e
Banner


Scania, Mersin’de yüzde 40 büyüdü
Scania Mersin’de teslimatlarına hız kesmeden devam ediyor. En son Mersin bölgesinde faaliyet gösteren Zelal Taşımacılık 10 adet, Budak Nakliyat ise 1 adet R500 çekiciyi filolarına dahil etti. Scania Bölge Satış Yöneticisi Safa Gün, Mersin’de yüzde 40 büyüme yakaladıklarını söyledi. 
ScaniaScania araçların teslimatları Doğuş Otomotiv Scania Yetkili Satıcı ve Servisi Akdeniz Ağır Vasıta tesislerinde gerçekleşti. Teslimat törenine Doğuş Otomotiv Satış Bölge Yöneticisi Hüseyin Safa Gün, Akdeniz Ağır Vasıta yatırımcısı Hüseyin Zeybek, Akdeniz Ağır Vasıta Genel Müdürü Mehmet Güler, Akdeniz Ağır Vasıta Satış Müdürü Ömer Turhan ile Zelal Taşımacılık firma sahibi Necmettin Özdemir katıldı.
 
Budak Nakliyat firmasının aracını ise Hüseyin Safa Gün, Hüseyin Zeybek ve Mehmet Güler firma sahibi Murat Budak’a teslim ettiler.
 
“Mersin Bölgesi Türkiye’nin Lojistik üslerinin başında geliyor”
 
Teslimat töreninde konuşma yapan Hüseyin Zeybek “ Mersin’de Scania’nın en iddialı tesis yatırımlarından birini gerçekleştirdik. Avrupa ve İsveç standartlarında bir tesis yatırımı yaptık. Markamıza güvenip yatırım yapan değerli iş ortaklarımıza özel olarak teşekkür ederim. 2020 yılında Mersin’de 25 firma filosu için ilk defa Scania araç yatırımı yaptı. 2021 yılında bölge müşterilerimiz ile iş birliğine devam edeceğiz, bölgeye özel kampanyalar ve özel tasarlanmış araçlar ile müşterilerimizin maliyetlerini düşürmelerine katkıda bulunacağız”
 
“Mersin, çekici pazarının lideri”
 
Zelal Taşımacılık firma sahibi Necmettin Özdemir ise Mersin Bölgesinde faaliyet gösteren lojistik firmalarının uluslararası standartlarda araç parkları ile global seviyede sözleşmeli müşterilere sahip olduğunu belirterek “Bölgemizde rekabetin yüksek olmasına rağmen neredeyse tüm firmalar birbirleriyle yakın ilişkiler içindedir. Bu yakınlıkları araç alımları sırasında da ortaya çıkmaktadır. Mersin, yıllık 150 bin Km/Araç yol ortalaması ile tüm Avrupa, Rusya ve Ortadoğu başta olmak üzere karayolu ile gidilebilen her noktaya hizmet verebilmektedir. Bu yoğun tempoda operasyonel olarak minimum kayıp için araç filolarımızı genç tutmak ve daima en iyi marka araçlara yatırım yapmak istiyoruz. Scania, bu bölgede Doğuş Otomotiv güvencesi ile satış sırasındaki samimi yaklaşımları ve satış sonrasında sorunsuz, hızlı servis imkanı ile en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Biz de filomuzu güçlendirirken Scania’yı tercih ettik” şeklinde konuştu.
 
Mersin’de yüzde 40 büyüme yakaladıklarını söyleyen Scania Bölge Satış Yöneticisi Safa Gün ise “Scania’nın düşük yakıt tüketimi ve yüksek 2. El değeri konusunda iddialı olduklarını anlattı. Mersin bölgesindeki ziyaretlerimizde müşterilerimizin ihtiyaçlarını tek tek dinledik, öncelikle onların ihtiyaçlarına cevap verecek Mersin Bölgesine özel araçlar hazırladık. Mersin bölgesi müşterilerimize özel ve uygun kredi seçenekleri oluşturduk.  Müşterilerimize özel bakım paketleri hazırladık. İşe özel doğru araç, finans ve satış sonrası konusunda müşterilerimizin tüm beklentilere karşılık vermek için bir alt yapı hazırladık. 2020 yılı sonuna kadar bölgedeki diğer tamamlanması beklenen satışlar ile Türkiye genelinde Scania satışlarının yüzde 10’luk kısmını bu bölgede gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.
 
2020 yılında mersin Bölgesinde Scania çekiciye yatırım yapan firmalar:
 
1. SULTANTUR ULUSLARARASI
2. ARI-HAN ULUSLARARASI
3. YILMAZ ULUSLARARASI
4. KARTAN ULUSLARARASI
5. ÖZTÜRK ÖZKAN LOJİSTİK
6. ÇİMEN TRANS ULUSLARARASI
7. STAR İDİL LOJİSTİK
8. KULTRANS ULUSLARARASI
9. NUH TRANS TAŞIMACILIK 
10. MUSA ÖZKAN ULUSLARARASI
11. BATIPARK ANONIM SIRKETI
12. ŞAHİN KARTAL ULUSLARARASI
13. ASNAK ULUSLARARASI
14. KARDELEN ULUSLARARASI
15. ELÇİK PETROL NAKLİYE
16. GÜLEÇ TRANSPORT 
17. BUDAK ULUSLARARASI
18. MİLA ULUSLARARASI
19. ANADOLU İNŞAAT
20. DÜNYA TUR NAKLİYAT 
21. OKTAYLAR ULUSLARARASI
22. İRMAKLAR ULUSLARARASI
23. NUH GROUP ULUSLARARASI
24. MERSİNCAN ULUSLARARASI
25. ER İÇ DIŞ TİCARET LOJİSTİKSEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat