Banner

DHL’den sağlık sektöründe bir ilk daha!

DHL Supply Chain Türkiye, hayvan sağlığı ürünleri depolamak için Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı alan Türkiye’nin ilk lojistik şirketi oldu. DHL, İlaç Takip Sistemi’ne geçildiği dönemde de 2 milyon Euro civarında değerindeki yaptığı yatırım ile karekod uygulama hattını kuran ilk lojistik şirketi olmuştu.

dhl3.jpgGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Veteriner Tıbbi Ürünler Hakkında Yönetmeliği’nde 24 Aralık 2012 tarihinden itibaren yürürlüğe giren değişikliklerden sonra veteriner tıbbi ürünlerinin de aynen beşeri tıbbi ürünleri gibi bakanlık tarafından belirlenen şartları sağlayan Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatlı tesislerde depolanması ve işlem görmesine karar verildi.

Sağlık sektöründeki 30’dan fazla ilaç ve tıbbi cihaz üreticisine Sağlık Bakanlığı’ndan Temsilci Ecza Deposu ruhsatlı tesislerinde depolama, dağıtım ve katma değerli hizmetler sunan DHL Supply Chain Türkiye, bu düzenlemenin ardından Veteriner Temsilci Ecza Deposu olma şartlarını tamamlayarak, Esenyurt’taki sağlık sektörü tesisinde veteriner tıbbi ürünleri depolamak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ilk ruhsat alan lojistik şirketi oldu.

Veteriner Temsilci Ecza Deposu ruhsatı ile, DHL Supply Chain Türkiye Bakanlıkça ruhsat verilmiş veteriner tıbbi ürünlerinin depolanması, prospektüs ilave edilmesi, fiyat etiketi basımı ve benzeri sekonder ambalajlama hizmetlerini vermeye hak kazandı.

DHL Supply Chain Türkiye, halen Türkiye’de sektöründe lider 30’u aşkın ilaç ve tıbbi cihaz üreticisine depolama, dağıtım ve sekonder ambalajlama gibi katma değerli hizmetler sunuyor. Yaklaşık 50 bin metrekarelik sağlık sektörüne özel tesislerinde 300’den fazla lojistik uzmanı ile hizmet veren DHL Supply Chain Türkiye, İlaç Takip Sistemi’ne geçildiği dönemde 2 milyon Euro civarında değerindeki yaptığı yatırım ile karekod uygulama hattını kuran ilk lojistik şirketi olmuştu.

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı konu hakkında: “ DHL olarak sağlık sektöründeki lojistik hizmetleri konusunda lider konumuzun gerektirdiği sorumlulukların bilincindeyiz. Sunduğumuz hizmetler ile iş ortaklarımızın hayatını kolaylaştırmaya ve sektörün gelecekteki ihtiyaçları için şimdiden çözümler üretmeye devam edeceğiz.” dedi.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat