e
Banner

Barsan Global’den, New Jersey’de yepyeni lojistik tesis
Türk lojistik sektörünün küresel en büyük aktörlerinden Barsan Global, New Jersey’e son teknolojiye sahip yepyeni bir lojistik tesis kazandırdı.
Barsan65 ülkedeki 150’den fazla lojistik merkezi ve genel müdürlükleriyle ABD'den Asya'ya, Avrupa'dan Orta Doğu'ya uzanan geniş bir coğrafyada lojistik sektörünün en büyük Türk oyuncularından olan Barsan Global, New Jersey’de son teknolojik donanıma sahip bir lojistik tesis kurarak, ABD’deki hizmet ağına bir yenisini daha ekledi.
 
Tekstil ve Konfeksiyon Ürünleri Daire Başkanı Orhan Ercan, New York Konsolosu Reyhan Özgür, İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, New York Ticaret Ataşesi Bilgehan Ramazan Caner, New York Ticaret Ataşesi Filiz Koseyener ve New York Ticaret Ataşesi Osman Nuri Gökbulut’un katkılarıyla açılışı gerçekleşen tesis, 150 bin fit karelik alanı, yüksek tavanı, büyük palet kapasitesi, yüksek kapasiteli yükleme iskeleleri ve hızlı rampa erişimine sahip. 
30 bin palet kapasitesi ve 28 yükleme iskelesi ile bu tesis, hem yerel hem de uluslararası ticaret için stratejik bir merkez olacak.
 
Lojistik Yeniden Tanımlanıyor
 
ABD’deki yoğun operasyonlarının hız kesmeden sürdüğünü belirten Barsan Global Lojistik Global CEO’su Uğur Aksu, teknolojik donanımı ve kapasitesiyle New Jersey lojistik tesisini, lojistik dünyasında devrim yaratacak bir adım olarak gördüklerini söyledi.
 
Tesisin, hem yerel hem de uluslararası ticaret için stratejik bir merkez olacağını; New Jersey'nin lojistik kapasitesini büyük ölçüde artırarak, iş dünyasına yeni olanaklar sunacağını ve bölge ekonomisine katkıda bulunacağını söyleyen Aksu: “Yenilikçi teknolojiler ve sürekli gelişen lojistik hizmetlerimizle, müşterilerimize beklentilerinin ötesinde bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Bu açılış, lojistik sektörünü yeniden tanımlama vizyonumuzun da bir yansımasıdır” dedi.
 
BarsanBarsan Global Lojistik, bölgenin ticaret potansiyelini artırmak için önemli bir basamak olan New Jersey'deki bu tesisiyle, iş dünyası için yeni fırsatlar ve daha etkili lojistik çözümler sunmaya hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.
 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat