Banner


Ekonomi ve Lojistik Sektörünün Yol Haritası bu zirvede çiziliyor
Ekonomi, Kalkınma, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı himayelerinde 12 Mayıs'ta İstanbul Hilton Bomonti Hotel'de düzenlenecek EKONOMİ ve LOJİSTİK ZİRVESİ 2016, bu alanda şimdiye dek Türkiye'deki en büyük zirve olarak gerçekleştiriliyor. 
zirve_logo"Rekabetçi Ekonomi İçin Güçlü Lojistik" sloganı ile kamu, reel sektör ve lojistik sektörünü buluşturacak olan zirvede Türkiye'nin 2023 hedefleri, Türk ekonomisi ve lojistik sektörünün mevcut durumu ve gelecek perspektifleri tartışılacak. Türkiye’nin ekonomik hedefleri çerçevesinde lojistik yapılanması ve ihtiyaçlarının belirleneceği EKONOMİ ve LOJİSTİK ZİRVESİ 2016, 12 Mayıs 2016’da kamu, lojistik ve reel sektörü buluşturacak. TİM, ATO, UTİKAD, UND gibi 20'yi aşkın sektörel birlik ve derneğin desteğiyle güçlenen zirvede ekonomi liderlerinin lojistik sektörüyle bir araya gelecek.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve Kalkınma Bakanlığı’ndan önemli isimlerin yer alacağı, sektörel birlik ve dernek başkanlarının katılacağı ve lojistik sektörünün lider isimlerinin yer alacağı Zirve, Türkiye’nin lojistik stratejilerinin değerlendirilmesinde kilit rol oynayacak.
 
Türkiye mega projelerle büyüyor
Ulaştırma altyapısında son dönemde gerçekleştirilen yatırımlarla lojistik hub olma yolunda hızla ilerleyen Türkiye, 3. Havalimanı, Bakü-Tiflis-Kars Projesi, 3. Köprü, TANAP, Marmaray gibi dev proje ve yatırımlarla bölgedeki ekonomik ve lojistik yapılanmasını güçlendirirken, ekonominin kilit sektörü haline gelen lojistik sektörü de Türkiye’nin hedeflerine uygun yatırımları hayata geçiriyor.
Türk ekonomisinin büyüme dinamikleri ve yeni pazar hedefleri tartışılırken, bu büyüme ve genişleme stratejilerinde lojistik sektörünün oynayacağı rolün ele alınacağı, bu çerçevede tüm taşıma modlarının tartışılacağı, uluslararası lojistik projelerinin gözden geçirileceği, tekstil, otomotiv, kimya, enerji, petrol, gıda gibi reel sektörlerin büyüme hedefleriyle birlikte lojistik dünyasından beklentilerinin ortaya konacağı EKONOMİ ve LOJİSTİK ZİRVESİ 2016, sektörde 22 yıldır aylık olarak yayınlanmakta olan UTA Lojistik Dergisi tarafından düzenleniyor.  Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nde tekstil, kimya, enerji, petrol, gıda, otomotiv, perakende sektörlerinin büyüme planları, gelecek yatırımları, projeleri ele alınırken, bu süreçte lojistik sektöründen beklentileri de masaya yatırılıyor.
 
Dev markaların zirve çıkarması 
Turkish Cargo, Yapı Merkezi, UTİKAD, Rail Cargo Austria, U.N. Ro-Ro, Damco, Sertrans, Batu Logistics, AS-AV, Petek Lojistik, DST, Scania gibi güçlü markaların sponsor olduğu zirvenin katılımcıları arasında Ford Otosan, Siemens, GAMA Holding, Henkel Türkiye, Vestel, Polat Enerji, PepsiCo, Tekfen İnşaat, Karadeniz Holding, Shell&Turcas, Şişecam, Mavi Giyim, Derimod, BSH Türkiye, BP Castrol, Samsung gibi sektörlerinin lider markalarının üst düzey temsilcileri ve tedarik zinciri yöneticileri yer alıyor.
 
YILIN LOJİSTİKTE BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR
EKONOMİ ve LOJİSTİK ZİRVESİ 2016, kapsamında farklı sektörlerden tedarik zinciri yöneticileri ve lojistik firma temsilcilerinin oylarıyla kazananların belirleneceği "Yılın Lojistikte Başarı Ödülleri" de zirve kapsamında düzenlenecek Gala Gecesi'nde sahiplerini buluyor. 
www.lojistikhatti.com web sitesi üzerinden yapılan oylamalarda lojistik sektörünün yıldızları belirlenecek. 
 
 Zirveyi Destekleyen Kurumlar
EKONOMİ BAKANLIĞI
GÜMRÜK ve TİCARET BAKANLIĞI
KALKINMA BAKANLIĞI
ARLOD (Araç Lojistikçileri Derneği)
ASÜD (Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği)
ATO (Ankara Ticaret Odası)
BOSAD (Boya Sanayicileri Derneği)
DTD (Demiryolu Taşımacılığı Derneği)
DTO (Deniz Ticaret Odası)
ETBİR (Et Üreticileri Birliği)
GTO (Gaziantep Ticaret Odası)
MÜMSAD (Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği)
RESYAD (Rüzgar Enerjisi Santralleri Yatırımcıları Derneği)
SETBİR (Süt ve Et Üreticileri Birliği)
TEDAR (Tedarik Zinciri Yöneticileri Derneği)
TGDF (Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu) 
TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi)
TKSD (Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği)
TUGİS (Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası)
TÜRKLİM (Türkiye Liman İşletmecileri Derneği)
UND (Uluslararası nakliyeciler Derneği)
UTİKAD (Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği)
 
 
Daha geniş bilgi ve program detayları için: 
 
Burcu Gürses
Proje Koordinatörü 
T. 0212 283 55 65 
burcug@esmyayincilik.com.tr
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat