Banner


Renault Trucks, başkentte güçleniyor
Renault Trucks, Ceyhan Otomotiv ile iş birliği çerçevesinde Ankara’da yeni satış ve satış sonrası yetkili bayisini ticari araçlar sektörüne kazandırdı.
Sebastien_Delepine_Recai YelliburunGeniş ürün gamıyla Türkiye’de 16 ton ve üzeri kamyon ve çekici pazarında hedeflerini büyüten Renault Trucks, yetkili satış ve servis hizmet ağı ile de iddiasını sürdürüyor.  Renault Trucks, Ceyhan Otomotiv ile iş birliğini geliştirerek satış ve servis hizmetinin sunulacağı yeni yetkili bayi noktası sayesinde Ankara ve İç Anadolu bölgesindeki varlığını arttırıyor.
Renault Trucks’ın Türkiye genelindeki satış ve servis ağında yerini alan Ceyhan Otomotiv için düzenlenen tören, Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ve yönetim ekibi ile Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. İnşaat ve lojistik firmalarının üst düzey yöneticileri de törene katıldılar.
Ceyhan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Recai Yelliburun, Ceyhan Otomotiv olarak 45 yıllık kamyon servis tecrübesi ile hizmet verdiklerini belirterek; “Otomotiv servis, satış ve üst yapı alanlarında hizmet sunuyoruz. 2013 yılında yetkili servisi olarak Renault Trucks ile iş birliğimize başladık. Geliştirdiğimiz servis ve showroom alanımız ile şimdi Renault Trucks iş ortaklığımızı, yetkili bayi noktası olarak satış hizmeti ile de taçlandırıyoruz” diye açıkladı.
Ceyhan Otomotiv’in 12.200 m2 olan tesisinde atölye, kaporta-boya bölümü, showroom, depo ve yönetim binasının yer aldığı toplam 5500 m2 kapalı alan bulunuyor. Bu yeni Renault Trucks satış ve servis noktasının, 2018 yılında yerinde hizmet ve servis sağlayacağı araç giriş sayısının yıllık 3000 adet olması hedefleniyor.
Ankara’nın bölgede ve Türkiye’de ticari araçlar sektörü için önemini dile getiren Recai Yelliburun; “2016 yılında yüzde 15 olan Ankara kamyon pazar payı, 2017 yılında artan kamu yatırımları ile yüzde 20’lere yükselmiştir. Bu ivme ile Ankara, tüm iş makinası ve ticari araç markalarının odak noktası olmuştur. Ankara ticari araçlar pazarının yüzde 16’sı çekici, yüzde 84’ü kamyonlardan oluşmaktadır. Bu bilgiler ışığında Ankara’da yılda yaklaşık olarak 3.500 adet 16 Ton ve üzeri kamyon ve çekici satışı öngörülmektedir. 2018 yılında da kamu yatırımlarının devam edeceğini ve Ankara ticari araçlar pazarının yüzde 25’ler seviyesinde artacağını düşünüyoruz” şeklinde belirtti.
Türkiye çekici pazarında ilk üçte olmayı hedeflediklerinin altını çizen Renault Trucks Türkiye Genel Müdürü Sebastien Delepine ise açılış töreninde yaptığı açıklamada; “Renault Trucks olarak Türkiye’deki Avrupalı ticari araç markaları arasında ilk üç içerisinde olmayı hedefliyoruz. TAİD - Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin Ekim 2017 raporuna göre çekici satış adetlerine baktığımızda Renault Trucks olarak zaten üçüncü sırada yer alıyoruz. Çekici pazarının yanı sıra K serisi kamyonlarımız ile Türkiye’de inşaat ve maden alanlarına gücümüzü katmayı hedefliyoruz. Renault Trucks K serisi kamyonlar, yolda, inşaat sahasında veya maden ocaklarındaki zorlu koşullarda faaliyet gösteren müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. K Xtrem kamyonu, alanında lider bir araç. Renault Trucks olarak tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde inşaat ve maden projeleri için bu yeni araçlarımızı sunuyoruz. Ankara’da da yüksek bir potansiyeli karşılayabileceğimize inanıyoruz. Pazar payımızdaki büyüme hedefimize paralel olarak yetkili satış ve servis noktalarımızı da geliştiriyoruz. Ceyhan Otomotiv ile yaptığımız geliştirdiğimiz yeni işbirliğimiz de bu alandaki yatırımlarımızın göstergesidir” dedi.

Renault Trucks_Ceyhan OtomotivKamyon ve çekici pazarında eğilimler değişiyor
2016 ile 2017 yıllarını kıyasladığımızda inşaat ve uzun yol taşımacılığı alanlarındaki ticari araç alımlarındaki eğilimlerin Türkiye’de değişimlerini gözlemlediklerini paylaşan Sebastien Delepine; “2016 yılı ile kıyasladığımızda TAİD- Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin açıkladığı raporlara göre kamyon pazarı yaklaşık yüzde 35 artış gösterirken, çekici pazarında yüzde 45 oranında bir düşüş söz konusu oldu. Kamyon pazarındaki bu artışın en büyük nedeni, Türkiye’de yüksek bir ivmeye sahip olan inşaat sektörü ve talepleridir. Özellikle Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi kamu yatırımları ile inşaat alanında büyük gelişmelere sahne oluyor. Bu gelişmeler doğrultusunda kamyon talebi de artıyor. Renault Trucks olarak özellikle inşaat ve maden sahalarında iddialı olan K serisi kamyonlarımız ile bu talepleri karşılamaya hazırız. Ceyhan Otomotiv ile iş birliğimiz sayesinde bölgedeki müşterilerimize daha da yakın olacağız” diye belirti.
Sebastien Delepine, Türkiye kamyon ve çekici pazarının Renault Trucks için önemine değinerek “2018 yılında Renault Trucks Türkiye olarak ülkemizdeki 20.senemizi kutluyor olacağız. Ağır ticari araçlar sektöründe inşaattan uzun yola kadar uzanan geniş bir araç yelpazesi ile mevcuduz. Tüm araç gamımız, son üç senede tamamen yenilendi ve genişletildi. Bu doğrultuda müşterilerimize Renault Trucks markasının en bilinen değerleri olan güvenilirlik, sağlamlık ve yakıt tasarrufu sağlamaya devam ediyoruz. Yeni girişimlerimiz ile Renault Trucks olarak Türkiye’de ticari araçlar pazarında en önde gelen Avrupalı ticari araç markaları arasında olmayı hedefliyoruz. Tabi ki bu hedefimize tek başımıza ulaşamayız. Değerli bayilerimizin sağladığı destek ve kusursuz hizmet sayesinde bu hedefimize ulaşacağız. Harika ürünler yaratabilirsiniz. Ancak ürünler, yaşadıkça ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebildiği sürece kıymetlidir” dedi.
Törende Ceyhan Otomotiv’den Renault Trucks çekici ve kamyon alımı yapan müşterilere de plaketleri sunuldu.

 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat