Banner


DKV Euro Service 2015’i rekorla kapattı
Geçen yıl tüm enerjisini operasyonel verimliliği iyileştirmeye odaklayan DKV Euro Service, 2015 yılını 5.8 milyar avroluk rekor bir satışla kapattı. 2016 yılında da ayni ivmeyi korumayı amaçlayan DKV Euro Service, aralarında Gürcistan ve Kazakistan’ın da yer aldığı Avrasya pazarını hizmet alanına dahil etmeyi hedefliyor.
Deniz_Çokcoş_SezerAvrupa’da 42 ülkedeki 54 bin 700 kabul noktası ile otoyol ve akaryakıt kartları pazar lideri DKV Euro Service, 5.8 milyar Avro’luk rekor satış ile 2015 yılında tarihi bir başarıya imza attı. 80 yıllık şirket tarihindeki en başarılı yılını geçiren DKV Euro Service, bir önceki yıla göre yüzde 1.8’lik bir büyüme kaydetti. 2016 yılında da aynı ivmeyi korumayı amaçlayan DKV Euro Service, aralarında Gürcistan ve Kazakistan’ın da yer aldığı Avrasya pazarını da hizmet alanına dahil etmeyi hedefliyor.
Küresel arz fazlası nedeniyle 2015’te bir önceki yıla kıyasla yüzde 12 daha düşük seyreden akaryakıt fiyatlarına rağmen DKV’nin, deneyimli satış ekibi ve güçlü altyapısı sayesinde bunu lehine çevirmeyi başardığını belirten DKV Euro Service Türkiye Satış Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, “2015’teki düşük akaryakıt fiyatları üzerinden bir faktör analizi yapıldığında ise satış rakamının 6.3 milyar Avro’ya karşılık geldiğini görüyoruz. Bu DKV’nin 80 yıllık tarihinde görülmemiş rekor bir başarı” dedi. 
Hedefledikleri gibi Rusya’da akaryakıt ağını genişlettiklerini sözlerine ekleyen Deniz Çokcoş Sezer, “2015’te Rusya’da otoyol ödemelerinde geçerli tek Avrupalı kart olduk. 2016 yılında da ayni ivmeyi korumak amacıyla gerek yurtiçi, gerekse Avrasya projemize dahil olan Gürcistan ve Kazakistan pazarlarını da hizmet alanımıza dahil etmeyi hedefliyoruz” dedi.
2015’te tüm enerjisini operasyonel verimliliği iyileştirmeye odaklayan DKV, Rusya’nın da içinde yer aldığı bölgeyi ve otomobil filo segmentinde de Novofleet yakıt kartını hizmet ağına dahil ederek düşük akaryakıt fiyatları nedeniyle oluşan dalgalanmayı telafi etmeyi başardı. Bunun yanı sıra, Avrupa çapında KDV iadesi işlemlerini yürüten DKV grup şirketlerinden Remobis KDV iadesi tahsilat sürelerini ortalama yüzde 50 oranında azalttı. DKV Euro Service, DKV Kart ile Avrupa’nın her yerinde, farklı yakıt markalarının satıldığı en geniş ve en yaygın dolum istasyon ağına sahip. Belçika otoyollarında 1 Nisan 2016 itibariyle yürürlüğe girecek yeni otoyol ödeme sistemini de faturalamaya başlayacak olan DKV, nakitsiz hizmetten, otoyol geçiş ücretlerine ve vergi iadesi ödemelerine uzanan geniş bir yelpazede maliyet optimizasyonu ve filo yönetim hizmeti sunuyor. 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat