Banner

İTT Lojistik %25 büyüdü
2017 yılını %25 büyümeyle kapatan İTT Lojistik, bu ivmeyi 2018’de de yükselterek sürdürmeyi hedefliyor. Firma sahibi Didem Öztanık, 2017’nin İTT Lojistik açısından oldukça verimli, fark yaratan açılımlar yaptıkları bir yıl olduğunu söyledi. 
didem_oztanik_İTTGerek yurtiçinde gerekse yurtdışında proje odaklı çalışmaya özen gösterdiklerini ve bu bağlamda başarılı sonuçlar elde ettiklerini belirten Öztanık, “2017’de gerçekleştirdiğimiz buhar kazanıyla aynı anda 25 adet tank kontenyer ısıtma sistemi (SHS 3000) yatırımımız Türkiye’de bu alanda yapılan en büyük yatırım oldu. Bir ilke imza atmaktan gurur duyuyoruz. Bunun yanı sıra sıcak su ısıtma sisteminde birden fazla akrilik asit tankının farklı ısı derecesinde ısıtma sistemini de devreye aldık. ADR’li araç ve dorse yatırımlarında da büyüme rakamlarımız %25’lerin üzerinde oldu. Ayrıca elleçlemede otomasyon sistemini devreye aldık” dedi. 
“2017 yılında yakaladığımız %25’lik büyüme tirendi ile 2018’e çok daha güvenli ve motivasyonumuz yüksek giriyoruz” diyen Didem Öztanık, bu yılki hedeflerini şöyle açıkladı: “2018’i bir önceki yıl yaptıklarımızın üzerine koyacağımız değerlerle planladık. Daha iyisini yapmak adına 2018’de özellikle çalışanlarımızın yetkinliklerini arttıracak eğitimler düzenleyeceğiz. Müşterilerimizin çözüm ortağı olmak ana hedefimiz olduğundan, lojistiği bütünsel bir hizmet olarak sunma çabamız ön planda olacak. Likit taşımacılıkta proje işlerine yoğunlaşırken, kurumsal firmaların çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz. Özellikle insana ve çevreye duyarlılığımız kapsamında projeler planladık, ayrıca hizmet ihracatında katma değerimizi arttırmaya yönelik hedefler belirledik. Çalışanlarımızın da katılımıyla gerçekleştirdiğimiz analizler ve stratejik planlama çalışmaları sonucunda yakaladığımız büyüme ivmemizi 2018 yılında yükseltme çabasında olacağız. Otomasyon konusunda yatırımlarımıza  2018’de stratejik planlamamız çerçevesinde devam edecek. Türkiye lojistik sektörünün aşama kaydetmesi ve mevzuatın geliştirilmesine yönelik uygulamalara katkı sağlamak hedeflerimiz arasında. Ayrıca, 2018 hemen hemen her hizmet sektörün dinamiğinin iyi bir  takım olmaktan geçtiği düşüncesiyle ve lojistiğe bütünsel bakış açımızla farklılığımızı ortaya koymaya çalışacağımız bir yıl olacak. Problemleri çözme odaklı duruşumuz, müşterilerimize de katma değer sağlayacak imkanlar yaratmamız konusunda bize ilham vermektedir.” 
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat