e
Banner

IVECO, Torino'da elektrikli güç aktarma tesisini açtı
IVECO FPT Endüstriyel ile, karbon nötr hedefi doğrultusunda Torino’daki yeni elektrikli güç aktarma organları tesisinin açılışını gerçekleştirdi,
IvecoIveco Grubu’nun küresel güç aktarma organları markası FPT Endüstriyel, 18 Ekim tarihinde yalnızca elektrikli araçlar için elektrikli akslar, elektrikli merkezî tahrikler ve pil üniteleri üretecek olan yeni elektrikli güç aktarma organları tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Tesisin açılışı, markanın karbonsuzlaşma ve her türlü ürün ve faaliyetlerinde sıfır salınıma erişme yolculuğunda önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.
 
Yeni tesis, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve karbon kredileri aracılığıyla Iveco Grubu’nun ilk karbon nötr üretim tesisi olma özelliğini taşıyor. Tesis aynı zamanda cephesindeki güneş panelleri ve “mini rüzgâr türbini” ile “akıllı çiçek” gibi yenilikçi teknolojilerle de enerji üretiyor. Iveco Grup Sürdürülebilirlik Bahçesi ise 6 bin metrekarelik alana dikilen 100’den fazla kuraklığa dayanıklı yerel bitki barındırıyor ve karbondioksit emilimi sağlıyor. 
 
Torino Belediye Başkanı Stefano Lo Russo ve Piedmont Bölgesi Bütçe, Miras ve Üretken Faaliyetler Geliştirme Konseyi Üyesi Andrea Tronzano ile Torino Üniversitesinden profesör ve öğrencilerden oluşan bir delegasyon tesisin açılış törenine katıldı.
 
FPT Endüstriyel’in yeni tesisi ve Iveco Grubunun iş vizyonu; Iveco Grup Güç Aktarma Organları Departmanı Başkanı Sylvain Blaise, Iveco Grup Otobüs Departmanı Başkanı Domenico Nucera, Iveco Grup Çekici Departmanı Başkanı Luca Sra ve Iveco Grup Operasyon Direktörü Annalisa Stupenengo’nun katıldığı bir forumda ele alındı.
 
İçten yanmalı motorlar, transfer kutuları ve akslar için test ve üretim tesisinin yanında yer alan yeni tesis, endüstriyel sinerji bağlamında belirgin avantajlar sunuyor. 15 Bin metrekarelik alana sahip yeni elektrikli güç aktarma organları tesisinin elektrikli akslar, elektrikli merkezî tahrikler ve pil üniteleri üretimi için üç paralel üretim hattı bulunuyor. Tesisin kapasitesi ise yılda 20 bin elektrikli aks ve 20 bin pil ünitesinden fazla. Tesis aynı zamanda Endüstri 4.0 teknolojileriyle güvenlik, kalite ve üretkenliği de üst düzeyde tutuyor.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat