e
Banner


Çekok Gıda, liderliğini Renault Trucks çekiciler ile sürdürüyor
Türkiye’nin lider meyve-sebze tedarikçisi Çekok Gıda, filosuna kattığı yeni 45 adet Renault Trucks T 460 çekiciler ile ürünlerini tüketiciye taşıyacak. 
renault_trucks_cekok_gida1953 yılında narenciye üretimine başlayan Çekok Gıda, üretim, paketleme ve dağıtım alanında Türkiye’nin lider meyve – sebze tedarikçisi olarak hizmet vermeye devam ediyor. Ağırlıklı olarak Türkiye’nin her bölgesi, Avrupa, Rusya ve Balkan ülkelerine ürünlerini ulaştıran Çekok Gıda, geliştirdiği filosunu Renault Trucks çekicileri ile daha da güçleniyor. 
45 adet Renault Trucks T 460 4x2 ADR’li  Euro 6 çekicilerin Çekok Gıda Tuzla tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Çekok Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok, İş Geliştirme Müdürü Melih Akdemir, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Filo Satış Müdürü Coşkun Saraç ve Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şube Müdürü Erdoğan Seymen katıldılar. 
Yılda 600.000 ton meyve-sebze taşımacılığı yapan Çekok Gıda ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Çekok; “1953 yılından bu yana sebze-meyve üretimi ve dağıtımı alanında hizmet veriyoruz. 1984'te ürettiğimiz ürünleri işleyebileceğimiz ilk paketleme fabrikamızın temellerini attık. 90'lı yıllara geldiğimizde, Avrupa ve Rusya’da kendi dağıtım depolarımızı kurduk. Rekabetçi ortamda yatırımlarımızı kesintisiz sürdürerek üretimimizin yanı sıra paketleme ve dağıtım alanımızı geliştirdik. Dağıtım kanalımızı geliştirirken filomuzu da her adımda güçlendirdik ve yeniledik. Renault Trucks ile çalışmalarımız çok eskilere dayanır ve yeni araçlarımızda da yine Renault Trucks çekicileri tercih ettik” diye belirtti. 
2007-2008 model Renault Trucks Premium model çekicileri ile 10 yılda, 1 milyon kilometreyi aşkın yol kat ettiklerine değinen İlhan Çekok; “Çekok Gıda olarak ortalama 450 araç kullanarak dağıtım sağlıyoruz. Bu kapasitedeki dağıtımımızda araçlarımızın üçte biri öz malımızken, üçte ikisi taşeron firmalardan aldığımız destekle sağlanıyor. Kısa vadede hedefimiz kendi öz mal filomuzun oranını üçte ikiye çıkartmak. Bu yönde Renault Trucks çok güvendiğimiz bir iş ortağı. Araçların teknoloji, performans ve güvenlik opsiyonları güçlü olduğu kadar satış sonrası ve servis hizmetleri de yaygın ve güvenilir. Türkiye’nin her noktasında alabildiğimiz satış sonrası hizmetlerden ve bayi teşkilatından oldukça memnunuz” dedi.  
Çekok Gıda’nın dağıtım hizmeti, Türkiye başta olmak üzere Avrupa, Rusya ve Balkan ülkelerini kapsıyor. Yıllık ortalama 125.000 km yapan Çekok Gıda araçları, Türkiye ve Avrupa’daki uluslararası market zincirlerine, 13.500 dönümlük kendi arazilerinde üretilen 45 çeşit ürünün yanı sıra sözleşmeli üretim yaptırdığı çiftçilerin ürünlerinin de dağıtımını gerçekleştiriyor.
Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine, törende yaptığı konuşmada, “2018 yılına Çekok Gıda gibi alanında lider, aslında Renault Trucks’ı da çok iyi tanıyan bir firma ile iş birliği yaparak başlamak bizim için son derece heyecan verici oldu. Renault Trucks olarak 2018’de Türkiye’deki 20. yılımızı kutluyoruz ve bizim için çok özel bir yıl. 2018, satış ağımızı güçlendirmeye devam edeceğimiz, satış sonrası servis teşkilatımızı daha da güçlendireceğimiz bir yıl olacak” şeklinde açıkladı. 
 
Çekok Gıda’nın yeni Renault Trucks çekicileri, Excellence Servis Kontratı ile güvence altında 
Çekok Gıda, yeni araçlarını Renault Trucks, Excellence servis kontratı ile teslim aldı. 3 yıl ve 500.000 km’ye kadar geçerli olacak servis sözleşmesi kapsamında Çekok Gıda’nın çekicileri için Renault Trucks satış sonrası ekibi tarafından bakım ve onarımı içeren servis planı hazırlanıyor. Planlı bakım ve onarımlar ile operasyonlarda aksama olmamasını sağlanıyor. Arıza riskini en aza indirmek için koruyucu bakımlar yapılıyor. Üzerinde dikkatlice çalışılmış araca özel bakım programları sayesinde Renault Trucks teknisyenlerinin deneyimi ile yüzde 100 kontrol altında olan bir servis hizmeti sağlanıyor. Böylece Çekok Gıda için maliyet ve zaman tasarrufu sunuluyor. 
 
Renault Trucks ile yüzde 2 puan kadar yakıt farkı yakaladı 
İlhan Çekok, toplam giderlerinin yüzde 70’ini sırasıyla yakıt, personel ve servis bakım-onarım maliyetlerinin oluşturduğunu ve bu doğrultuda yakıt tasarrufu konusunda detaylı karşılaştırmalar yaptıklarını belirtti. Filolarında bulunan aynı özellikteki çekiciler ile Renault Trucks araçları yakıt tasarrufu özelinde de karşılaştırma şansını yakaladıklarının altınız çizen İlhan Çekok; “Renault Trucks çekicileri, 10 yıl aralıksız kullandık. Bu sürede bazı kıyaslamalar yaptık. Renault Trucks ile sağladığımız yüzde 2 puan yakıt farkı, filomuzdaki araçların ve yıllık kat ettikleri kilometrelerin toplamlarına baktığımızda maliyetlerimizi iyileştiren değerli bir tasarruf oluyor” şeklinde açıkladı. 
Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ise teslimat töreninde yaptığı açıklamada Çekok Gıda’ya iş birlikleri için teşekkür ederek; “Çekok Gıda ile uzun zamandır devam eden iş birliğimiz çerçevesinde Renault Trucks çekicilerinin performansı ve verimliliği ile bayi hizmetlerinden memnuniyetlerini takip ediyoruz. Yeni alımlarında da yapılan servis sözleşmesi çerçevesinde tüm servis hizmetlerini planlıyor olacağız. Renault T serisi zaten ikinci elde değer kaybı ideal bir çekici olarak ön plana çıkıyor. Planlanan servis hizmetlerimiz sayesinde değer kaybını daha da düşürmeyi başarıyoruz” dedi. 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat