e
Banner

Turkish Cargo hizmet kalitesini Cargo iQ ile tescilledi
Turkish Cargo, özenle sunduğu global anlamdaki operasyonel hizmet kalitesini Cargo iQ sertifikası ile tescilledi. Başarılı marka, dünya çapındaki hava kargo endüstrisi için kalite standartları oluşturma ve uygulama misyonuna sahip IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) ilgi grubu olan Cargo iQ tarafından Kalite Denetim Sertifikası almaya hak kazandı. 
thyIATA'nın Cenevre merkezli bağımsız denetim firması SGS (Société Générale de Surveillance (General Society of Surveillance), Turkish Cargo'nun Cargo iQ gereklilikleri kapsamında; operasyonel süreçlerin uyumu, müşterilerine sunduğu hizmetler ve genel kalite yönetimi dahil tüm süreçlerini inceledi. Yapılan kapsamlı denetim sonucunda Turkish Cargo'nun titizlikle yürüttüğü süreç ve hizmetlerinin Cargo iQ'nun kalite standartlarıyla uyumlu olduğu tespit edildi.
 
thyTürk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen; “Lojistik sektörünün kalite standartlarına karşı performansımızın bağımsız bir ölçütü olan Cargo iQ sertifikası; hizmet kalitemize, operasyonel mükemmelliğe, yenilikçi ve müşteri beklentilerini karşılamaya yönelik standartlarımıza ve sürdürülebilir başarılarımıza işaret eden önemli bir kilometre taşıdır. Turkish Cargo, kullandığı ve geliştirdiği yeni teknolojiler, inovatif yaklaşımlar ve beklentilerin ötesinde sunduğu hizmet kalitesiyle hava kargo sektörünün en güvenilir çözüm ortakları arasında olmaya devam edecektir.”   
 
thyCargo iQ Yönetici direktörü Lothar Moehle; “Cargo iQ organizasyonunun Turkish Cargo ekibine Kalite Denetim Sertifikası verebilmesinden büyük bir mutluluk duyuyoruz. Dış denetçi, Turkish Cargo'nun, Cargo iQ'nun tüm üyelerimiz ve genel olarak hava kargo endüstrisi için oluşturduğu süreç standartlarına uygun olduğunu doğruladı ve onayladı. Tüm Turkish Cargo ekibine yoğun çalışmaları için tebriklerimizi iletiyor ve teşekkür ediyoruz. Kalite çalışması süreklilik gerektirdiğinden, gelecek dönemde daha da fazla kalite iyileştirmeleri için Turkish Cargo ile iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”
 
Altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve alanında uzman ekipleriyle sürdürülebilir bir büyüme sağlayan ve dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri olmayı hedefleyen Turkish Cargo, yenilikçilik misyonu ile de dijitalleşme ve inovasyon alanında öncü projeler geliştirerek sürekli değişen dünyada hizmet kalitesini sürdürülebilir şekilde yükseltmeye devam ediyor.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat