Banner


IKEA alışverişleri Borusan Lojistik güvencesinde
IKEA Mağazalarından alınan ürünlerin evlere nakliyesini Nisan ayından bu yana Borusan Lojistik gerçekleştiriyor. Varılan anlaşma çerçevesinde nihai tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin sevkiyatını Borusan Lojistik gerçekleştirmeye başladı.
ikea_borusan.jpgTürkiye’nin lojistik lideri Borusan Lojistik ile dünyanın en büyük mobilya ve ev aksesuarları mağazası olan IKEA aynı projede buluştu. IKEA Türkiye ile imzalanan sözleşme kapsamında Nisan 2015 itibari ile IKEA Türkiye’nin toplam 5 mağazasının ve Bodrum’da ki sipariş ve teslim noktasının eve teslim hizmeti Borusan Lojistik tarafından veriliyor. Operasyon kapsamında günde yaklaşık 500 nihai tüketiciye ulaşmakta olan Borusan Lojistik IKEA Türkiye ile olan anlaşmasıyla  sektördeki liderliğini de perçinlemiş oldu.

Lojistik sektöründe liderliğin getirdiği sorumlulukla hareket eden Borusan Lojistik, sektörde sürekli uyguladığı inovatif ürün ve hizmetlerine bu kez mobilya lojistiğinde yeni bir teknolojiyi ekledi. Borusan Lojistik, bu kapsamda başlattığı RF El terminali teknolojisiyle IKEA Türkiye’nin 5 mağazasında ve Bodrum’da ki sipariş ve teslim noktasında ürünleri elleçleyip ev teslimlerine hazır hale getiriyor. Borusan Lojistik, ev teslimatları hizmetleri kapsamında devreye aldığı RF El terminalleri ile ürünlerin teslim alınması, depolanması, araçlara yüklenmesi ve teslim edilmesi süreçlerinin online olarak takip edilerek yönetilebilmesini sağlıyor.

Süreç online olarak takip ediliyor

Borusan Lojistik bünyesinde yer alan genç ve girişimci IT ekibi tarafından geliştirilen yazılım sayesinde IKEA sevkiyatları ile ilgili yapılan tüm operasyonel raporlama işlemleri ve performans takip süreçleri online olarak takip ediliyor. Diğer yandan program müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak revize edilebilecek esnekliğe de sahip olacak şekilde geliştirildi. Depo ve saha operasyonlarında kullanılacak olan RF El terminalleri özel iki ara yüz ile çalışıyor. Bu sayede yapılan tüm işlemler  hem oluşturulan algoritmalar ile otomatik olarak çalışmış oluyor, hem de ihtiyaçlar doğrultusunda manuel planlamaya ve müdahaleye izin verecek esneklik sağlanıyor. Sistem IKEA tarafından kullanılan sistem ile entegre olarak çalışırken, tüm süreç komutlar üzerinden ilerliyor.  Diğer yandan operasyon saha hareketlerinde de tüm işlemler RF el terminalleri ile yürütülüyor. Bu sayede müşteriye teslim edilen ürünlerin teslim statü bilgileri online olarak takip edilebiliyor. Ayrıca bu sistem ile nihai tüketiciye teslim edilmesi gereken gün ve saat aralığında ürünlerin teslim edilmesi online olarak takip edilebiliyor.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat