Banner

Etiketler: gaziantepGaziantep Havaalanı'na Lojistik Kargo AçıldıAK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Havaalanı'na lojistik kargo kurulduğunu söyledi.
Gaziantep sanayisi denizlere açılma fırsatı elde edecek


Yayın: 13-10-2012
Kategori: Denizyolu

Sanayi üretimini çoğaltarak ihracatını yükselten Gaziantepli sanayici, yapılan bir çalışmayla kazancını artıracak.

 
Gaziantep ile Halep arasına hızl tren projesiUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 2023 yılına kadar 4 bin kilometresi hızlı tren hattı olmak üzere toplam 10 bin kilometre yeni demiryolu yapılacağını açıkladı. Yıldırım projenin gecikme nedenini de açıkladı.

İhracatını en fazla artıran iller!Sanayi ve ticarette yakaladığı başarılarla ''örnek'' gösterilen Gaziantep 'ihracatını en fazla arttıran il' oldu. Kocaeli, en fazla ihracat yapan 2'nci il oldu.

Nuhoğlu: Dijitalleşme Anadolu Nakliyecisini güçlendirecek


Yayın: 16-06-2021
Kategori: Karayolu

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, Gaziantepli nakliyecilere yaptığı buluşmada “Gümrük beyanı verilip, T1 veya Tır Karnesi alındığında o nakliyecinin geçiş belgesi hazır olacak. İç gümrüklere uğramadan doğrudan Kapıkule’ye gidip belgesini alıp çıkacak. Erken gelen belgeleri alır uygulaması da ortadan kalkacağı için Anadolu nakliyecisine dezavantaj oluşturan bu duruma son vermiş olacağız” diye konuştu.