e
Banner


Globelink Ünimar, 'iş zekası' ile dijitalleşmeye bir halka daha ekledi
Globelink Ünimar, yeni iş zekası ürünü UNIBOX BI’ı tanıttı. Birinci fazında operasyonel süreçlerdeki verimliliği arttırmayı hedefleyen UNIBOX, ikinci aşamada müşteri ilişkilerini veri ile güçlendireceği yeni bir seviyeye taşımayı hedefliyor. TURBOARD ile geliştirilen UNIBOX’ın amacı karar verme sürecini veri güdümlü hale getirerek Globelink Ünimar’ın stratejik hedeflerine ulaşmasını sağlamak.
ünimarLojistik sektörü pandemi ve tedarik krizinin etkisiyle geçtiğimiz iki yılda önemli dalgalanmalar yaşasa da dijitalleşmenin etkisini gösterdiği bu dönemde birçok yenilik de lojistik sektörüne entegre oldu. Bu anlamda geliştirilen iş zekası uygulamalarına bir yenisi Globelink Ünimar tarafından eklendi.
 
1994 yılında kurulan ve müşterilerine uçtan uca entegre lojistik çözümleri sunan Globelink Ünimar, yeni İş Zekası ve CRM uygulaması olan UNIBOX ’ın ilk fazını tanıttı. Verimlilik, hızlı karar alma ve strateji belirleme noktalarına destek sağlayan UNIBOX yeni dönemde Globelink Ünimar’ın yönetim süreçlerinde kullanılacak. Uygulamanın ilerleyen dönemde CRM bölümünün açılmasıyla birlikte teklif alma ekranlarından raporlama aşamasına kadar  kullanımına açılması hedefleniyor.
 
Lojistik faaliyetlerini tek panelde toplayacak
 
Veri madenciliği temeliyle geliştirilen UNIBOX , bu anlamda büyük veriyi analiz ederek lojistik süreçlerine katkı sağlıyor. KPI yönetiminden satış performanslarının artırılmasına, istatistik analizlerinden veri görselleştirmeye kapsamlı bir süreç yönetimi sunan UNIBOX’ın ilk fazını UNIBOX BI adıyla iş zekası uygulaması oluşturuyor. Geliştirilen uygulama Globelink Ünimar IT departmanı liderliğinde Türkiye’nin önemli iş zekası projelerini geliştiren TURBOARD imzası taşıyor. Çalışmaları devam eden ve UNIBOX CRM ismini taşıyacak bölümün ise teklif aşamasından talep yönetimine, raporlama ve satış sonrası hizmetler aşamasına kadar tüm süreçlerde müşterilere çözüm sunması amaçlanıyor.
 
ünimarTekliften teslime çözüm sunacak bir ürün geliştiriyoruz
 
Yeni iş zekası uygulaması UNIBOX BI hakkında konuşan Globelink Ünimar İcra Kurulu Komite Üyesi (Bilgi Teknolojileri) Ayfer Saltan Oladi, “Lojistik ve tedarik zinciri sektörünün paydaşları olarak son iki yılda öngörülmesi zor dalgalanmaların etkisini yaşadık. Pandeminin etkisiyle durma noktasına gelen ticaret ağındaki daralma, yine pandemi etkisiyle yaşanan tedarik krizi sektörü önemli ölçüde etkiledi. Bu süreç bize bir kez daha dijitalleşme ve dijital dönüşüm kavramlarının önemini hatırlattı. Globelink Ünimar olarak, pandemi sürecinden önce başlamış olduğumuz ve yayına aldığımız web sitesi üzerinden fiyat teklifi alma, online yük takibi, kredi kartı ile ödeme hizmeti gibi birçok dijital dönüşüm projemize bir yenisini daha ekleyerek UNIBOX BI projemizi yayına aldık. Bugün duyurduğumuz ve kullanmaya başladığımız UNIBOX BI iş zekası uygulaması ise dijital dönüşüm yatırımlarımızın yeni dönemini simgeliyor.Projemizi Türkiye’nin önde gelen iş zekası geliştirme şirketlerinden TURBOARD ile birlikte yönettik. TURBOARD ekibinin deneyimi projenin gelişiminde çok büyük bir rol oynadı ve bugün UNIBOX’ın ilk fazı olan UNIBOX BI’ı duyurmanın mutluluğu içerisindeyiz. Uygulamayı ilk aşamada iş ortaklarımızın taleplerine daha verimli, hızlı ve stratejik şekilde cevap vermemizi sağlayacak çalışmalar için kullanıyoruz.
 
İkinci aşamada ise her bir iş ortağımızın erişebileceği UNIBOX CRM’i hayata geçireceğiz. UNIBOX CRM içerisinde ise tekliften ödeme süreçlerine kadar olmak üzere uçtan uca hizmetler sunacağız. Globelink Ünimar’ın bu yeni ürünleri ile birlikte operasyonun her aşamasında süreçleri yapay zeka desteği ile değerlendirerek hızlı karar alabilen, verimlilik odaklı ve strateji geliştirmesine destek olacak bir yapıya geçeceğiz.” dedi.SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat