e
Banner

ALIŞAN Lojistik ve IFCO’dan çevre dostu iş birliği
Alışan Lojistik, dünyanın önde gelen Yeniden Kullanılabilir Konteyner (RPC) tedarikçisi IFCO ile yeni bir iş birliği başlattı. Türkiye’ye yatırımlarını hızlandırma kararı alan IFCO, Alışan’ın Konya deposunu üs edinerek yıllık 40 milyondan fazla kirli sebze/meyve kasasının yıkanması hizmetini çevre dostu uygulama ile sunacak. 
AlıÅ�anAlışan Lojistik ile imzaladıkları 4 yıllık sözleşme çerçevesinde IFCO, hizmete sundukları toplam 7.200 m2’lik Konya Servis Merkezi’ni otomatik bir tasnif ve kasa tanıma sistemi ile donattı ve yüksek basınçlı yıkama ve sanitasyon sürecinin tamamını tamamen otomatik olan ve her boyutta ve türde IFCO RPC'yi işlemek ve tasnif etmek için tasarladı. Merkez’de IFCO SmartCycle yıkama prosesi, hijyen ve gıda açısından güvenli ve sürdürülebilir çözümü sayesinde küresel standartları karşılarken, suyun yeniden kullanımını da en üst düzeye çıkaracak.
 
Söz konusu merkezin açılışına katılan IFCO CFO’su Julian Zu Putlitz, Güney Avrupa’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Francesca Amadei ve Türkiye Genel Müdürü Seymen Serintürk, konuşmalarında sürdürülebilir tedarik zincirlerinin öncüsü bir marka olarak, IFCO müşterilerinin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarını desteklemeye ve aynı zamanda da IFCO olarak kendi karbon ayak izlerini azaltmak için bu tesiste olduğu gibi, somut adımlar atmaya kararlı olduklarını belirttiler. IFCO’nun Türkiye pazarına olan inancının tam olduğuna da değinen yetkiler, gıda perakendecisi müşterileri için pazarda çevre dostu ve en rekabetçi ambalaj uygulamalarını sunan çözüm ortağı konumunda olmaya devam edeceklerinin de  altını çizdiler. 
 
IFCO Ülke Müdürü Seymen Serintürk ise, tesisin detaylı analizler ve gelecek projeksiyonları yapılarak özenle tasarlandığını ve Konya gibi bir konumun stratejik olarak belirlendiğini belirtti. Sözlerine “Öncelikle, tazeliğin saatler ve hatta dakikalarla ölçüldüğü gıda kategorilerinde müşterilerimizin zamana karşı yarışını çok iyi anlıyor ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Bu tesis sayesinde IFCO’nun orta ve uzun vadeli yüksek hızda büyüme hedeflerini de gerçekleştirebilmek adına önemli bir adım atmış oluyoruz.” şeklinde devam eden Serintürk, kendilerini anlayan ve hedefleri doğrultusunda sürekli destek sunan çözüm ortakları Alışan Lojistik’in yetkililerine de emeklerinden dolayı çok teşekkür etti. 
 
Açılışta konuşma yapan Alışan Lojistik CEO’su Uygar Uşar: “Bugün 550 adet öz mal araç filosu ve Türkiye genelindeki 50’yi aşkın farklı lokasyondaki bin 600’den fazla çalışanı ile uluslararası nakliye, depo ve antrepo hizmetleri, likit ve enerji taşımacılığı gibi pek çok operasyonu yürüten; sektörde “kontrat lojistiği” diye de ifade edilen entegre lojistik hizmetleri ile müşterilerinin taleplerini A’dan Z’ye kurgulayan, ihtiyaca özel lojistik çözümler geliştiren 38 yıllık bir markayız. Yatırımlarımızı her zaman bilgi, deneyim ve uzmanlık alanlarımızın gerektirdiği noktalarda yoğunlaştırıyoruz. Dünyanın en büyük perakende tedarikçilerinden IFCO ile 4 yıldır aralıksız devam eden bir iş birliğimiz mevcut. Bu son projemiz ile de 4 yıllık bir sözleşmeye imza attık. Her şart ve koşulda çevre dostu örnek adımlar atmaya özen gösteren ve bu sayede de Yeşil Lojistik Belgesi almaya hak kazanmış bir şirket olarak, ülkemiz sınırları içinde çevre dostu global bir yatırıma daha imza atmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi. SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat