e
Banner


Anadolu Dağ Keçisi demiryoluna çıktı
Hisarlar Grup rayda giden arazi aracı geliştirdi. ‘Engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi’ olarak da tanımlanan ve Türkiye’nin ilk yerli 4x4’ü olan TURKAR’ın yeni üst yapılı aracı ‘demiryolu hat bakım onarım aracı’ EMERA lanse edildi.
turkarEskişehir’de, 9 futbol sahası büyüklüğündeki tesislerinde birçok alanda üretim yapan Hisarlar Grup bünyesinde, Türk mühendisler tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk yerli 4x4’ü TURKAR’ın yeni üst yapılı aracı ‘Demiryolu Hat Bakım Onarım Aracı’ EMERA kamuoyuna tanıtıldı. Hem karayolunda hem de rayda gidebilen EMERA 4x4 ile ekipler demiryollarındaki arızalara ve bakım ihtiyaçlarına kısa sürede yanıt verebilecek. En zorlu arazi ve iklim koşullarında bile kullanılabilen EMERA 4x4, gerektiğinde vagon çekici olarak da hizmet veriyor.
TURKAR EMERA 4x4, gelişmiş özellikleri ile demiryolu hatlarında meydana gelen her türlü arızanın hızla giderilmesini ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlarken, araç, ön ve arkasında bulunan, takılıp sökülebilen aparatlar sayesinde, raylar üzerinde de güvenli bir şekilde ilerleyebiliyor.
Hisarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, yeni araçla ilgili şunları söyledi:
“Türkiye’nin ilk yerli çok fonksiyonlu arazi aracı olan TURKAR 4x4’ü ‘engel tanımayan Anadolu Dağ Keçisi’ olarak tanımlıyoruz. TURKAR 4x4’ün şasisi üzerinde geliştirilen EMERA 4x4 de, diğer modellerimiz gibi, her tür çetin arazi ve iklim koşullarında hizmet vermek üzere tasarlandı. EMERA 4x4 ile demiryolu onarım ekipleri, arıza ya da bakım ihtiyacı nasıl bir coğrafyada meydana gelirse gelsin, bölgeye güvenli bir şekilde ulaşabilirler. Özel aparatları sayesinde, çetin arazi koşullarında olduğu gibi, demiryolunda da atak ve güvenli bir sürüş olanağı sunan aracımızın, saatte 30-40 kilometre hızla geri gitme özelliği de bulunuyor. Vagonların fren sistemi için kullanılan özel hava sistemi ise gerek önden gerekse arkadan vagon çekmede büyük kolaylık sağlıyor. Ray üzerinde gidebilen 4x4 araç ihtiyaçlarını yurt dışından karşılayan kamu ve özel sektör kuruluşları, artık yerli bir ürünü de güvenilir bir iş ortağı olarak kullanabilecekler.”

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat