e
Banner


Logista Global, 6 ayda 50 ülkeye ulaştı
Lojistik sektörünün genç markası Logista Global, küresel talepleri doğru analiz eden çözümleriyle kısa sürede fark yaratmaya başladı. 2023 yılının başında kurulan şirketin Genel Müdürü Zeynep Akman, özellikle üçüncü ülke taşımalarında ilk tercih olmaya başladıklarını belirtti. Şirket, Avrupa ve Asya’nın her noktasına ulaşma konusunda da oldukça iddialı.
1690208466_zeynepakman_logistagloballogistics_genelmu__du__r-1.jpgAvrupa, Asya ve Afrika'nın kesişim noktasındaki Türkiye, lojistikte küresel rekabet gücünü de giderek artırıyor. Dünya Bankası tarafından yayımlanan ‘Lojistik Performans İndeksi 2023’ verilerine göre 47’nci sıradan 38’inci sıraya yükselen Türkiye’nin en anlamlı ilerlemesi ‘Lojistik hizmetlerin kalitesi ve rekabetçiliği’ alanında ölçüldü.
 
Yerli lojistik servis sağlayıcıların kaliteli hizmet anlayışı, uluslararası üreticilerin de dikkatini çekiyor. Türk firmalarına küresel talep de hızla artıyor. 2023 yılı başında faaliyete başlayan Logista Global de bu ihtiyaca cevap vererek, kısa sürede Avrupa-Asya hattında önemli oyunculardan biri haline geldi. 
Logista Global Genel Müdürü Zeynep Akman, küresel standartlarda hizmet anlayışıyla hem Türkiye-Avrupa hem Türkiye-Asya hem de Avrupa-Asya arasında hızlı, kaliteli ve maliyet etkin çözümler sunmaya odaklandıklarını ifade etti.
Mutlular Transport gibi Türkiye’nin köklü lojistik markalarından birinin grup şirketi olduklarını vurgulayan Akman, şirketler grubu bünyesinde bulunan 450’yi aşkın özmal araç ve depolama alanları ile çalıştıkları sektörlere önemli avantajlar sunduklarını belirtti.
 
3. ülke taşımalarında liderlik hedefliyor 
 
Küresel iş ortaklıkları sayesinde kısa sürede yaygın ofis ve depolama ağına erişebildiklerini dile getiren Akman, toplam taşımalarının önemli bir kısmını üçüncü ülke taşımalarının oluşturduğunu anlattı. Akman, Avrupa ile Orta Doğu ve BDT coğrafyası başta olmak üzere Asya’da bütün ülkelere taşımacılık yaptıklarını, ilk 6 ayda 50 farklı ülkeye ulaştıklarını dile getirdi.
Kara yolu ağırlıklı bir lojistik şirketi olduklarını da aktaran Akman, Avrupa ve Asya ülkelerine Türkiye'nin her şehrinden hizmet sunabildiklerine dikkati çekti. Akman, deneyimli kadrolarıyla hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedeflediklerini, Avrupa ve Asya’daki yaygın acente bağlantıları sayesinde intermodal, multimodal taşımacılık ile minivan ve proje taşımacılığında iddialı olduklarını da sözlerine ekledi.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat