Banner

Continental, kış lastiği ailesini genişletiyor

Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental’in geliştirdiği yeni kış lastiği modeli ContiWinterContact TS 850’nin maksimum güvenlik, konfor ve performans dengesiyle pazara sunulduğun

contine_kis_lastigi.jpg

Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Continental’in geliştirdiği yeni kış lastiği modeli ContiWinterContact  TS 850’nin maksimum güvenlik, konfor ve performans dengesiyle pazara sunulduğunu söyledi. Akay, söz konusu ürünle yeniden şekillenen pazarda daha fazla satış yapma hedeflerinin bulunduğunun altını çizdi

Dünyanın en büyük uluslararası beş lastik tedarikçisinden biri olan Continental, kış lastikleri modellerine bir yenisini daha ekledi. ContiWinterContact TS 850, sürücülere karlı, buzlu ve ıslak yol koşulları için mükemmel fren performansı sunarken, kuru yollarda da üst düzey güvenlik sağlıyor. Azaltılmış yuvarlanma direnci sayesinde daha uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayan ContiWinterContact TS 850, yakıt tasarrufunun da önünü açma iddiasında.

Lastiğin daha güvenli, daha düşük maliyetli ve daha çevre dostu bir hale getirilebilmesi için kış lastiklerinde kullanılan yapısal bileşenlerin modern teknoloji ürünleri olmasına dikkat eden Continental’in kış lastikleri ürün gamının en son modeli ContiWinterContactTM TS 850 kompakt ve orta boyutlu otomobiller için uygun bir model özelliği taşıyor ve 190km/s ve 240 km/s için onaylanmış toplam 27 adet lastik ebadı mevcut.

 

Kış koşullarında sürüş güvenliği

Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, Continental’in geliştirdiği kış lastikleri ürün gamının en son modeli ContiWinterContact TS 850’nin sürücü ve sürüş güvenliği ile öne çıktığını söyledi. Akay, “Lastik üzerindeki blok kenar ve yiv sayısı ile kar ve buz kaplı yüzeylerde çekiş ve fren performansı doğru orantılıdır. ContiWinterContact TS 850’de blok kenar ve yiv sayısı ile dişleri de arttırdık. Çünkü yüksek hızda sürüş sırasında viraja girilmesi veya şerit değiştirilmesi durumunda yanal kuvvetlerin daha iyi iletilmesi gerekiyor. TS 850’nin omuz bölgesindeki dişleri artırarak, aşırı zorlu sürüş koşullarında dahi güvenli yol hakimiyeti ve güçlü bir çekiş performansı sunuyoruz. Farklı bir ifadeyle sayısı artırılan kenar dişleri sayesinde hem buz kaplı yollarda lastik üzerinde oluşan gözle görülemeyecek kadar ince sıvı katmanı daha iyi arındırılıyor hem de lastik sırtının yükü eşit şekilde dağıtması sağlanarak, kar kaplı yüzeylerde lastiğin karı daha düzgün şekilde ezmesi ve böylece yol tutuş performansının artması sağlanıyor” dedi.

 

Optimum frenleme ve direksiyon hakimiyeti

Ürünün daha fazla yol tutuş performansı için yeni bir yiv teknolojisini de beraberinde getirdiğine dikkat çeken Akay, “Yiv teknolojisi sayesinde kullanım ömrü boyunca lastik üzerindeki profil blokların çok daha dayanıklı olmasını sağlayarak, kar-buz kaplı yüzeylerde sürtünme düzeyini artırıyoruz. Lastik omuzu bloklarında yer alan yivler ise, virajlarda araçların yüke maruz kalma durumlarında, blokların iç kısımlarından birbirine kenetlenerek; tüm yol koşullarında direksiyon hakimiyetini kolaylaştırıyor” diye konuştu.

Ürünün enerji kaybını da minimuma indirme iddiasıyla pazarda yer aldığını anlatan Akay, “Bu ürünümüzün yanal esnemezlik özelliği artırılan yan yüzey kontörü, kuru zeminlerde de direksiyon hakimiyetini artırıyor. Yan yüzey bileşenlerinin (yan yüzey, apeks ve jant koruyucu şerit), deformasyonunu minimum düzeye indirecek şekilde geliştirilen yeni ContiWinterContact TS 850, düşük yuvarlanma direnci ile enerji kaybını önemli ölçüde düşürüyor” ifadelerini kullandı. Son olarak Continental’in kış sezonuna “KDV’si Bizden 12 Taksit” kampanyası ile başladığının altını çizen Akay, “Kampanya kapsamında 1 Kasım ve 31 Aralık 2012 tarihleri arasında Bonus üyesi Continental yetkili satıcılarında 12 taksit imkânı sunarken, KDV’yi de Continental karşılıyor” şeklinde konuştu.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat