Banner


Turkish Cargo ihracatçı birlikleri ile çalıştayda buluştu
Turkish Cargo, Türkiye İhracatçılar Meclise bağlı ihracatçı birlikleriyle İstanbul’ daki kargo tesislerinde bir araya geldi. 
tukish_cargo_ihracatciTİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, İstanbul Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Latif Ünal, Sebze Meyve Sektör Kurulu Başkanı ve İstanbul Yaş Sebze ve Meyve İhracatçıları Birliği Başkan Yrd. Melisa Tokgöz Mutlu ve Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Sinan Kızıltan’ın yanı sıra ihracatçı birliklerinin temsilcilerinin katıldığı çalıştaya,  Türk Hava Yolları A.O adına Kargodan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen, Kargo Pazarlama & Satış Başkan Yardımcısı Halit Anlatan, Kargo Operasyon Başkan Yardımcısı Serdar Demir ve ilgili ünitelerin yöneticileri katılım sağladılar.
Kargodan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Turhan Özen’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştay, Özen‘in açılış konuşması ile başladı. Özen ’’Değerli ihracatçılarımızla Berlin Fruit Logistica fuarında biraraya geldiğimizde, ortak bir çalıştay yapma kararı almıştık. Bu çalıştay hem bizim, hemde ihracatçılarımız için çok faydalı bir çalışma olacak. Bu çalıştayda Turkish Cargo olarak bizim amacımız, ihracatçılarımızın beklentilerini daha detaylı ve olabildiğince sayılarla alabilmek, bunu en iyi şekilde kendi içimizde planlamak ve maksimum şekilde hazırlıklarımızı yapmak, dolayısıyla  sezonun başlamasıyla beraber hızlı bir şekilde ihracatçılarımızın ihtiyaçlarına karşılık verebilmektir. “ sözleriyle açılış konuşmasını tamamladı.
TİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar ise; ihracatçı firmaların özellikle uzak uçuşlarla ilgili beklentilerinin olduğunu dile getirdiği   konuşmasında  ‘’ bugün burada daha önce başlattığımız bir çalışma için toplandık. Amacımız bireysel yada sektörel bir çalışma değil, Türkiye’ deki ihraç ürünlerinin dünya metropollerine günlük veya birkaç günlük  zaman diliminde daha hızlı nasıl ulaştırırız. Halihazırda ihracatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünlerin değerini nasıl arttırırız. Hem tüketiciye olan değeri hemde piyasa değeri olarak ülke ekonomisine artı ne ilave edilebilir çabası sonucunda buradayız. Aslında amaç ortak; ülke ekonomisine ne kadar ilave katkı sağlayacağız‘’ dedi.
Kargo Paza.&Satış Bşk. Yrd.  Halit Anlatan’ın özellikle yaş sebze ve meyve sektörünün hava kargo pazarında büyüdüğü noktalara vurgu yaparak gerçekleştirdiği sunum; Turkish Cargo’ nun mevcut filo ve network yapısının yanında yakın zamanda hangi bölgelere ağırlık verilebileceği ve filoya ilave edilecek yeni uçaklar ile ulaşacağımız kapasite hakkında geniş bilginin aktarılmasıyla devam etti. 
Özel Kargolar Müdürü Abdullah Bahadır Büyükkaymaz’ın yapmış olduğu Bozulabilir Kargolar özelindeki sunumu katılımcıların büyük ilgisini çekti. Büyükkaymaz yapmış olduğu sunumda, bozulabilir ürünler için Turkish Cargo’nun sahip olduğu tesis, sertifikalı personel ve geliştirilen özel teçhizatlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
İhracatçılar Birliği temsilcilerinin talepleri iletmesiyle devam eden çalıştayda karşılıklı olarak nelerin yapılabileceği üzerinde durularak, artan ihracat seviyesinin hava kargo taşımacılığıyla desteklenebilmesi için çalışmalara başlanacağı ve gereken desteğin karşılıklı olarak sağlanabileceğinin belirtilmesiyle tamamlandı. İhracatçı Birlikleri ile Turkish Cargo arasındaki bu çalışmaların önümüzdeki günlerdede devam edeceği bildirildi.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat