e
Banner

Etiketler: kargoGaziantep Havaalanı'na Lojistik Kargo AçıldıAK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Havaalanı'na lojistik kargo kurulduğunu söyledi.
Alman Demiryolları ve kargo şirketi DHL zam yapacak!


Yayın: 26-09-2012
Kategori: Demiryolu

Alman Demiryolları (DB) ve kargo şirketi DHL'nin fiyatlarına zam yapacağını açıkladı.

Değerli madde taşıyıcısı LoomisTürkiye’nin lider değerli kargo taşıma firması Loomis, 4-7 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen İstanbul Jewelery Show’da taşınabilir değerleri güvencesi altına aldı

 
Gaziantep hava kargoda ‘varım’ dedi


Yayın: 17-10-2012
Kategori: Havayolu

Gaziantep Havaalanı’nda kargo taşımacılığı operasyonları start aldı.

Avrupa pazarını besliyor ve bu pazardan besleniyoruzHaziran 2013 itibariyle 13. yılına girecek olan Reibel Taşımacılık, Türk lojistik sektörünün güvenilir ortaklarından biri olarak gerek Avrupa gerekse Orta Doğu, Rusya ve CIS ülkelerine yönelik lojistik hizmetler sunuyor.
KARİD Başkanı Aslan Kut: PTT imtiyazları kalkmalı


Yayın: 21-06-2013
Kategori: Karayolu

Mayıs ayında çıkarılan yeni Posta Kanunu’nda serbest rekabeti engelleyen maddelerin bulunduğuna dikkat çeken Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri (KARİD) Derneği Başkanı Aslan Kut, Türkiye’nin gelişmiş ülkelerde olduğu gibi rekabete açık bir posta sektörüne sahip olması için tekelin kırılıp serbest rekabet ortamının sağlanması ve PTT’nin özelleşmesi gerektiğini söyledi.
Kargo uçağı restoran oldu


Yayın: 09-02-2016
Kategori: Havayolu

Emektar kargo uçağı restorana dönüştü.
Hava kargo taşımaları 10 yılda 3 kat arttı


Yayın: 20-06-2016
Kategori: Havayolu

Türkiye’de havayolu ile taşınan yük miktarının son yılda 276.284,8 tondan 904.761,7 tonlara çıktığını vurgulayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, Yeni İstanbul Havalimanı’nın bu büyümeyi daha da yukarı çıkaracağını söylüyor.
IATA TOP 5’in tek yerel oyuncusu: AS-AV


Yayın: 21-06-2016
Kategori: Havayolu

IATA Türkiye sıralamasında en iyi 5 şirket arasındaki tek yerel oyuncu olduklarını açıklayan AS-AV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Karabacak, “Son 10 yıldır Türkiye çıkışlı kargolarda pazarın %6’sını biz taşıyoruz. Geçtiğimiz yıl Türkiye varışlı-çıkışlı 20 bin tona yakın yük taşıdık” diyor.
Bilal Ekşi: Hava kargonun merkezi İstanbul olacak


Yayın: 27-06-2016
Kategori: Havayolu

Türkiye’de hava kargo taşımacılığının yaklaşık %90’ının İstanbul üzerinden gerçekleştirildiğini vurgulayan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi, “3. Havaalanı’nın hizmete girmesiyle İstanbul gerek sivil havacılık gerek hava kargo ve lojistik konusunda dünyanın sayılı merkezlerinden biri olacak” diyor.