e
Banner


Akarnak Lojistik Renault Trucks T serisini filoya ekledi
1954 yılında Bursa merkezli olarak kurulan Akarnak Lojistik, 2003 yılındaki yapılanmasının ardından otomotiv ve tekstil ağırlıklı lojistik hizmetlerini sürdürüyor. Filosunda 50 adedi Renault Trucks olmak üzere 140 özmal çekicisi bulunan Akarnak, ilk Renault Trucks T serisi alımını yapıyor. 
RenaultAkarnak Lojistik, 2012 yılında ilk Renault Trucks Premium araçlarını teslim almıştı. Araçlardan memnuniyetleri doğrultusunda Renault Trucks alımlarına devam eden Akarnak, şimdi de T 460 çekicileri tercih etti. Akarnak, yeni teslim aldığı 4 adet çekiciyi Almanya başta olmak üzere yurtdışı operasyonları için kullanarak uluslararası grupaj taşımacılığı yatırımlarını arttıracak. 
 
Akarnak Lojistik’in araçları, yıllık ortalama 120 bin km yol kat ediyor. 2012’de teslim aldıkları Renault Trucks Premium araçlardan sorunsuz şekilde 1 milyon km’ye ulaşan  çekiciler bulunuyor. Teslimat sırasında açıklamalarda bulunan Akarnak Lojistik Genel Müdürü Cenk Kabaoğlu, performansları ve sorunsuz operasyonları dışında Renault Trucks araçların yakıt tasarrufundan memnuniyetlerinin alım kararlarında etkili olduğunu belirtiyor. Kabaoğlu; “Renault Trucks çekicileri 8 yılı aşkın süredir kullanıyoruz ve filomuzda yer alan diğer marka araçlarla yakıt tasarrufunu kıyaslıyoruz. Her koşulda en az 2 puanlık yakıt tasarrufu sağladığımızı söylemeliyiz. Araçların performansından bizler de sürücülerimiz de oldukça memnunuz” diye açıkladı. 
 
Araçların 600-700 bin km’den sonraki performanslarının sürücü kullanımı ile çok ilgisi olduğuna değinen Cenk Kabaoğlu; “Bizlerin en büyük maliyet kalemlerinden biri de araçlarımızın bakım-onarımlarıdır. Kendi bünyemizde kadememiz bulunuyor. Burada yağ ve şanzıman bakımlarımızı yapabiliyor ancak bunun dışında Renault Trucks bayi Koçaslanlar Otomotiv’den destek alıyoruz. Hem hızlı hem de ilgili servis hizmetleri sayesinde hiç aksama yaşamadık. Parçalar ilk alımda maliyetli bile gözükse kullanım süresinin uzunluğu ve daha az arıza yapması parçanın toplam satın alma maliyetini düşürüyor” dedi. 
 
Teslimatta açıklamada bulunan Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ise bu sene lojistik firmalarının ihtiyaçlarını ertelemedikleri için memnuniyetlerini de belirterek; “Akarnak Lojistik operasyonlarını geliştirirken yine Renault Trucks çekicileri tercih etti. Hali hazırda iş birliğimizin devam ettiği Akarnak Lojistik gibi firmalarımızla yola devam ederken omuzlarımızdaki yükün bilinci ile hareket ediyoruz. Bu nedenle hem satış hem de satış sonrası servislerimizde her zaman müşterilerimizin operasyonlarının optimum verimlilikte devam etmesi için çalışıyoruz” şeklinde açıkladı. 
 
Akarnak Lojistik’in yeni araçları, Akarnak Lojistik Kurucu Başkanı Haldun Kabaoğlu ve Genel Müdürü Cenk Kabaoğlu’na Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan ve Genel Müdürü Mesut Süzer tarafından teslim edildi. SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat