e
Banner


Marshall Global Logistics, Mersin şubesi geniş hizmet yelpazesi ile puan topluyor
Marshall Global Logistics 1,5 yıl önce açtığı şubeyle Mersin bölgesinde büyümesini hızlandırdı. Mersin Ofisi’nde sektördeki boşlukları doldurarak, sektörde fark yaratıklarını belirten Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürü Bilal Buğra Güler, 1,5 yıl gibi kısa sürede bölgede yer edindiklerini ve 100’e yakın müşteri portföyüne ulaştıklarını söyledi. Güler, “Geminin yanaştığı, uçağın indiği, tekerin döndüğü her yere gidebiliriz” dedi.
MGLTürkiye’nin lojistik kenti Mersin, konumundan dolayı Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veriyor. Mersin limanının kentin ekonomisinin temelini oluşturduğuna dikkat çeken Marshall Global Logistics Mersin Şube Müdürü Bilal Buğra Güler, MIP’in Türkiye’nin en büyük konteyner limanı olduğuna dikkat çekiyor.
“Mersin’in kendi başına bir sanayi kenti olması ve sektörel çeşitliliği kendi içinde barındırmasının yanında; Kayseri, Konya, Niğde, Nevşehir, Adana, Gaziantep gibi büyük sanayi şehirlerine olan yakın konumu sayesinde tüm bölgenin yükü dünyaya Mersin’den açılıyor” diyen Güler, bölgede yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın hava kargo sektörü açısından Mersin’in lojistik künyesini geliştireceğini söyledi. Güler, “Türkiye'nin dördüncü büyük havalimanı olacak, başta Mersin olmak üzere çevre illere büyük katkı sağlayacak’’ dedi. Güler, bölgede yine yapılması planlanan lojistik köy ile demiryolu bağlantısının tamamlanacağını ve Mersin’in kara, hava, deniz ve demiryoluyla lojistik iddiasını güçlendirdiğini söyledi.
 
‘Boşlukları dolduruyor, 360 derece hizmetlerle fark yaratıyoruz’
 
Marshall Global Logistics’in Mersin şubesinde sadece satış olarak organize olmadığına dikkat çeken Bilal Buğra Güler, operasyon, pazarlama, dokümantasyon ekibinin bir arada çalıştığına dikkat çekti. Güler, açıklamalarına şöyle devam etti: “Hizmet alıp, hizmet satıyoruz. Bu noktada müşteri memnuniyetini sağlamak ilave özen istiyor. Müşteriye yakın bir ofis olması bizim için stratejik bir karar. Kapıdan kapıya bütün işlerin başındayız. Lojistiğin sadece taşımacılıktan ibaret olmadığını bilerek, 360 derece müşterimize hizmet veriyoruz. Sektördeki boşlukları doldurarak, müşteri bazında ve ürün bazında lojistik çözümler üreterek, ihracatçının ya da ithalatçının ihtiyacını, tüm aşamalarıyla karşılayarak sektörde fark yaratıyoruz.”
 
MGL‘1,5 yılda 100’ün üzerinde müşteriye ulaştık’
 
Mersin Şubesi’nin 1,5 yıl gibi kısa sürede bölgede yer edindiğini belirten Güler, 100’ün üzerinde müşteri portföyüne ulaştıklarını ve geçen yıla göre yüzde 100 büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. 2023 yılında sektörün cazibesini ve hacmini koruyacağını öngördüklerini ifade eden Güler, öncelikli hedeflerinin konumlarını korumak ve fırsatları takip etmek olduğunu kaydetti. 
 
Güler, bölgede başta Ortadoğu olmak üzere, Afrika pazarlarının öne çıktığını Avrupa’ya da yoğun olarak çalışıldığını söyledi. Hitap ettikleri bölgenin tamamından ABD’ye önemli bir ihracat oluğuna ayrıca dikkat çeken Güler, güçlü anlaşmaları sayesinde bu hatta ciddi rekabet gücüne sahip olduklarını vurguladı. Mersin Şube’nin hinterlandın ihtiyaçları gereğince ihracat ağırlık çalışan ofis olduğunu; Uzakdoğu başta olmak üzere tüm hatlardan ithalat için de hizmet verdiklerini anlatan Güler, “Geminin yanaştığı, uçağın indiği, tekerin döndüğü her yere gidebiliriz” dedi.
 
 
 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat