e
Banner

PACCAR ve Toyota, hidrojen yakıt hücreli kamyon işbirliğini genişletiyor
PACCAR ve Toyota Motor North America, Inc. (Toyota), Toyota'nın yeni nesil hidrojen yakıt hücresi modülleri tarafından desteklenen sıfır emisyonlu, hidrojen yakıt hücreli (FCEV) Kenworth ve Peterbilt kamyonlarını geliştirmek ve üretmek için ortak çabalarını genişlettiğini duyurdu. 
toyotoGenişletilmiş anlaşma, Toyota’nın hidrojen yakıt hücreli güç aktarma organları kitine sahip Kenworth T680 ve Peterbilt 579 modellerinin devam eden geliştirme ve ticarileştirilmiş sıfır emisyonlu versiyonlarını destekliyor ve ilk müşteri teslimatları 2024 için planlanıyor.
 
PACCAR ve Toyota, Los Angeles Limanı'nda on Kenworth T680 FCEV kamyonu konuşlandıran başarılı bir pilot program da dahil olmak üzere son birkaç yıldır FCEV kamyon geliştirme konusunda iş birliği yapıyor. Pilot hem Kenworth hem de Toyota'ya, aracın performansını ve menzilini daha da artıran gerçek dünyadan geri bildirim sağladı. Ağır hizmet tipi ticari araçlarda kullanılmak üzere tasarlanan Toyota'nın ağır hizmet tipi yakıt hücreli elektrikli güç aktarma organları kiti, kısa süre önce California Air Resource s Board (CARB) tarafından Sıfır Emisyonlu Güç Aktarma Organları sertifikasına layık görüldü. Toyota, 2023'ün sonlarında Amerika Birleşik Devletleri'nde modüllerin montajına başlayacak.
 
Kenworth T680 ve Peterbilt 579 Hidrojen Yakıt Pilli Kamyonlar
 
PACCAR Teknolojiden Sorumlu Başkanı John Rich, "Toyota ekibiyle yoğun bir şekilde çalıştıktan sonra, birleşik çabalarımızın Kenworth ve Peterbilt müşterilerinin güvendiği tüm kalite, güvenilirlik ve satış sonrası desteğe sahip endüstri lideri FCEV kamyonları sunabileceğinden eminiz. Bu ortaklık, PACCAR'ın müşterilerin operasyonel verimliliğini artıran ve çevresel etkilerini azaltan endüstri lideri sıfır emisyonlu araç serisini daha da genişletiyor."
 
TMNA İş Geliştirme Grup Başkan Yardımcısı Christopher Yang, "Toyota'nın endüstri lideri hidrojen yakıt hücresi teknolojisinin, ABD genelinde otoyollarda sıfır emisyonla seyahat edecek ağır hizmet kamyonlarına güç sağlayabileceği bir geleceği gerçekleştirmek için PACCAR ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz" dedi. Bu yenilikçi teknoloji, ticari müşterilerimize işlerini ilerletmek için uygulanabilir bir karbon-nötr seçenek sunmamızı sağlarken, aynı zamanda Toyota'nın karbonu azaltma ve nihayetinde çevreden ortadan kaldırma misyonuna katkıda bulunuyor."SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat