e
Banner


UPS, Vietnam’da bir ilke imza attı
1994 yılında faaliyete geçmiş olduğu Vietnam’da sağlam bir büyüme kaydeden UPS, ülkenin ekspres taşımacılık sektöründe bir ilki gerçekleştirdi.
upsUPS, geçtiğimiz günlerde, iki ekspres taşımacılık şirketinin ortak girişimi olan VN Post Express’in yüzde 49 hissesinin satın alınmasını takiben Vietnam’da tamamına sahip olunan ilk global ekspres taşımacılık şirketi olacağını duyurdu. Bu yatırım, Vietnam’ın hızla gelişen ekonomisinin UPS’in geniş ulaştırma ağı ile küresel pazarlara daha kolay ulaşmasına imkan sağlayacak.
UPS Asya Pasifik Başkanı Brendan Canavan; “Bu yeni fırsattan dolayı heyecanlıyız. UPS’nin Vietnam’da artık tamamına sahip olduğu şirketiyle, bu büyüyen pazardaki müşterilerimiz UPS’nin küresel ağı ile dünyayla bağlantısını artıracak. Ayrıca, ekspres taşımacılık hizmetlerini ticareti kolaylaştıran bir unsur olarak kabul eden Vietnam hükümetine de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
UPS, global büyüme stratejisinin bir parçası olarak, Ba Ria, Binh Duong, Hai Duong ve Bac Ninh şehirleri de dahil olmak üzere Vietnam’ın dört bir yanındaki önemli ticari ve endüstriyel merkezlerde yeni tesisler ve teknolojilere yatırım yaptı. Yeni merkezler, stratejik olarak lojistik hizmetlerine yönelik yüksek talebin bulunduğu önemli ticari bölgelere konumlandırıldı. Bu merkezler, bu bölgelerdeki Vietnamlı şirketlere ve ihracatçılara, UPS’nin lojistik hizmetlerine ve yetkinliklerine daha fazla erişim sağlayacak.
Bu yeni merkezlere ek olarak UPS, Ho Ci Minh City’deki limandan Amerika Birleşik Devletleri’ne geleneksel LCL (konsolide konteyner yüklemesi) hizmetlerine oranla yüzde 40 daha hızlı hizmet veren Tercihli LCL Denizyolu Taşımacılığı hizmetinin uygulamaya sokulması başta olmak üzere son iki yıl içerisinde Vietnam’da başka önemli yatırımlar da yaptı. 2012 yılında, Internet Pickup ve UPS Quantum View Manage gibi gelişmiş gönderi ve takip çözümleri, UPS’nin Vietnamlı şirketlerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda devam kararlılığını göstermek için, UPS.com Vietnamca hizmet vermeye başladı.
UPS Vietnam Genel Müdürü Jeff McLean; “1994 yılından beri Vietnam’da hizmet veren UPS, çok uluslu şirketlere ve küçük - orta ölçekteki işletmelere benzer lojistik çözümleri sunuyor. Ülkenin bugün sahip olduğu dinamik ihracat odaklı ekonomisine dönüşüm sürecine tanıklık ettik ve UPS de pazardaki harekete paralel bir büyüme gösterdi. Tamamına sahip olunan operasyonlar, bize Vietnamlı şirketlerle olan operasyonlarımızı artırma ve ortaklığımızı geliştirme esnekliğini sağlayacak” dedi.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat