat süresi 15 gün oluyor
 • Avrupa’ya daha fazla blok tren hizmeti sunulması için çalışmalar devam ediyor
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

 • Otomotiv
 • Enerji
 • Gıda
 • Akaryakıt
 • Tekstil
 • Kimya
 • İnşaat
 • Lastik
 • İhracat