e
Banner

Tırsan liderliğini 45 yılla taçlandırdı
Tırsan, 1977’den beri engin bilgi birikimi ve mühendislik gücüyle Türkiye’nin güvenilir lideri olarak treyler sektörüne yön veriyor. Kesintisiz Ar-Ge çalışmalarıyla kendi teknolojisini üreten, teknolojisini dünyanın 55’ten fazla ülkesine ihraç eden, Avrupa’nın en geniş ürün gamı ile her sektörden müşterilerinin rekabet gücünü artıran Tırsan, 45. yılında sürekli lider olmanın gururunu tüm paydaşlarıyla paylaşıyor.
TırsanGelecek İçin Sürekli Gelişim, Kendi Teknolojimize Yatırım
 
Tırsan’ın 2021 yılını değerlendiren ve 2022 yatırımlarını açıklayan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, “Tam 45 yıldır yaptığımız her işe değer katarak başarı için en uygun koşulları sağlıyoruz. Kesintisiz devam eden Ar-Ge çalışmalarımız ile kendi teknolojimizi üreterek Avrupa’nın en geniş ürün gamıyla 55’ten fazla ülkedeki her sektörden müşterimizin rekabet gücünü artırıyoruz. Sürekli gelişim ile artarak devam edecek başarılarımız için Avrupa’nın en modern tesislerinden Adapazarı kampüsümüze, dijitalleşmeye ve Ar-Ge yatırımlarımıza her zaman devam ediyoruz. İlk Ar-Ge merkezimizi 2009 yılında sektörün ilk ve tek Ar-Ge merkezi olarak açtık. Şu an merkezimizde çalışan 130 mühendis arkadaşımız 2021 senesinde, tüm sektörlerde patent 3.lüğü ve mühendis başına düşen patent sayısında 1.cilik başarısını yakalamışlardır. 2022’de TOSB Gebze’de açılacak 2. Ar-Ge merkezimizde 100 yeni mühendis arkadaşımızı da istihdam edeceğiz. Daha nice 45 yıllarda müşterilerimizin güveni, sektörümüzün geleceği için araştırmaya, geliştirmeye ve üretmeye devam edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlarımıza ve tüm Tırsan ailesine teşekkür ederim” dedi.
 
Tırsan, Tüm Sektörlerde En Çok Patent Alan 3. Şirket Oldu
 
Kesintisiz Ar-Ge çalışmaları ile müşterilerinin rekabetçiliğini garanti altına alan, kendi geliştirdiği teknolojileri ile geleceğin çözümlerini bugünden nakliye sektörü ile buluşturan Tırsan, 2021 Turkish Time dergisi tarafından yapılan bağımsız Ar-Ge Merkezleri araştırmasında, haftada 1 patent alarak 2021 yılında Türkiye’de tüm sektörler içerisinde en çok patent alan 3. şirket olmuştur ve mühendis başına patent sayısında da birinciliği elde etmiştir.
 
Tırsan, Avrupa’da Büyümeye Devam Ediyor
 
Tırsan, 2021 yılında da müşterilerinin güvenilir iş ortağı olarak 4 ülkedeki 5 üretim tesisinde kesintisiz üretime devam etti ve 21 ülkede satış ve servis sayılarını artırdı.
 
Tırsan, 2021 yılında başarılarını taçlandırmaya devam etti. Güvenilir lider, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ISO 500 araştırmasında Türkiye’nin en büyük 154. Sanayi üretim şirketi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı İlk 1000 İhracatçı Firma Listesi’nde ilk 100’de yerini alırken, Otomotiv Sektöründe 18. Sırada yer alarak, treylerin ve sektörün gücünü tüm Türkiye için zirveye taşıdı.
 
45. yılına girerken 110 yıllık Van Eck Trailers şirketini bünyesine kattı ve Avrupa’nın en modern üretim kampüslerinden olan Tırsan Adapazarı Kampüs’te Van Eck seri üretimine başladı.
IVECO Kamyon İş Birimi İşletme Müdürü Luca Sra, açıklamasında bir hidrojen ekonomisi yaratmaya bağlılıklarını dile getirdi ve Air Liquide ile iş birliklerinin onları heyecanlandırdığını ifade etti. Sra ayrıca sıfır salınım hedefine ulaşmada iş birliklerinin bu süreci hızlandıracağının da altını çizdi.
Air Liquide Başkan Yardımcısı ve İcra Komitesi üyesi Matthieu Giard ise açıklamasında hidrojenin salınımları azaltmada büyük bir katkısı olduğunu ve uzun mesafe taşımacılık yapan ağır araçlar için de uygun olduğunu vurgularken Air Liquide’in sürdürülebilirlik hedefleri ile uyumlu olarak düşük karbonlu topluma erişmek adına adımlar attığını belirtti.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat