Banner

Turkish Cargo uluslararası pharma etkinliklerine damgasını vurdu
Turkish Cargo, İsviçre, Almanya ve İspanya'da düzenlenen pharma etkinlikleri ve fuarlarında katılarak, hizmetlerini uluslararası firmalara tanıttı.
turkish_cargoTurkish Cargo Logipharma 2017 Etkinliğinde
Turkish Cargo, İsviçre’nin Montreux şehrinde bu yıl 17. si düzenlenen ve ilaç lojistiğindeki en önemli tedarik zinciri aktörlerini bir araya getiren Logipharma etkinliğine katıldı.
3 gün boyunca sektöre katma değer sağlayacak yeni bakış açılarının geliştirilmesini amaçlayan konferansların düzenlendiği ve müşterilerle tedarikçilerin işbirliği geliştirme amaçlı birebir görüşmeler yapmasına olanak sağlandığı etkinliğe ilaç üreticileri, lojistik firmaları, lojistik sürecini iyileştirme amaçlı destek servisi sunan firmalar ve taşıyıcılar katılım göstermiştir.
Fuar alanında yer alan Turkish Cargo standındaki birebir görüşmeler vasıtasıyla CEIV sertifikalı şirketin ilaç taşımalarına verdiği önem, bu alanda yapılan yatırımlar ve müşterilerine sunmakta olduğu geniş imkanlar vurgulanmıştır.
Sektörde faaliyet gösteren en önemli ilaç lojistiği firmaları temsilcilerine Ortaklığımız hizmetlerini anlatabilme ve farkındalık oluşturma fırsatını bir kez daha yakaladığımız etkinliğe Roche, Novartis, Bayer, GSK, Pfizer, Johnson Johnson, Teva, Lilly, OctaPharma gibi ilaç üreticilerinin yanısıra DHL, Panalpina Agility, Fiege, Envirotainer, cSafe firmaları ile işbirliklerimizi geliştirmek amaçlı görüşmeler yapılmıştır. Etkinlik, Ortaklığımız kargo faaliyetleri gelişimi ve tanıtımı adına verimli bir şekilde sonuçlanmıştır.
 
Turkish Cargo, Barselona “Pharma Day”
Turkish Cargo, İspanya sağlık ve ilaç sektörü temsilcilerini “Pharma Day” etkinliğinde bir araya getirdi. 
Orta ve Güney Avrupa Kargo Bölge Müdürlüğü tarafından Barselona’da düzenlenen etkinlik, kargo üst düzey yöneticileri, bölgesel ilaç & sağlık sektörü firmaları ve ilgili firmaların birlikte çalıştığı kargo acentelerinin katılımıyla  gerçekleşti.
Etkinlikte katılımcılara CEIV sertifikalı Turkish Cargo’ nun soğuk zincir taşımalarına verdiği önem, soğuk zincir hizmeti kapsamında yapılan yatırımlar, geliştirilen özel ürünler ve süreçte yer alan özel eğitimli personeller hakkında bilgiler aktarılmıştır. Aynı zamanda, 2017 yaz tarifesinde yer alan Barselona geniş gövde seferleri ve kapasite artışı ile geniş uçuş ağının ve yeni kargo hatlarının tanıtımı yapılmıştır. Etkinlikte İspanya  kargo sektöründeki karar verici acenteler ile ilaç taşımaları özelinde olmak üzere tüm ürünlerimizle alakalı görüşmeler yapılmış ve karşılıklı olarak işbirliğinin nasıl arttırılacağına ilişkin fikir alışverişinde bulunulmuştur.
 
logipharma_thyTurkish Cargo’ da Bir İlk !
Turkish Cargo, Frankfurt sağlık ve ilaç sektörü temsilcilerini “Pharma Day” panelinde bir araya getirdi. 
Tüm organizasyonun Turkish Cargo satış ekibi tarafından yapıldığı, Ortaklığımız için ilk olan etkinliğe dünya ilaç pazarının %80 ini elinde bulunduran kargo acentelerinin üst düzey yöneticileri katıldılar. 
Orta ve Güney Avrupa Kargo Bölge Müdürü Sn. Tarık Parlak’ın açılış konuşmasının ardından sözü, Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Turhan Özen devralarak; Turkish Cargo’nun vizyonunu, büyüme trendinin devam edeceğini ve 2023’e kadar sektördeki ilk 5 hava kargo şirketinden biri olma hedefini paylaştı. Katılımcılara, taşımalarında öncelikli hedefin özel kargolar, özellikle ilaç taşımacılığında ilerlemek olduğundan söz eden Sn. Özen, iş ortakları olarak karşılıklı görüşlerin, önerilerin ve bu toplantıların sonucunda alınan geri dönüşlerin, büyüme ve hedefe ulaşmakta Turkish Cargo için önemini belirterek  birlikte ilerlemek için doğru zaman olduğunu vurguladı. 
“Almanya Pharma” ve “Almanya Ofisleri” başlıkları altında Turkish Cargo genel sunumu ile devam eden, ardından Özel Kargolar Müdürü Sn. Abdullah Bahadır Büyükkaymaz’ın  katılımcılara Turkish Cargo vizyonunu ve pharma taşımalarıyla ilgili yatırımlarını anlattığı panel, kargodan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sn. Turhan Özen’in moderatörlüğünde  katılımcıların interaktif fikir alışverişi  ile katılım sağladıkları bir workshop ile tamamlandı. Katılımcılar, İstanbul’da yapılan tesis ve özel kargolar için ayrılan alanların beklentilerini karşılayacak düzeyde olduğunu belirtirken, ürünlerin özelliği gereği uzmanlık gerektiğinden İstanbul HUB’da yürütülen tüm sürecin ürün uzmanı özel bir ekip tarafından yönetilmesi konusundaki taleplerini ilettiler. 
 
logipharma_thy
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat