e
Banner

Lufthansa heyworld, Türk e-ticaret firmalarını KargomKolay ile taşıyacak
2014 yılından itibaren Türkiye uluslararası express kurye pazarında başarılı şekilde faaliyet gösteren lojistik firması KargomKolay, dünyanın lider havayolu şirketlerinden Lufthansa’nın express kurye şirketi Lufthansa heyworld ile uzun soluklu bir işbirliği anlaşmasına imza attı.
kargokolayDeutsche Lufthansa AG Avrupanın en büyük 2., Dünyanın ise en büyük 9. Havayolu şirketi. Lufthansa, uluslararası küçük paket taşımacılığında, sahip olduğu uçak filosu ve networkunun avantajını kullanarak Lufthansa heyworld markası ile Amerika ve Avrupa’da teslimatlar yapıyor. Firmanın 2021 yılı için hedef pazar olarak belirttiği Türkiye’de ise, faaliyetlerini arttırmak için yeni bir işbirliğine gitti. DRN Lojistik A.Ş. ile Lufthansa heyworld arasında imzalanan sözleşme ile markanın Türkiye’deki tek temsilcisi KargomKolay oldu.
 
Lufthansa, Türkiye'den Almanya ve Amerika'ya e-ihracat paketleri için kendi uçaklarını getirip, taşıma maliyetlerini düşürecek!
 
KargomKolay, Türkiye’nin en büyük online lojistik platformlarından biri. 2014 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlayan firma, hergün binlerce müşteriye hizmet veriyor. 2020 yılında 160’ın üzerinde ülkede kapıya teslimat yapan firma, aynı zamanda Türkiye’nin en iyi müşteri hizmetlerinden birine sahip. Hergün 5000 civarında çağrı ile müşterilerine hizmet verirken, teknolojik altyapısı ile de benzersiz bir müşteri deneyimi sunuyor.
 
DRN Lojistik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Önder Türker, imzalanan bu anlaşma ile ilgili olarak “Lufthansa, havayolu taşımacılığında tartışmasız dünyanın en iyi markalarından biri. Ellerindeki uçak filosu ve dağıtım networkleri ile Lufthansa heyworld özellikle Almanya ve Amerika’da e-ticaret dağıtımlarında çok ciddi işler yapıyor. KargomKolay markamız ile de biz, partnerlerimizin bu avantajlarını yerli e-ticaret firmalarına aktarıyor, hem taşıma maliyetlerini düşürüyor, hem de e-ihracata ciddi katkılar sağlıyoruz” şeklinde belirtti.
 
kargokolayYapılan açıklamada işbirliği içeriğinin şimdilik sadece Almanya ve Amerika teslimatları için geçerli olduğu belirtilirken, her iki şirketin de güçlerini birleştirerek sektörde dinamik, memnuniyet odaklı ve daha rekabetçi bir yapı oluşturmayı hedeflediği ifade edildi. Heyworld GmbH Genel Müdürü Timo Schamber ise, konu ile ilgili olarak şunları belirtti. “Türkiye pazarına hizmet vermek için KargomKolay ile yakın işbirliğimizi başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. KargomKolay ile Lufthansa heyworld, hızlı ve kaliteli hizmet sağlamak üzerine Türkiye'de oldukça deneyimli ve köklü bir ortak kazandı. KargomKolay'ın yerelleştirilmiş müşteri hizmetinin gücünü, Lufthansa heyworld'ün hava taşımacılığı ve kapı teslim hizmetindeki mükemmellik ile birleştireceğiz.“
 
Verilen bilgiye göre işbirliği anlaşması kapsamında, özellikle Almanya ve Amerika’ya e-ihracat satışları yapan eticaret şirketleri için daha verimli ve rekabetçi bir tedarik süreç yönetimi sağlamaya yönelik faaliyetler söz konusu olacak. Böylelikle iki şirket, Türkiye’den yurtdışına küçük paket taşımacılığında pazar paylarını artırmak üzere ortak yatırım ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirecek.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat