Banner


Batu Lojistik yeni depo yatırımını Gebze’de gerçekleştirdi
Gebze deposunu hizmete açan Batu Lojistik 12.500 m²’si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m²’lik bir alanda hizmet vermeye başladı. 
taner_batuTehlikeli, yanıcı, parlayıcı, kimyasal ürünlerin de depolanabildiği alan, serbest depo ve gümrüklü alanın yan yana olması sayesinde taşıma maliyetlerine olumlu yansıyor, depolama maliyetini düşürüyor.
 
2014 yılı itibariyle hizmete açtıkları yeni Gebze deposunu tanıtan Batu lojistik, taşıma hizmetlerinin yanında artık kendi deposu ile depolama hizmetlerini de tek bir bünyede birleştiriyor. Gebze Dilovası mevkiinde konumlandırılan depo, 12.500 m²’si kapalı olmak üzere toplam 20.000 m²’lik alanda hizmet veriyor. 4000 m² kapalı alanla 7250 palet kapasitesine sahip A tipi genel antrepo ve 8500 m² kapalı alanla 12534 palet kapasitesine sahip serbest depoda her sektöre uygun depolama çözümleri sunuluyor.
 
“Lojistik sürecinin bölünmemesi son kullanıcının cebine olumlu yansıyor”
 
Depolamanın ve depo yönetiminin lojistik sektörünün en kritik alanlarından biri olduğuna değinen Batu Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ankara, sektörün depolama kabiliyetlerinin de ihtiyaçlarla birlikte artması gerektiğine inandığını belirtiyor. Depolama hizmetinin de içinde tutulduğu bir lojistik sürecinde lojistik firmalarının taşıma alanında hizmet verdiği her firmaya aynı ürünlerin depolanmasında da hizmet vermesi gerektiğini belirten Taner Ankara, sürecin farklı firmalara bölündüğünde sekteye uğrayabileceğini düşündüklerini iletiyor. Taner Ankara “Depolama ihtiyaçları ihracat ve ithalat arttıkça ciddi bir değişim gösterdi, saklaması daha kolay olan otomotiv sektörüne hitap eden ürünleri, tekstil ürünlerini kolayca depolayıp yönetirken şimdi bizler de bu değişime ayak uydurmak durumundayız. Artık müşterilerimize nasıl ürünleri depolamak istediklerine bakarak tehlikeli ve yanıcı maddelere kadar her şeyi depolayabileceğimiz depoları hizmete açıyoruz. Tam hizmetten bahsediyorsak bu hizmetleri dışarıdan alarak müşterilerimize ek yükler oluşturamayız çünkü bu durum önce maliyetlere, sonra da son kullanıcıya yansıyor” diyor.
 
 
 
“Yatırımlarımız Müşteri İhtiyaçlarına Göre Şekilleniyor”
 
Bütün yatırımlarını müşterilerinin ihtiyaçlarını gözeterek yaptıklarını belirten Taner Ankara, “Müşterilerinizin dağıtım yaptığı noktaları, satış kanallarını, depolanacak ürünlerin depolanma koşullarını ve gümrük noktasına olan mesafesini düşünerek bu yatırımı Gebze’de gerçekleştirdik. Bu alanda kimyasal maddelerden yanıcı patlayıcı maddelere her türlü ürünü saklayabiliyor ve paletleme, barkodlama gibi ihtiyaç duyulabilecek bütün hizmetleri sunuyoruz.” diyor.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat