e
Banner


Gebrüder Weiss, Türkiye ağını genişletiyor
Avusturya merkezli uluslararası lojistik şirketi Gebrüder Weiss, Türkiye'deki üçüncü şubesini Mersin'de hizmete aldı.
gebruderMersin'de yeni bir şube açan taşımacılık ve lojistik uzmanı Gebrüder Weiss, bu hamlesiyle Türkiye'nin güney bölgesindeki ağını genişletti. Ülkenin en büyük ikinci limanına sahip olan bu şehirdeki faaliyetler, hava ve deniz taşımacılık hizmetleri ile intermodal kara taşımacılığını da kapsamaktadır. Kafkasya, Ortadoğu ve Orta Asya yönlü taşımacılık işlemleri için Mersin; adeta Akdeniz'de merkezi bir lojistik merkezi gibidir.
 
gebruder"Türkiye yükselen bir pazara sahip ve Akdeniz'deki konumu sebebiyle Asya ve Avrupa arasındaki trafik bakımından önemli bir birleşme noktası oluşturuyor. Mersin şubemizi açarak, müşterilerimiz için İstanbul ve İzmir'den sonra yeni bir bölgeyi daha hizmet kapsamımıza almış olduk. Yeni lokasyonumuz; Akdeniz bölgesine elverişli ulaşım bağlantıları ve hinterlandındaki endüstriyel bölge ve sanayi işletmelerine olan yakınlığı ile önemli avantajlar sunmaktadır." diye belirtiyor Gebrüder Weiss'ın şirket yönetim başkanı Wolfram Senger-Weiss. Mersin, Kuzey bölgesinde bulunan Kahramanmaraş, Konya ve Kayseri ticaret merkezlerinin komşusu konumundadır. Bu bölgelerden özellikle tekstil, tarım, kimya endüstrisi ve makine imalatından çıkan ürünler tedarik edilmektedir. "Üreticilerin doğrudan yakınında olmak, önemli bir avantaj. Bölgedeki müşterilerimize, hava ve deniz taşımacılığı hizmetlerinin yansıra, ilaç ve multimodal taşımacılığı ile ayrıca depo lojistiği ve gümrük işlemleri hizmetleri de sunmaktayız." diye ekliyor, Gebrüder Weiss Türkiye, Hava ve Deniz Genel Müdürü, Çiler Keskinel.
 
Türkiye, İpekyolu merkezi olarak önem kazanıyor
 
gebruderTürkiye ayrıca Orta Asya ve Çin yönünde "Orta koridor" diye adlandırılan yeni İpekyolu hattında önemli bir geçiş alanı sunmaktadır. Bu geçiş hattı, Rusya'nın "Kuzey koridoru" hattına bir alternatif oluşturmaktadır ve Türkiye üzerinden Kafkasya, Azerbaycan, Türkmenistan yoluyla Çin'e kadar uzanmaktadır. "Orta koridor hattında bulunan çoğu ülkede kendi şubelerimiz var ve bu bölgelerdeki yerel, yasal ve kültürel özellikleri biliyoruz. Müşterilerden, bu rotadaki nakliye işlemleri için daha yüksek bir talep alıyoruz." diye belirtiyor Senger-Weiss. Transit süreler 35 ila 45 gün arası sürmektedir çünkü rota, Hazar Denizi üzerinden geçmektedir.
 
Mersin, Gebrüder Weiss'ın İstanbul ve İzmir'den sonra Türkiye'deki üçüncü şubesidir. Şirket, 2012 yılından beri Türkiye'de 75 çalışanıyla parsiyel yük taşımacılık işlemlerinin yanı sıra ayrıca hava ve deniz taşımacılık hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca Gebrüder Weiss, 3S Transport & Logistik nakliye şirketini bünyesine katarak, geçtiğimiz yıl İstanbul'dan Almanya’ya olan trafiğini daha da geliştirmiştir.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat