Banner


İlk yeni Volvo FH sahibini buldu
Eylül 2012'de eBay’de açık arttırmayla satışa sunulan ilk yeni Volvo FH, 150 bin euro ile açık artırmayı kazanan Fransız taşımacılık şirketi Ducournau'ya teslim edildi. Satıştan elde edilen tüm gelir Güney Afrika’da HIV virüsünün yayılmasını engellemeyi amaçlayan eğitim programı Star for Life’a bağışlanacak.
yeni volvo fhFransa’nın Roissy-en-France kasabasındaki Volvo Truck Center’da anahtarını teslim alan Jean-Pierre Ducournau, yeni FH serisinin ilk çekicisine sahip olmanın haklı gururunu yaşıyor.
İlk Volvo FH’ın anahtarı, Paris’in dışında yer alan Roissy-en-France kasabasındaki Volvo Truck Center’da teslim edildi. Oğullarıyla beraber Ducournau Taşımacılık şirketini yöneten Jean-Pierre Ducournau, teslimat töreninde yaptığı açıklamasında, “Tüm dünyada yeni Volvo FH’ı kullanacak ilk taşımacılık şirketi olmaktan hem keyif alıyoruz hem de gurur duyuyoruz. Yeni Volvo FH’ın içi de, dışı kadar etkileyici. Konforu ve direksiyon başındayken görüş açısının genişliği beni büyüledi” dedi.

Jean-Pierre Ducournau, Volvo Kamyon’un eBay üzerinden yardım amaçlı düzenlediği açık arttırmada 150.000 euro karşılığında sahibi olduğu yeni FH çekicisini Eylül ayından beri bekliyordu. Jean-Pierre Ducournau, yeni teslim aldığı FH için; “Gerçekten çok güzel bir çekici. Tabii ki Volvo’dan da en üstün kaliteyi bu şekilde bekliyordum. Yeni Volvo FH’ın en çok yol tutuşundan etkilendim, şüphesiz, ağır ticari araçlar sektöründeki en iyi çekici. Kamyon sınıfında olmasına rağmen, bir limuzinle aynı konfora sahip” dedi.Filosundaki neredeyse tüm kamyonları Volvo olan Ducournau Taşımacılık, 1974’te satın aldığı F89’dan bugünün modern FH’ına kadar, yıllardır Volvo’nun çeşitli kamyon ve çekicileri ile çalışmalarını sürdürüyor. Bugün Ducournau filosunda 300’ü aşkın Volvo bulunuyor.

Yeni Volvo FH, ağır ticari araç sektöründe uzun yıllara dayanan sıkı çalışmaların ve emeğin sonucu olarak ortaya çıkan devrim niteliğinde bir araç. Volvo Kamyon Fransa Başkanı Jean-Noël Thénault konuyla ilgili olarak, “Hem çok mutluyum, hem de çok duygulandım. Bu çekici, tüm sektör tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu ve yeni FH sektörün geleceğini temsil ediyor” diyor.

Jean-Pierre Ducournau, açık arttırmada elde edilen gelirin Star for Life kurumuna teslim edileceği törene katılmak için Mart ayında, Güney Afrika’ya seyahat edecek. Star for Life, bu bağış ile gençler arasında HIV virüsünün yayılmasını durdurmayı amaçlayan eğitim programını destekleyecek
 
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat