Banner

Turkish Cargo'dan soğuk zincirde uzman çözümler
Turkish Cargo bünyesindeki soğuk zincir taşıma süreçleri, kargoların içeriğini korumak ve bozulmalarını önlemek amacıyla özel olarak hazırlanıyor. 
thy_evirotainerTurkish Cargo’nun bütün iş planları ve süreçleri IATA’nın mevcut yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanıyor. Müşterilerimize aktif ve pasif sıcaklık kontrollü yöntemler de dâhil olmak üzere birçok hizmet sunuyoruz. Aktif soğutma sistemi olan konteynerlerle uçak altı boşaltma ve yükleme alanları da dâhil olmak üzere, soğuk zincir taşımaları gerçekleştiriyoruz.
Kargoların uçuş esnasında sıkça farklı sıcaklıklarda maruz kalmaması için Envirotainer aktif sıcaklık kontrollü konteynerler kullanıyoruz. Bu konteynerlerle aşı, insülin ve kanser ilaçları gibi sıcaklık hassasiyeti yüksek olan ve sağlık ürünü ihtiva eden kargoları uzun mesafeli uçuşlarda bile istenen sıcaklıkta muhafaza edebiliyoruz. Veri kayıt özelliğiyle de müşterilerimize tüm süreçte yaşanan sıcaklık değişikliklerini raporlayabiliyoruz. Uluslararası konteyner tedarikçileri ile yaptığımız anlaşmalar sayesinde müşterilerimizin talep ettiği özellik ve kapasitelerde -20 ila +25 derece arasında taşıma yapabiliyoruz.
Müşterilerimizden gelen aktif konteyner talepleri, uzman ekiplerimiz tarafından titizlikle değerlendiriliyor.  Talep edilmesi halinde kurulumu (sıcaklık ayarı) sertifikalı uzmanlarımız tarafından yapılan konteynerler müşterilerimize yüklemeye hazır halde teslim edilebiliyor.
Konteynerler kabul edildikten sonra, tesisimizdeki aktif konteyner depolama alanlarına alınıyor.  Uzman personelimiz tarafından aktif konteyner talimatlarına uygun olarak belirli periyotlarda batarya şarj ve ayarlanan sıcaklık kontrol listeleri üzerinden düzenli olarak takip ediliyor. Kargo varış noktasında alıcıya teslim edilene dek, kontrol listeleri üzerinden konteynerlerin sıcaklık ve batarya durumları sürekli kontrol altında tutulur. Bu süreçte çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın bu projeyle ilgili bilgi ve yeterliliğe sahip olabilmesi için gerekli eğitim ve sertifikasyon çalışmalarını yürütmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda istasyonlarımızın teknik altyapı eksikliklerini de gidererek kalite standartlarımıza, ilaç ve aktif konteyner taşıma talimatlarımıza uygun hizmet verebilir seviyeye ulaşmalarını amaçlıyoruz.
Turkish Cargo olarak, kişisel ve kurumsal müşterilerimize teknoloji odaklı lojistik çözümleri sunmaya ve dünya ticaret yollarının merkezindeki İstanbul’un stratejik konumunu kullanarak Doğu ile Batı arasında hava kargo trafiğinin ana oyuncularından biri olma yolunda büyük bir azimle çalışmaya devam edeceğiz.
 SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat