Banner


Turkish Cargo üç sertifika birden aldı
Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, IATA CEIV (Bağımsız Denetçilerin Mükemmeliyet Merkezi) tarafından verilen; ‘’CEIV Pharma, CEIV Fresh, CEIV Live Animal’’ sertifikalarının üçüne birden sahip olan ilk hava kargo markası oldu. 
THYGlobal hava kargo operasyonlarının yüksek standartta yapılabilmesi için, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA tarafından oluşturulan; eğitim, değerlendirme ve validasyon süreci sonunda sertifikasyon yeterliliğini sağlayan Turkish Cargo, özel kargo operasyonlarındaki mükemmelliyetçi yaklaşımını simgeleyen ve üç yıl geçerlilik süresi olan CEIV sertifikalarına sahip oldu.
 
Küresel Kovid_19  salgını sürecinde uluslararası gıda ve medikal ürün zincirinin bozulmaması için  hava kargo hizmetlerine kararlılıkla devam eden Turkish Cargo; CEIV sertifikaları ile ilaç/sağlık ürünü, canlı hayvan ve bozulabilir ürün taşımacılığını, uluslararası ve sektör standartlarına uygun olarak gerçekleştiriyor. 
 
Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen; ‘’Hava kargo sektörünün, yalnızca dünya ticareti açısından değil aynı zamanda insan sağlığı ve kriz dönemleri için ne denli hayati öneme sahip olduğunu  gördüğümüz günlerden geçiyoruz. Bu hassas ve kritik dönemde, özel kargo operasyonlarımızda uluslararası standartları taşıdığımızın belgesi olan IATA CEIV sertifikalarını çok önemsiyoruz.’’ dedi.
 
IATA Küresel Kargo Başkanı Glyn Hughes; ‘’Turkish Cargo, üç CEIV sertifikasını aynı anda elinde bulunduran dünyanın ilk hava kargo markası olmakla kalmayıp, aynı zamanda Avrupa'daki CEIV Canlı Hayvanlar sertifikasını alan ilk hava kargo markası olmaktan ötürü övülmeyi hak ediyor. Hava kargo sektörü, özel kargo hizmetlerindeki kırılganlığın arttığı bir döneme giriyor ve CEIV programı, hassas yükün mümkün olduğunca titiz ve özenle en yüksek standartlarda taşınmasını ve teslim edilmesini sağlamayı amaçlıyor.’’ dedi.
 
İlaçlar, organlar ve medikal ekipmanlar gibi sağlık açısından son derece önemli taşımalarda hassas davranan, zaman hassasiyeti olan bozulabilir ürün taşımalarını, IATA PCR (Bozulabilir Kargo Yönetmeliği) talimatlarına göre yürüten ve hayvan dostlarımızı, CITES ve IATA yönetmeliklerine göre sağlıklı ve huzurlu bir ortamda taşıyan global hava kargo markası, ‘’CEIV Pharma, CEIV Fresh, CEIV Live Animal’’ sertifikalarına sahip olarak, global standartlara uygunluğunu da tescilledi.
 
Dual Hub operasyonlarını başarılı şekilde sürdüren Turkish Cargo, İstanbul ve Atatürk havalimanlarında bulunan yüksek teknolojiyle donatılmış olan kargo tesislerinde bulunan özel kargo depoları ve operasyon alanlarında; uzman ekipleriyle birlikte birbiriyle uyumlu olan elleçleme prosedürlerini harfiyen uyguluyor.
 
Hava kargo akışını sürdürmenin insan sağlığı için kritik önem taşıdığı bu günlerde, operasyonlarını 7/24 titizlikle icra eden Turkish Cargo dünyanın dört bir yanın arasında köprü vazifesi görmeyi sürdürüyor, uluslararası kabul gören kalite standartlarını sağlıyor ve başarı çıtasını sürdürülebilir şekilde yükseltmeye devam ediyor. 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat