Banner

U.N. Ro-Ro “Karadan Denize” kampanyasıyla atağa kalktı

U.N. Ro-Ro, karayolundaki taşımaları denizyoluna çevirmek, sektörün kârlılık ve taşımalarını artırmak için yeni kampanyalarını devreye soktu.

un roro1 Şubat 2013 itibariyle devreye girecek yeniliklerle, tüm müşterilerin Bulgaristan çıkışlı Sırbistan-Slovenya, Macaristan veya Romanya hattında çalışmakta olan kara araçlarına, İpsala çıkışlı Yunan Ro-Ro hatlarında çalışmakta olan araçlarına ve dorse yatırımları ile filosunu büyüterek taşıma adetlerini artıran müşterilerine, yüklerini cazip koşullarda taşıma imkanı sunmayı hedefleyen U.N. Ro-Ro, sunduğu değerleri artırmaya devam ettiriyor.

U.N. Ro-Ro’nun “Karadan Denize” kampanyası kapsamındaki yenilikler şöyle:

1. İstanbul-Trieste hatlarında cuma ve cumartesi günleri uygulanan 100 EURO hafta sonu ek navlunu kaldırıldı

Mayıs 2010’da İstanbul-Trieste hatlarında karşılıklı olarak hafta içi boş kalkan gemilerdeki müşteri talebinin artırılması için beher yöndeki her araca 100 EURO hafta içi indirim uygulanmaya başlanmıştı. Geçen zaman içerisinde, bu indirim hafta sonu kalkan araçlara uygulanan ek navlun olarak algılanmış ve müşterilerden gelen yoğun talep neticesinde Trieste-İstanbul dönüşlerindeki 100 EURO ek navlun, 1 Ocak 2011 itibariyle sonlandırılmıştı. U.N. Ro-Ro, bugünkü zorlu koşulları ve yine müşterilerinden gelen talepleri dikkate alarak, 1 Şubat 2013 itibariyle İstanbul-Trieste gidişlerindeki 100 EURO hafta sonu ek navlununu kaldırdı.

2. Ek prim kampanyası: Müşterilerin 2012 yılında U.N Ro-Ro hatlarında gerçekleştirdiği ünite sayısını aşan ünitelerine gidiş-dönüş için 300 EURO indirim

1 Şubat 2013 itibariyle, ciro primine tabi olan müşterilerin grup şirketlerinin 2012’deki toplam ünite sayısından fazla getirdiği beher üniteye standart navlun tarifesi (yarı römork, komple ve uzun araç) üzerinden gidiş-dönüş 300 EURO ek prim uygulanmaya başlanacak. Ek prim hesaplaması, üçer aylık gidiş-dönüş ünite sayıları baz alınarak yapılacak. Tek yön taşımaları için ek prim hesaplaması beher yönde 150 EURO’ya tekabül edecek şekilde yapılacak. Araç tipinden bağımsız olan hesaplamalarda toplam ünite sayısı baz alınacak.

Birinci ek prim dönemi Şubat-Mart 2013 aylarını baz alacak. Ciro prim ödemeleri ile birlikte yapılacak olan ek prim ödemeleri, kredi kartlı müşterilere altı aylık dönemlerin sonunda, kredi kartı olmayan müşterilere ise sene sonunda yapılacak. Ek prim tutarları, ciro prim hesaplamasında kullanılan ciro tutarlarından düşülecek. Örneğin Şubat-Mart 2012 aylarında toplam 100 gidiş-dönüş araç taşıması yapmış olan müşteriler, 2013 yılının aynı döneminde 120 gidiş-dönüş araç taşıması gerçekleştirmeleri halinde, 20 araç için 6.000 EURO (20 x 300 EURO) ek prim hakkı kazanacak. Ek prim hakkında detaylı bilgiler ve koşullar, U.N. Ro-Ro’nun internet sayfasında yer alacak.

3. Rezervasyon Kontenjan Sistemi

U.N. Ro-Ro, hafta sonu gemilerinde yaşanan yoğun talebi dikkate alarak, kredi kartı ile taşıma yapan müşterilerin taleplerine yönelik rezervasyon kontenjan uygulamasını devreye aldı. Ocak 2013 içerisinde müşterilerden alınan kontenjanlar 1 Şubat 2013 itibariyle online rezervasyon sistemi üzerinden çalışacak şekilde devreye alınacak. Özellikle Fransa ile Mersin hatlarında ve hafta sonu İtalya gemilerinde yaşanan rezervasyon ve yer sorunlarını kredi kartlı müşteriler için çözecek olan sistemin devreye alınması ile taşımalarda yer ve termin sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat