e
Banner


Gemlik Aktaş-1 Lojistik, 20 yıldır Renault Trucks'ı tercih ediyor
20 yıldır Renault Trucks araçlar ile operasyonlarını sürdüren Gemlik Aktaş-1 Lojistik, 40 adet yeni çekicilerini teslim aldı. 
RenaultKarayolu genel taşımacılığından, gabari yük, açık yük, rulo-saç ve proje taşımacılığına kadar tüm alanlarda yurt içi lojistik hizmeti sunan Gemlik Aktaş-1 Lojistik, yeni 40 adet ADR’li ve retarderli Renault Trucks T460 çekicilerini teslim aldı.
 
Bursa Gemlik’teki Aktaş Lojistik merkezinde düzenlenen törende Aktaş-1 Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Faik Aktaş ve Genel Müdürü Nuray Eryiğit, araçlarını Renault Trucks adına Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bölge Müdürü Tolga Aykaç, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ve Genel Müdürü Mesut Süzer’den teslim aldılar.  
 
Aktaş’ın 120 araçlık filosunda 100 adet Renault Trucks çekici bulunuyor. Verimliliği değerlendirmek adına arada farklı araçlar alımları yaptıklarını belirten Gemlik Aktaş-1 Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Faik Aktaş; “Tercihimizde en önemli etken, satış sonrası hizmetler. Lojistik şirketlerinin kaybettikleri bir saat bile çok fazla ek maliyet getirebiliyor. Araçlardan kaynaklanan kısa süreli dahi olsa zorunlu iş araları, işleyen tüm çarkı etkiliyor. Bu nedenle araçların sorunsuz yollarına devam etmesi bizler için en önemli konu. Satış sonrası hizmetlerin ihtiyaçlarımıza karşılık verememesi nedeniyle filomuza yeni kattığımız düşük kilometredeki farklı araçlarımızı değiştirmek durumunda kaldığımız bile oldu. Renault Trucks’tan aldığımız satış sonrası hizmetlerden memnuniyetimiz, her zaman tercihimizde ilk belirleyici oluyor” diye açıkladı. 
 
1 milyon km üzerinde Renault Trucks Premium çekiciler
 
Aktaş, 20 yıldır Renault Trucks çekicileri tercih ediyor. Genç bir filoya sahip olsa da 1 milyon km üzerinde olan 3 adet Renault Trucks Premium çekiciler halen kullanılıyor. Bu araçların sadece düzenli bakımlarıyla yüksek performansta, yakıt tüketimi artmadan operasyonlara devam ettiği belirtiliyor. 
 
2-4 puan arası yakıt tasarrufu 
 
Tüm Türkiye geneline hizmet sunan Aktaş, daha çok yurtiçi taşımacılığında faaliyetlerine devam ediyor. Güzergahlara ve yüke göre yakıt tüketiminin değiştiğini belirten Faik Aktaş; “Filomuzda Renault Trucks dışında araçları da deneyimledik. Genel olarak aynı konfigürasyonlara sahip araçları aynı koşullarda kıyasladığımızda Renault Trucks çekicilerde 2 ila 4 puan arası yakıt tasarrufu gözlemliyoruz” diyor. 
 
Renault Trucks kullanıcıları, yatırımlarından yüksek verimlilik sağlıyor 
 
Lojistik şirketlerinin araç yatırımlarının önemine dikkat çeken Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu; “Araç alımları, lojistik şirketlerinin asli yatırımları arasında yer alıyor. Var olan müşterilerine taahhütlerini yerine getirebilmeleri ve yeni iş geliştirmeleri için yaptıkları yatırımlarda tabi ki sadece araç değil hizmet de satın alıyorlar. Bu nedenle her zaman toplam sahip olma değerine odaklanıyoruz. Renault Trucks kullanıcıları, sadece araçlarımıza değil Türkiye genelinde sunduğumuz güçlü satış sonrası hizmetlerimize güvenerek yatırım yapıyorlar. Genel olarak müşterilerimizle yaptığımız görüşmelerde satış sonrası hizmetler ve yakıt tasarrufu ile ilgili aldığımız olumlu geri bildirimlerden çok memnunuz” şeklinde açıkladı. 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat