Banner

Ak Gıda ve Ceva yılın lojistik işbirliğine imza attılar
CEVA Lojistik ile Avrupa’nın en büyük süt ve süt ürünleri üreticisi Grup Lactalis bünyesinde bulunan Ak Gıda arasındaki işbirliği, Lüleburgaz ve Karaman Fabrikaları’nın ardından Sakarya Fabrikası ile hız kazandı.
 
fuat_adoron_yeni
Dünyanın önde gelen tedarik zinciri yönetimi şirketlerinden CEVA 2011 yılında Ak Gıda’nın Lüleburgaz ve Karaman fabrikalarından tüm Türkiye’ye FTL (Full Truck Load) - Tam Kamyon taşıma hizmeti ile başlayan iş birliğine yeni bir anlaşma ile devam ediyor.  Büyüyen işbirliği ile Ak Gıda’nın Sakarya Fabrikası’ndan süt ve süt ürünleri Türkiye’nin her yanına CEVA Lojistik ile ulaştırılacak. 
2017 yılı Ocak ayında başlayan çalışma ile CEVA Lojistik, Ak Gıda Sakarya Fabrikası’ndan tüm Türkiye’ye yılda 13 bin sefer ile süt taşınması sağlarken, Ak Gıda’nın diğer süt ürünlerinin taşınması için yılda 16 milyon kilometrelik yol kat edecek. Bu çalışma ile CEVA Lojistik, Ak Gıda’nın daha önce zincir mağazalardan aldığı plastik kasaların geri dönüşüm oranını arttıracak. CEVA Lojistik ve Ak Gıda’nın birlikte geliştirdiği proje ile Ak Gıda’nın plastik kasaların zamanında geri dönüşleri sağlanırken, bu dönüşler sistem destekli olarak raporlanacak. Zamanında toplanan kasalar Ak Gıda’ya önemli oranda maliyet avantajı sağlayacak. 
CEVA Lojistik, 2011 yılından bu yana Ak Gıda Karaman Fabrikası’ndan tüm Türkiye’ye UHT sütlerini ve Lüleburgaz Fabrikası’ndan da pastörize süt ve süt ürünlerini tüm Türkiye’ye ısı kontrollü araçları ile ulaştırılmaktadır. Sakarya projesi ile birlikte Ak Gıda - CEVA lojistik yıllık 1 milyon 800 bin kilometrelik taşıma hacmine erişmiştir.
Ak Gıda Başkanı Ali Sözen, “Türkiye’de süt ve süt ürünleri sektörünün en büyük işletmesi olarak, lojistik hizmet ihtiyacımız doğrultusunda stratejik çözüm ortağımız CEVA ile yolumuza devam etmekteyiz. Süt ve süt ürünleri lojistiği, soğuk hava kontrollü ve zamana karşı mücadele edilen hassas bir süreçtir. Bu nedenle lojistik çözüm ortağınızın güçlü ve güvenilir olması gerekir. Bu kapsamda, dünyanın önde gelen tedarik zinciri yönetimi şirketlerinden biri olan CEVA ile işbirliğimizle lojistik konusunda sistematik ve hassas bir çalışma süreci planladık. Sütten yoğurda, ayrandan kefire, taze peynirden hazır pudinge kadar doğal, lezzetli, kaliteli, hijyenik ve besleyici pek çok ürünümüzü tüketiciyle buluşturmaya devam edeceğiz.”
ali_sozen_ak_gidaCEVA Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Fuat Adoran, “CEVA olarak, geniş hizmet portföyümüz ve tecrübe ve bilgi birikimimizin verdiği güçle, iş ortaklarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Süt ürünleri lojistiği, içinde barındırdığı zorluklar ve toplam sürecin hassasiyeti açısından hataya yer olmayan bir operasyon gerektiriyor. Bu sektörün en büyük ve söz sahibi firmalarından Ak Gıda ile 2011 yılından beri yürüttüğümüz ortaklığımızın gelişerek devam etmesinden ve bize olan güvenlerinden dolayı son derece mutluyuz, bu birlikteliği başka operasyonlar ile daha da kuvvetlendirmek istiyoruz. " 
 
Akgida and CEVA renew and expand ground contract across Turkey
CEVA Logistics, one of the world's leading supply chain management companies has signed a new agreement with Akgıda to continue the transportation of its products across Turkey.  Akgida is part of the Lactalis Group, Europe's largest producer of dairy products and first started its relationship with CEVA in 2011.
 
For the last six years CEVA has been responsible for FTL (Full Truck Load) transportation services across Turkey from Akgida's Luleburgaz facility north west of Istanbul and Karaman in the south center of the country to sites all over Turkey, both distributers and supermarket chains.
Effective immediately CEVA is now also in control of ground transportation services to and from Akgida's Sakarya production plant and for the recycling of plastic crates used in the delivery of milk and milk products to major supermarket chains across Turkey.   To date the contract has involved some 13,000 trips using temperature controlled trucks and covered in excess of 16 million kilometres.  The new additional business is expected to increase the kilometres covered by some 1.8 million kms.
The new recycling project has been jointly developed by CEVA and Akgida and aims to ensure both the timely recycling of crates and provide the customer with a visible reporting structure which will in turn produce considerable cost-saving advantages to Akgida.
Commenting on the continuation of their working relationship, Ali Sözen, President of Akgida says:  "We are the largest company in the Turkish dairy sector and CEVA is well-established as our strategic solutions partner.  Milk and dairy produce logistics is a delicate process requiring solutions where you have to work against the clock so it is important to have a strong and reliable logistics solutions partner.  CEVA has proved themselves time and again to us in order that we can continue to provide our customers with our natural, delicious, quality and hygienically delivered products and we are delighted to renew our working relationship".
Adds Fuat Adoran, CEVA's Executive Vice President – Balkans, Middle East & Africa: "We strive to offer the best possible solutions to our business partners based on our experience and knowledge.  Dairy products logistics requires an operation that has no room for error because of the delicacy of the entire process. We are happy about our growing and continuing partnership with Akgida and their trust in us; we will be building upon this cooperation through our ongoing operations together”.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat