e
Banner


Capella Logistics Almanya ve Benelüks ülkelerine taşımalarını yüzde 20 artırdı
TÜİK verilerine göre geçen yıl Türkiye’nin Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ile ticaret hacmi 71 milyar doları aşarak rekor kırdı. Türkiye-Avrupa hattında lojistik hizmetler sunan Capella Logistics de Almanya ve Benelüks ülkelerine yönelik taşımalarını geçen yıl yüzde 20 artırdı.
capellaTÜİK verilerine göre geçen yıl Türkiye’nin Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ile ticaret hacmi 71 milyar doları aşarak rekor kırdı. Artan ticaret hacmi, ithalat-ihracat taşımalarına da yansıdı. Uluslararası Nakliyeciler Derneği verilerine göre geçen yıl Türkiye ile bu ülkeler arasında kara yolu araçlarıyla gerçekleştirilen ithalat-ihracat taşımaları 348 bin 113’e ulaştı. Bu taşımaların yüzde 85,3’ü ise Türkiye plakalı araçlarla yapıldı.
Uluslararası entegre lojistik şirketi Capella Logistics de bu taşımalardan aldığı payı daha da artırmak için bu yıl Almanya ve Benelüks hatlarındaki hizmetlerine ağırlık vermeye başladı. Almanya ve Benelüks hatlarını güçlendiren şirketin CEO’su Aytaç Aykanat, bu ülkelerde güçlü acente bağlantıları olduğunu söyledi. Bulgaristan’daki iştiraklerinin, Almanya ve Benelüks taşımalarını hızlandırdığını anlatan Aykanat, “Türkiye ile Almanya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg arasındaki taşımalarımızı geçen yıl yüzde 20 artırdık. Bu yılki hedefimiz ise yüzde 30 artış.” dedi.
 
“Yatırımlarımızı artırdık, kaliteli hizmet anlayışımızla hızımızı katladık”
Aykanat, Almanya ve Benelüks ülkelerindeki güçlerini kaliteli hizmet anlayışlarıyla pekiştirdiklerini söyledi. Hemen her sektörden yüke uygun araçları ile kapıdan kapıya teslimat yapabildiklerine dikkati çeken Aykanat, “Kaliteli hizmet Avrupa’da fark yaratıyor. Almanya ve Benelüks hatlarında gelen komple ve parsiyel taşımacılık taleplerine hasarsız, hızlı ve maliyet etkin çözümler geliştiriyoruz. Bu ülkeler ile Türkiye arasında karşılıklı, haftalık düzenli seferlerimizde teslimat sürelerini kısalttık.” diye konuştu.
 
“Acil yükleri minivan ve ekspres tır seferlerimizle taşıyoruz”
Türkiye ve Avrupa ülkelerinde gümrüklü-gümrüksüz depolama ve katma değerli hizmetleriyle de öne çıktıklarının altını çizen Aykanat, Hollanda ve Belçika’ya ulaşmak için genellikle demir yolu çıkışlı intermodal hatlarını kullandıklarını belirtti. Aykanat, Almanya ve Benelüks taşımalarında aciliyeti olan yükleri ise minivan araçlarıyla 36-72 saatte ya da ekspres tır seferleriyle teslim ettiklerini de sözlerine ekledi.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat