e
Banner


Turkish Cargo, Avrupa pazarındaki büyümesini sürdürüyor
Turkish Cargo, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) istatistiklerine göre Macaristan kargo ihracatında 1. sıraya yükseldi. İsviçre kargo ihracatında da 2. sırada yer aldı. 
turkish CargoDünyanın 127 ülkesine hizmet sağlayan küresel hava kargo markası Turkish Cargo, Nisan 2021 Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) istatistiklerine göre %25'e yakın pazar payı ile Macaristan kargo ihracatında her 4 sevkiyattan 1'ini taşıyarak 1. sıraya yükseldi. 
 
Haftalık 4 adet A330 kargo uçağı ile yedek parçadan ilaca kadar her türlü ürünü en üst düzeyde özen ve kişiye özel hizmet ile ulaştıran Turkish Cargo, IATA istatistiklerine göre, Mayıs 2021'de birçok güçlü rakibini geride bırakarak 1.668 ton ile İsviçre kargo ihracatında da 2. sırada yer aldı. 
 
Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen “Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası olarak dünya çapındaki tedarik zincirine sağladığımız katkılar ile Avrupa pazarına değer katmaya devam ediyoruz. Başarılarımızı günden güne artırarak dünyanın her yerine ulaşmayı hedefliyoruz. Yalnızca yaptığımız taşımalarla değil; açtığımız alanlar, gelişimine katkı sağladığımız sektörler ve ortaya çıkarmış olduğumuz büyük lojistik ekosistemle beraber küresel ticaretin rekabet gücünün artırılmasında üstlendiğimiz kritik rolümüzü kararlılıkla sürdürüyoruz. Kazandığımız bu başarılar ile 2023 yılında dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri olma hedefimizde de hızla ilerliyoruz.” 
 
Kıtaları birbirine bağlayan Turkish Cargo, ekspres taşıyıcılar hariç hava kargo markaları arasında 96 destinasyondan oluşan dünyanın en geniş kargo uçağı ağına sahip ve 25’i direkt kargo uçağı olan 372 uçaktan oluşan filosuyla küresel iş süreçlerini sürdürüyor. Altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve alanında uzman kadrosuyla sürdürülebilir bir büyüme sağlayan ve dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri olmayı hedefleyen Turkish Cargo, yenilikçilik misyonuyla beraber dijitalleşme ve inovasyon alanında da öncü projeler geliştirerek sürekli değişen dünyada hizmet kalitesini sürdürülebilir şekilde yükseltmeye devam ediyor.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat