e
Banner


Dijital yarışma eTAthon başlıyor!
Dijital lojistik ve nakliyat platformu Borusan Lojistik eTA, dijital bir yarışma düzenliyor. eTAthon yarışmasına katılan takımlara veri analitiği, büyük veri veya makine öğrenmesi ile ilgili bir problem verilecek ve sınırlı bir süre içinde çözüm bulmaları istenecek. Tüm yarışma online ortamda gerçekleştirilecek. 
BorusanYarışmada birinciliği kazanan takıma 20.000 TL, ikinciye 15.000 TL ve üçüncüye 10.000 TL para ödülü verilecek. Finale kalan bütün takımlar da  eTA Kartı ve içinde 1000 TL yüklü para ödülü kazanacaklar. 
 
Katılım ücretsiz
 
Borusan grubunda çalışmayan ve veri teknolojileriyle ilgilenen herkes, en az 2 en fazla 4 kişilik gruplar halinde ve tek başvuru formuyla başvuru yaparak eTAthona katılabilecek. Takım üyelerinin tamamının isimlerinin formda belirtilmesi gerekiyor.  Katılmak isteyenler etathon@etasimacilik.com adresinden başvuru yapabilecek. 
Başvurusu alınan takımlara onay e-maili gönderilecek. Ayrıca web sitesinde bulunan Gizlilik Sözleşmesi, Fikri Hak Devir Taahhüdü ve Fotoğraf Video Aydınlatma & Muvafakat Formlarının mavi kalem ve katılımcıların kendi el yazısı ile doldurulup, tam isim, TC kimlik numarası, tarih ve imza atılarak Gürsel Mahallesi İmrahor Caddesi Premier Kampüs Ofis Apt. No:29 A/212 Kağıthane/İstanbul adresine kargo ile gönderilmesi gerekiyor. Katılımın ücretsiz olduğu eTAthon için başvuruların en geç  9 Kasım tarihine kadar yapılması gerekiyor.
 
Zorlu yarışmanın aşamaları 
 
eTATHON’a katılacak yarışmacıların belirlenebilmesi için bir ön eleme yapılacak. Ön elemeden geçen finalist tüm takımlara 21 Kasım’da başlayacak olan etkinliğimizde 1,5 gün süren aynı vaka çalışması verilecek. Yarışma dili Türkçe olacak.  Vaka anlatımı ve yarışmada Türkçe dışında İngilizce dil desteği sağlanacak.
 Jüri 
Yarışmanın jürisi şu isimlerden oluşuyor: İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Özgür Özpeynirci, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Altan Çakır, Simon-Kucher&Partners Global Yönetim Kurulu Üyesi Mert Terzioğlu, Dogma Alares Kurucu Ortağı Erdal Güner, HBR Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan ve Microsoft Cloud and Enterprise Business Group Lead Cüneyt Batmaz. 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat