Banner


İnci Lojistik’te başkan Perihan İnci oldu

Otomotiv, üretim, satış-pazarlama, sigorta, lojistik ve atık yönetimi alanında 15 şirketi bulunan İnci Holding’in başkanlık bayrağını Perihan İnci devraldı.

perihan_inci.jpg

Otomotiv, üretim, satış-pazarlama, sigorta, lojistik ve atık yönetimi alanında 15 şirketi, 2000’i aşan çalışanıyla Türkiye’nin öncü gruplarından İnci Holding’te yönetim kurulu başkanlığı görevini Perihan İnci devraldı. 21 Aralık 2012 tarihinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Cevdet İnci’yi Anma ve Yeni Yıla Merhaba” gecesinde üç yıldır İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını başarıyla yürüten Meral İnci Zaim bayrağı ikinci kuşağın son temsilcisi Perihan İnci‘ye devretti.

İnci Holding “Cevdet İnci’yi Anma ve Yeni Yıla Merhaba” gecesini bu yıl 21 Aralık 2012 tarihinde İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde düzenledi. “2023’e Doğru El Ele” teması ile düzenlenen gecede Vokaliz Acapella Grubu sahne aldı. Cevdet İnci Teşvik ve Başarı Ödüllerinin sahiplerini bulduğu organizasyonda üç yıldır İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Meral İnci Zaim başkanlık bayrağını Holding Yönetim Kurulu Üyesi, ikinci kuşağın son temsilcisi Perihan İnci’ye devretti. Meral İnci Zaim’in 2012 değerlendirmesini yaptığı konuşmanın ardından, söz alan Perihan İnci konuşmasında İnci Holding’i 2023’e götürecek hedef ve planları paylaştı.

Meral İnci Zaim, “İnci Holding Başkanı olduğum üç yılda ciromuz iki katına çıkarak 1 milyar Tl’ye ulaştı. Biz Holding olarak büyürken, sürdürülebilir büyüme stratejimizi uyguluyor, kazandırıyor kazanıyoruz. 2023 te dünyada ilk 1000 şirket arasında olma misyonumuza kilitlendik.

Karlarımızı ve verimliliğimizi artırdık, nakit akışlarımızın çok iyi yönetilmesi ve tasarruflarımız sayesinde finansal yapımızı güçlendirdik.

Kazançlarımızı, tasarruflarımızı yatırımlara yönelterek istihdamı ve ihracatımızı artırarak ülkemize faydalı olduk. Ar-Ge’ye yatırım yaptık, inovasyona önem verdik.

Ben bu gün başkanlık bayrağını Perihan Hanım’a devrediyorum. Başkanlık devri nesilden nesile el ele demenin güzel bir örneğidir.

Bundan sonra, yönetim kurulundaki görevime devam ederek Perihan Hanım’a ve tüm yönetime desteğim devam edecektir” dedi.

İnci Holding Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci başkanlık devri sonrasında yaptığı konuşmada “İlk şirketimizin kuruluşundan bu yana, geçmiş 60 yılımızda gerçekleştirdiğimiz başarılarımıza yenilerini ekleyeceğimiz ve sağlam adımlarla yürüdüğümüz bir geleceğe inanıyorum.

Başkanlık bayrağını devir aldığım bugün, sadece başkanı olacağım dönemin değil, daha uzun vadeli bir geleceğin vizyonunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ege’nin bir köyünden, portakal bahçelerinden yola çıkan kurucumuzun vizyonerliği ile geldiğimiz noktadan, 2023 yılında dünyanın otomotiv yan sanayinde, ilk bin şirket arasında yerimizi almaya kararlıyız” dedi.

Perihan İnci , Holding vizyonuyla ilgili ise “İşlerimizde 4 temel açılım ile karşı karşıyayız.Enerjinin depolanması bizim temel alanımız. Enerjiyi, hafif, pratik, uzun ve ekonomik olarak depoladığımızı düşünelim. Burada her ülke ile böylesi bir innovatif/ yaklaşıma eşit mesafedeyiz. Akü kavramını bambaşka bir boyuta taşıyacağız.

Biz, İnci olarak elektrikli araçların kalbinde yer almaya azimliyiz. Nano teknoloji bize jantda daha hafif ve kuvvetli tasarım imkânlarının kapılarını aralayabilir. İleride dünyanın en hafif jantlarını biz tasarlıyor ve üretiyor olabiliriz. Müşterilerimize, ürünlerimizi, onların ihtiyaçlarına göre, daha hızlı ve etkin şekilde ulaştırmanın farklı yollarını bulmak mümkün. Bu farkı dünyadaki yerimizi daha da güçlendirerek ve lojistiğe yapmakta olduğumuz yatırımlarla yaratacağız. Grubumuzun, kendi atıklarını toplayarak başlattığı yeni yatırım alanı olan atık yönetimi bizi hızla bu alanda derinleşmeye ve gelişmeye sevk edecektir.Biz İnci grubu olarak, adaptasyon ve fırsatları görme kabiliyetimizle, Ar-Ge’miz, teknolojimiz, satış ağımız, lojistik ve bilgi teknolojilerindeki alt yapımız ve en önemlisi çok değerli dinamik insan gücümüz ile gelecek bizim diyoruz” diye konuşmasını tamamladı.

 

Toplumsal Mesaj ve Cevdet İnci Teşvik Ödülleri Sahiplerini Buldu

2000 yılından beri düzenlenen “Toplumsal Mesaj Ödülü “etkinliğine 122 çalışan katılım sağlayarak 1006 öneri verdi. “Mutluluk” teması üzerine olan slogan yarışmasının birincisi “Mutluluk; yaşamak, yaşatmak ve paylaşmaktır” sloganı ile grup şirketlerinden İnci Akü çalışanı Özgür Çalik oldu.

 

Kurucu Başkan Sayın Cevdet İnci’nin vefatından bu yana bu yıl 8’ncisi gerçekleştirilen, çalışanlarının verimlilik ve Ar-Ge konusundaki projeleri ile katıldığı Cevdet İnci Teşvik Ödüllerine grup şirketlerinden çok sayıda proje başvurusu gerçekleşti. 13 projenin finale kaldığı yarışmada yapılan değerlendirmeler sonucunda; birincilik ödülünü HL-Maxion İnci Alüminyum firmasından “Döküm Kaynaklı Boyahane Rework’lerinin Azaltılması” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Semih Avcı aldı. İkincilik ödülünü İnci Akü firmasından “Büyük akülerde kapalı akü sistem geliştirilmesi” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Gökhan Abacı aldı. Üçüncülük ödülünü ise İnci Akü firmasından “COS 2 üretiminde %20 verimlilik artışı” projesiyle ekip adına proje takımı lideri Çetin Bulut aldı.

 

İnci Holding 2013-2016 Yönetim Kurulu Başkanı Perihan İnci Hakkında

1963 yılında İzmir’de doğan Perihan İnci, 1982 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. 1986 yılında İ.Ü.Felsefe Bölümünü bitiren İnci, 2007 yılında Harvard Business School Advance Managment Programını (AMP) tamamladı.

1987-2000 yılları arasında Anteks AŞ'de yönetici olarak görev aldı. 2000 yılı “Dünya Gazetesi Antalya ili Yılın Başarılı İş Kadını” ödülünü aldı.

2001-2008 yılları arasında Step Tekstil Dış Ticaret ve Danışmanlık Şirketinde kurucu ortak olarak bu şirketin genel müdürlüğünü yaptı.

1999-2010 yılları arasında Belçika’nın Antalya Fahri Konsolosluk görevini yürüttü. 2010 yılında Belçika Krallığı tarafından “Chevalier de l’Ordre de la Couronne” nişanına layık görüldü.

1996 yılından itibaren ağırlıklı olarak Otomotiv Yan Sanayinde faaliyet gösteren İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Grup şirketlerinden İnci Akü A.Ş’ de Yönetim Kurulu Üyeliği, İncitaş A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

İnci Ailesi Meclis Başkanlığı yaptığı dönemde, aile anayasası çalışmaları tamamlanmıştır. Perihan İnci, İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Bir kız, bir erkek çocuk sahibidir.

 

İnci Holding ve Grup Şirketleri

Temeli 1952 yılında girişimci Cevdet İnci tarafından atılan İnci Holding A.Ş., 1982 yılında holding yapısını aldı. Kurucusu Cevdet İnci’nin 2003 yılında yönetimi beş kızına devretmesiyle bugün İnci Holding, Türkiye’nin otomotiv yan sanayinde önde gelen gruplarından biridir. Kurulduğu günden bugüne üretimde yüksek kalite ve ülke gelişimine paralel bir başarı grafiği çizmektedir.

Otomotiv, üretim, satış-pazarlama, sigorta, lojistik ve atık yönetimi alanında 15 şirketi bulunan İnci Holding A.Ş., 2000 çalışanı ile üretiminin % 60’ini 70 ülkeye ihraç etmektedir. İstanbul Sanayi Odası (ISO 500) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) verilerine göre Türkiye’nin ilk 250 şirketi arasında İnci Holding A.Ş.’nin 3 şirketi bulunmaktadır.

İnci Holding, 1985 yılında kurulan ve kısa adı İNCİVAK olan Cevdet İnci Eğitim Vakfı ile ülkemizin eğitim konusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma gayretine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İnci Holding’te şirket hisselerin tamamı İnci Ailesi’ne aittir. Son yıllarda kurumsallaşma sürecini yönetim yapısına da yansıtan İnci Holding’in yönetim kurulunda 4 aile üyesi, 2 de bağımsız üye yer alıyor. İnci Holding kurumsal yönetime önem veren bir aile şirketidir.

 

Grup Şirketleri ve Faaliyet Alanları

Üretim

-İnci Akü Tic. ve San. A.Ş.: Starter, stasyoner ve traksiyoner akü üretimi, Manisa.

-HL Jantaş Jant San. ve Tic. A.Ş.: Ağır vasıta araçlar için çelik jant üretimi, Manisa.

-HL İnci Çelik ve Alüminyum Jant San. A.Ş.: Binek araçlar için çelik ve alüminyum jant üretimi, Manisa.

-ISM Makine Elektrik San. ve Tic. A.Ş.: Minibar, saç kurutma makinası ve kasa üretimi, Manisa.

-Ci Enerji A.Ş.: Enerji üretimi, İzmir

-ATEN Atık Yönetimi, Enerji ve Taşımacılık Sanayi ve Tic. A.Ş.: Atık yönetimi ve enerji, İzmir

 

Satış&Hizmet

-İncitaş Motorlu Araçlar San. A.Ş.: Akü, jant ve lastik dağıtımı, İstanbul.

-İnci Lojistik: Lojistik hizmetleri, Kemalpaşa-İzmir

-İnci Sigorta Acenteliği Ltd. Şti.: Sigorta hizmetleri, İzmir

-Cidaş Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş.: Yedek parça ihracatı, İzmir

-NYSA: Bilgi teknolojileri çalışmaları, İzmir

-CİSAN Ltd. Şti.: Akü, jant ve lastik satışı, Bursa
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat