Banner


Ford Cargo 1846T’nin ilk teslimatı Umutcan Lojistik’e

Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretmeye başlanan yeni Ford Cargo 1846T çekicinin ilk teslimatı Gaziantepli Umutcan Lojistik’e yapıldı.

fordcargoKamyon pazarında 53 yıllık tecrübeye sahip Ford Otosan tarafından, satışa sunulduğu tüm pazarların standartlarına uygun olarak tasarlanıp geliştirilen Ford Cargo 1846T çekici, Türkiye’de ilk kez Gaziantepli Umutcan Lojistik filosunu zenginleştirdi. “2013 Uluslararası Yılın Kamyonu Üçüncüsü” ödülüne sahip 11 adet Ford Cargo 1846T Otomatik Vites Çekici, Ford Otosan Bölge Satış Müdürü Baran Süslü, satışı gerçekleştiren İnterteks Otomotiv’in sahibi Mustafa Dicle, İnterteks Otomotiv Kamyon Satış Genel Müdürü Kasım Akkor ve Satış Danışmanı Uğur İleri tarafından Umutcan Lojistik’in ortakları Mehmet Sadık Sak ve Ahya Gök’e törenle teslim edildi.

Şirket ortaklarından Mehmet Sadık Sak törende yaptığı konuşmada, Ford Cargo 1846T çekici ile test aracını kullanarak tanıştıklarını belirterek, şunları söyledi: “460PS motor gücünün verdiği performans, otomatik vites ve  4 nokta havalı kabin süspansiyonunun getirdiği konforun  yanı sıra, test süresince aldığımız tüketim değerlerini de rekabetçi bulduk. Ford Cargo’nun sağladığı finansman kolaylığı da kararımızı hızlandırdı ve tercihimizi 1846T’den yana kullandık. 2013’e, Yeni Ford Cargo 1846T çekicilerimizin gücü ve konforuyla başlamaktan mutluyuz.”

Ford Cargo Bölge Satış Müdürü Baran Süslü de törende yaptığı konuşmada,  Yeni Ford Cargo 1846T Çekicinin DNA’sının “Güç, Verimlilik, Dayanıklık ve  Konfor” üstüne kurulduğunu söyledi.  Süslü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektör talepleri doğrultusunda  460PS gücü, İntarder opsiyonu, 4 Nokta Havalı Kabin Süspansiyonu, Standart Kliması, Otomatik Vites seçeneği   ile rekabetçi, talepleri karşılayan bir araç ürettik. Bunların yanında Ford Cargo 1846T çekicimiz, standart olarak sunulan Yokuş Kalkış Desteği, ESP/ Elektronik Denge Kontrol, EBS, intarder opsiyonu ile sunulan Akıllı Fren Sistemi  ile taleplerin ve  sınıfının ötesine geçti. Rekabetçi yakıt tüketimi ve düşük işletme maliyetleri de eklenince sınıfında haklı bir yer kazanacağını şimdiden söyleyebiliriz.”

Ford Cargo 1846T çekici
Ford’un, Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretmeye başladığı yeni Ford Cargo 1846T çekici, satışa sunulduğu tüm pazarların standartlarına uygun olarak Türk mühendisleri tarafından geliştirildi. Ford Cargo 1846T çekici, yurtiçi ya da uluslararası taşımacılık yapan müşterilerin beklentilerine uygun olarak; Ford Cargo’nun DNA’sında yer alan güç, konfor, verimlilik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip. 460 PS/2100 Nm motor gücü ile segmentindeki en rekabetçi güç ve torku düşük devirlerden itibaren sunan Ford Cargo 1846T, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimini birarada sunuyor. Binek araç rahatlığındaki manuel şanzımanı ve otomatik şanzıman opsiyonu ile ön plana çıkan yeni model, yine lüks binek araçlarda görmeye alışık olduğumuz ESP, yokuş kalkış desteği, klima gibi donanımları ağır ticari araç sektöründe standart hale getirerek rakiplerinden ayrılıyor. Büyük lojistik firmalarının ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen yeni Ford Cargo 1846T, filo yönetim sistemlerine uyumlu altyapısı ve opsiyonel sunulan Filobil sistemi ile filoların verimli yönetimi için gerekli donanımı müşterilerine sunuyor. Ford Sürüş Akademisi ile ekonomik ve güvenli sürüş eğitimleri veren Ford Otosan,  filoların işletme maliyetlerinde ’lere varan tasarruf yapılmasını sağlıyor.

İlk satış anında veya satış sonrasında ilk bakıma kadar satınalınabilen bakım paketleri ve 3.yıl uzatılmış garantisi ayrıca kredilendirilebiliyor. Müşterilerine gezici servis hizmeti de sunan Ford Otosan, filoların çalıştığı yere gelerek bakım ve belirli onarım işlermlerini gerçekleştiriyor.

Ford Cargo, pazarda iki farklı çekici modeliyle yer alıyor
Ford Otosan, çekici segmentinde iki ürün ile pazarda yer alıyor. Başarılı satış grafiği yakalayan ve yurtiçi nakliyeciler ile hafriyatçılar tarafından yoğun talep gören mevcut 1838T çekicinin üretimi devam ederken, 2013 Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü Yarışması’nda 3.lük ödülü alan yeni nesil 1846T çekici de uluslararası ve yurtiçi nakliye sektörünü hedefliyor. 1846T,  fiyat olarak 1838T çekicinin üstünde konumlandırılıyor.

Ford Cargo’lar 50 ülkeye ihraç ediliyor
Ford Cargo’lar, 1,1 milyon m2’lik alana sahip olan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda üretiliyor. Yurtiçinde 30 yetkili satıcı, yurtdışında 20 distribütör ile müşterilere ulaşırken; Rusya, Türki Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’da 50’ye yakın ülkeye ihraç ediliyor.

1500 kişiye istihdam sağlayan Ford Otosan İnönü Fabrikası’nda aynı zamanda Euro 5 normlarına uygun, çevre dostu Ecotorq motor üretimi yapılıyor. 7,3 lt ve 9 lt silindir hacminde 260PS/320PS/360PS/380 PS güce sahip motorlar yüzde yüz Türk işgücüyle, yüzde yüz yerli üretiliyor. Türkiye’nin kendi markasıyla kendi motorunu üreten tek kamyon markası olan Ford Cargo, yüzde 70 yerlilik oranı ile Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağlıyor.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat