Banner


Saras Lojistik’ten dev işbirliği anlaşması

Global bir marka olma hedefindeki Saras Lojistik, bu alanda girişimlerini sürdürüyor. Saras, Avrupa’nın en büyük lojistik gruplarından birisi olan Allgeier  ile işbirliği anlaşması imzaladı.

 
saras_lojistik1.jpg

Uzun bir süredir devam eden görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı ve her iki grup da birbirlerinin olanaklarından yararlanarak, hem Avrupa’da,hem de asya pazarlarında daha etkin rol oynamayı hedefliyorlar.

Yapılan anlaşma ile Saras Lojistik, Allgaier’in Almanya, Polonya, ve Benelüx ülkelerindeki depolama ve lojistik imkanlarından yararlanacak. Allgaier Grup da, Saras Lojistik’in doğu pazarlarındaki etkin konumundan yararlanacak. Orta Asya’dan Ortadoğu’ya, Rusya’dan Batı Avrupa’ya kadar olan geniş bir coğrafyada lojistik potansiyelin arttırılması, alternatif taşıma modlarının devreye sokularak, hizmet alının genişletilmesi sağlanacak.

 

İki grup arasında yapılan işbirliğinin hizmet verilen pazarlara olumlu yansıyacağını söyleyen Saras Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aras, “Pazarın potansiyeline ve geleceğin gerekliliğine göre başka işbirliği anlaşmaları da yapabiliriz. Bizim hedefimiz, lojistiğin bütün modlarında faaliyet göstermek ve bu alanda yatırımlar yapmaktır” dedi.

Turgay Aras, yapılan işbirliğinin yeni bir sinerji yaratacağını ve hizmet kalitesini arttıracağını vurgulayarak, “İki firmanın potansiyelinin ve deneyimlerinin birleşmesi, hizmet verilen bölgelerde yeni potansiyel yaratacaktır. Hizmet kalitesi ve çeşitliliği de artacaktır. Bu işbirliği ile lojistik süreçlerde tekstil ve otomotiv lojistiği başta olmak üzere, her alanda birbirimizden yararlanacağız. Hızlı büyüme stratejisine sahip olan Saras Lojistik, global marka olmak amacıyla bu alanda işbirliklerini de yatırımlarını da sürdürecektir” diye konuştu.  

 

Allgaier Gruppe CEO’su Hannes Brade ise “Algaier Gruppe olarak dünyanın bir çok yerine farklı modlarda taşıma hizmeti veriyoruz. Bugünün gerçeklerine göre,  dünyanın değişik bölgelerinde işbirliğini zorunlu kılıyor. Çünkü yapılan işbirlikleri iş potansiyelini ve kalitesini yükseltiyor. Saras Lojistik Türkiye’nin önemli firmalarından birisi. Gerek Avrupa’daki taşıma gücünü, gerekse Asya’daki gücünü biliyoruz. Karşılıklı hedeflerimiz uyuştuğu için böyle bir işbirliği anlaşması imzaladık. Güçlerimizi birleştirerek, daha başarılı olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

RAKAMLARLA ALLGAİER GRUPPE

Adı: Allgaier Gruppe

Kuruluş: 1978

Merkezi: Almanya Ulm

Kurucu :Konrad Allgaier 

Araç sayısı: 350 özmal aracın yanında 150 sabit alt taşıyıcı.

Depolama alanı: 50.000 m3 

Çalışan sayısı: 700

Toplam ciro: 158 milyon Euro

Bağlı Firmalar: Allgaier Translog GmbH & Co KG  

 

SARAS  TAŞIMACILIKTA NELER YAPIYOR?

KARAYOLU

Avrupa’dan Ortadoğu ve Asya’ya çok geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren filomuz en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Parsiyel veya farklı tonajlarda ve farklı tiplerde yükleri, farklı gereksinimlere yönelik araç alternatifiyle, gerek karadan gerekse ro-ro aktarmalı tek ya da çift şoför desteği ile hizmet sunmaktadır.

 

DENİZYOLU

SARAS, dünyada söz sahibi armatör firmalar ile yaptığı tedarik anlaşmaları ile dünyadaki ticaret noktaları arasında düzenli, hızlı ve değişik alternatifli denizyolu taşıma hizmeti sunmaktadır. Tüm dünyadan Türkiye’ye veya Türkiye’den tüm dünyaya kurulan güçlü tedarik zinciri ile liman ve kapı teslimi, FCL ve LCL taşımacılığın yanı sıra TIR+gemi, uçak+gemi veya tren+gemi şeklindeki kombine taşıma hizmetleri de sunulmaktadır.

 

HAVAYOLU

Dünyanın önde gelen havayolları ile yapılan anlaşmalar gereği, hızlı ve sonuç odaklı taşıma çözümleri sunulmaktadır. Havalimanından, havalimanına teslim, havalimanından kapıya teslim, kapıdan havalimanına, kapıdan kapıya, Kombine Taşımacılık (Deniz + Hava, TIR + Hava ) olmak üzere, tüm alternatifler kullanılmaktadır.

 

PROJE

SARAS, her ölçü ve ağırlıkta, her türlü malzemenin bir yerden bir yere nakli konusunda mutlaka bir çözüm sunmaktadır. Gerek bir rüzgâr enerjisi kulesi, gerek on metre çapında bir kazan, gerekse yüz ton ağırlığında bir malzemenin taşınması konusunda, uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

 

DEPOLAMA

SARAS, müşterilerinin tedarik zinciri boyunca toplam operasyon maliyetlerini azaltabilmesine ve süreçlerini optimum dengeye ulaştırabilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla, üretim öncesi ve üretim sonrası olmak üzere depolama hizmetleri de sunmaktadır.

Yurt içinde ve yurtdışında bulunan gümrüklü ya da gümrüksüz depolarıyla, paletli mal, koli, hassas eşya, standart ölçü dışı materyaller, depolanmasında özel önlem gerektiren malzemeler, soğuk hava deposu gerektiren ürünler ve benzeri pek çok farklı niteliklere hitap edebilecek depolama çözümleri mevcuttur.

 

 

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat