e
Banner

Borusan Lojistik “Yeni İpek Yolu"nu açtı
Uluslararası taşımacılıkta önemli bir adım daha atan Borusan Lojistik, Çin'den Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine, Türkiye'ye ve Almanya başta olmak üzere Avrupa'ya ekspres karayolu ve multimodal taşıma hizmeti ile müşterilerine önemli avantajlar sağlamayı amaçlıyor.
borusan_logisticsBorusan Lojistik Orta Asya bölgesindeki iş deneyimini, güçlü altyapısını ve fiziksel varlığını kullanarak Çin’den Asya, Türkiye ve Avrupa’ya uzanan yepyeni bir yol açtı. Şirket, Çin'den Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine, Türkiye'ye ve Almanya başta olmak üzere Avrupa'ya ekspres karayolu ve multimodal taşıma hizmeti ile müşterilerine önemli avantajlar sağlamayı amaçlıyor. Çin'in Avrupa'ya açılan kapısı Kazakistan'da 5 yıldır yüzde yüz kendisine ait Borusan Logistics International Kazakhstan LLP şirketi ile çalışmalarını sürdürüyor. Borusan Lojistik’in özellikle Kazakistan gibi stratejik bir konumdaki pazarda deneyimli ve bilinen bir şirket olması birçok avantaj sağlıyor. Bunların başında da Borusan Lojistik’in bu ülkede, yük sahipleri ile taşıyıcı şirketleri buluşturarak organizasyon yapan bir forwarder değil, doğrudan taşıma hizmeti sunan bir nomine tedarikçi olarak kabul edilmesi geliyor. 
 
 
“PAZAR PAYIMIZI ARTIRACAĞIZ”
Borusan Lojistik’in sadece Türkiye’de değil uluslararası pazarlarda da iddialı bir şekilde büyüdüğünü belirten Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen, “Çin’den Türkiye’ye, BDT ülkelerine ve Almanya başta olmak üzere Avrupa’ya başlattığımız yeni özel taşıma modelimizin pazar payımızı önemli ölçüde artıracağına inanıyoruz. Çünkü sunduğumuz hizmet müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Onlar için ciddi ölçeklerde değerin yanı sıra fark yaratıyor ve önemli avantajlar sunuyor. Borusan Lojistik dış pazarlarda büyümesine devam edecek” dedi. 
 
DÖRT FARKLI HİZMET SUNUYOR 
Borusan Lojistik, müşterilerine 4 farklı hizmet sunuyor. Bunların başında karayolu ile taşımacılık geliyor. Bu kapsamda Çin'in her bölgesinden TIR ile kapıdan kapıya, 14 - 18 günde İstanbul'a teslim ediliyor. Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen, "Böylece, havayoluna göre düşük maliyetle ve denizyoluna göre kısa bir süre içinde yükün taşınması sağlanıyor. Demiryolu ve kara yolunu içeren konteyner ile multimodal taşımacılıkta istasyondan kapıya teslimat 22 - 24 gün içinde gerçekleşiyor. Bu sayede Çin'den Türkiye ve Avrupa'ya müşteriye özel veya konsolide olarak 41 konteyner ile Borusan Lojistik olarak komple blok tren organize edebiliyor" diye konuştu. Haftada üç - dört gün düzenli sefer yapan demiryolu ve karayolu taşımacılığını içeren bir başka hizmet Almatı'da aktarma yapılarak veriliyor. Bu hizmette 22-24 gün içinde istasyondan kapıya teslimat yapılıyor. Bunun yanı sıra Çin'den Almanya'ya 40 HC konteyner ile blok tren kalkışı da yapılıyor. Borusan Lojistik taşıdığı yükleri, kapıdan kapıya olmak üzere, 14 - 18 günde İstanbul'a, 8 - 11 günde Almatı'ya, 11 - 14 günde Bakü'ye ve 11 - 14 gün içinde Aşkabat'a ulaştırıyor. Borusan Lojistik’in açtığı Yeni İpek Yolu tekstil ve hazır giyim, dayanıklı tüketim malları, otomotiv gibi birçok farklı sektörün ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor. 
Zor coğrafyalarda, güvenilir kurumsal iş ortaklarıyla özmal ve yıllık kontratlı araç filosu yöneterek hizmet veren Borusan Lojistik, yükleme noktasından boşaltma noktasına kadar yükün bulunduğu araçları online takip sistemiyle izleme imkânı da sunuyor.
 
 
 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat