e
Banner


Mars Logistics’ten Fransa’da depo yatırımı
Mars Logistics, yurt dışı yatırımlarına Paris’te açtığı yeni depo ile devam ediyor. 5200 metrekarelik depoda Türkiye trafiği için crossdock, dağıtım-toplama, gümrüklü antrepo gibi hizmetlerin dışında Fransa ve Avrupa içi nakliye organizasyonları, gümrüklü-gümrüksüz depolama ve katma değerli hizmetler verilecek.
Mars LojistikMars Logistics Karayolu Yurtdışı Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mete Şekli, Fransa bölgesinde 33 yıllık bir know-how’a sahip olduklarını belirterek, “Avrupa, Balkanlar, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler’e karayolu taşımacılığı hizmeti sunuyoruz ancak Fransa bizim içim ayrı bir önem taşıyor. Mars, 1989 yılında kurulduğunda sektöre Fransa taşımaları ile girmişti.  Bu zamana kadar Fransa’da da acente yapılanmalarımız ile müşterilerimize en iyi hizmeti sunduk. Şirketimizin büyüme stratejilerine uygun olarak geçen sene Mars Fransa şirketimizi kurmuştuk. Şimdi ise Paris’te ilk depomuzu açtık. Böylelikle, bölgedeki hizmet çeşitliliğimizi ve alt yapımızı geliştirerek müşterilerimize daha geniş ve avantajlı imkanlar sunacağız” dedi.
 
Mars LojistikMars’ın Fransa bölgesindeki gücünü yeni depo ile pekiştireceklerini ve sağlayacakları servis olanakları ile Avrupa’da Mars kalitesini üst düzeyde sunmayı hedeflediklerini ifade eden Şekli, 2019 yılından beri İspanya’da varlığını sürdüren Mars İspanya ile birlikte Fransa’daki yeni yapılanmanın hem iki ülke arasında sunulan hizmetlerde hem de çevre ülkeler ile entegrasyonda güçlü olacağını belirtti.
 
“Mars kalitesi ve kültürünü Türkiye ve İspanya’dan sonra Fransa’da da tüm müşterilerimize sunacağız. Acentelerden aldığımız hizmetlere göre daha rahat hareket edebileceğiz ve müşterilerimizin taleplerine daha esnek bir şekilde cevap verebileceğiz.” diyen Şekli, süreçlerin tümünün 2.000’in üzerinde profesyonel çalışanı ve 3.150 özmal aracı ile Mars Logistics tarafından organize edileceğini ve müşterilerin yetkin çözümlere daha hızlı ulaşabileceklerini belirtti.
 
Şekli, Paris’ten sonra Güney Fransa’da da depo açmak için fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söylerken, başka Avrupa ülkelerinde de benzer yapılanma planları olduğunu belirterek, yurt dışı yatırımlarının devam edeceğinin altını çizdi.
 
Mars Fransa ile otomotiv, tekstil, banyo malzemeleri/vitrifiye sektörlerine crossdock, dağıtım-toplama, gümrüklü antrepo gibi hizmetlerin dışında Fransa ve Avrupa içi nakliye organizasyonları, gümrüklü-gümrüksüz depolama ve katma değerli hizmetler sunulacak. 7 Bis Rue Jean Jaures 95670 Marly-la-Ville adresinde bulunan, 5200 metrekarelik alanda 5 adet rampa ile hizmet verecek depo, Paris merkeze 35 km., Charles de Gaulle Havaalanına ise 15 km. uzaklıkta yer alıyor.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat