Banner

Mitsubishi Fuso Canter yeni modelleriyle vites yükseltti

Temsa Motorlu Araçlar, Mitsubishi Fuso Canter’in yeni 3,5 tonluk kamyonetlerini ve 7,5 tonluk çift kabin kamyonunu Türkiye pazarına sundu. ‘Her ihtiyaca bir Canter’ sloganıyla Canter versiyon sayısını 8’den 12’ye yükselten şirket, yeni model ve versiyonlarıyla pazar payını daha da artırmayı planlıyor. 

temsa_fuso.jpg1984 yılından bugüne Türkiye hafif kamyon pazarında başarılı bir satış grafiği sergileyen Mitsubishi Fuso Canter ‘kamyoncunun güvenilir dostu’ olmaya devam ediyor. Sınıfında adı yakıt ekonomisiyle özdeşleşen Canter’in 3,5 tonluk kamyonet ve 7,5 tonluk çift kabin kamyon modelleri Türkiye’de de pazara sunuldu. Böylece pazarda, Mitsubishi Fuso hafif kamyon ailesi tamamlanmış oldu. ‘Her ihtiyaca bir Canter’ sloganıyla ilerleyen Temsa Motorlu Araçlar, Canter versiyon sayısını 8’den 12’ye yükseltti.

3,5 TON CANTER BOL SEÇENEK SUNUYOR

Yeni 3,5 tonluk Canter, gıdadan beyaz eşyaya, ev tekstilinden mobilyaya farklı sektörlerden müşteri için ideal bir alternatif olarak öne çıkıyor. Yüksek verimli hafif kamyonları ile rakiplerinden bir adım öne çıkan Canter, yakıt ekonomisi sunan motoruyla da dikkat çekiyor. Gelişmiş fren sistemi ve araç durumunun sürücü tarafından anlık takibini sağlayan bilgi ekranıyla kullanım kolaylığı sunuyor. Canter, bağımsız helezon tip ön süspansiyon sistemiyle sürüş konforunu maksimuma çıkarıyor.

CANTER 7,5 TON ÇİFT KABİN GELDİ

Kamyoncunun ihtiyacını bilen ve uygun çözümler sunan Mitsubishi Fuso, bu doğrultuda 7,5 tonluk kamyon pazarına yönelik yeni çift kabin kamyonunu da Türkiye pazarına sundu. İlk defa çift kabin olarak pazara sunulan 7,5 tonluk kamyonlar, inşaat, itfaiye, bakım-onarım gibi işlerde kullanılabilecek. Mitsubishi Fuso Canter hafif ticari araçları 2015 yılı ilk çeyreğinde pazarın %54’lük büyümesine karşılık 4’lük büyümeyle önemli bir başarıya ulaştı. Canter’ler, otomatik ve düz vites seçeneklerinin yanı sıra klima seçeneğiyle farklı ihtiyaçlara hitap ediyor.

2015’TE 3 BİN ADETLİK SATIŞ HEDEFLİYOR

Yeni model ve versiyon Canterler’in tanıtımı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Eşref Zeka, farklı ihtiyaçlara cevap veren 3,5 ton, 6,5 ton, 7,5 ton ve 8,5 ton Canter seçenekleriyle hafif ticari araç pazarının önemli oyuncuları arasında yer aldıklarını söyledi. 3,5 ve 10 ton arasında satışa sundukları Canter serisinin 50 yıllık bir geçmişi olduğunu belirten Zeka, “Küresel pazarlarda bugüne kadar 3,7 milyonu aşkın bir satış hacmine ulaşmış bir ürün. Girdiği tüm pazarlarda ya 1’inci, ya ikinci sırada. Yakıt tüketimi ile de sınıfında lider konumda olan bir model” dedi.

Türkiye’nin Fuso Canter bakımından en önemli 20 pazardan biri olduğunu anlatan Eşref Zeka, şunları aktardı: “2014 yılında 1800 civarında Canter satışı gerçekleştirdik. Tüm Fuso Canter ailesinden yılsonuna kadar 3 bin adet satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz, 2014 bizim yılımız oldu, 2015 de bizim yılımız olacak. 2015 sonu itibarıyla yüzde 35’lik bir pazara ulaşacağımızı öngörüyoruz. Özellikle 3,5 tonlardaki muadil rakiplere göre baktığımız zaman, öne çıkan bir avantajımız var. Araçların boş hali rakiplere göre daha düşük. Dolayısıyla bu sınıfta tonaj çok önemli. Her bir modelde, rakibe göre 200 kilo artı yük taşıma kapasitemiz olacak. 1500-1600 kilo civarında her bir versiyonun yük taşıma kapasitesi var. Bu da rahatlıkla tüm sorunları çözüyor. Biz tüm modellerde bunu standart olarak sunacağız. Tam bağımsız süspansiyon bu konfor açısından önemli. Bu özellik de bazı rakiplerde yok. Tüm Canter modellerde düşük yakıt tüketimi öne çıkıyor.”  Eşref Zeka, yakıtta tasarruf ve kullanımda kolaylıklar sağlayan Duonic şanzımanlar ile birlikte yakın bir zamanda pazara ADR’li kamyon ve kamyonetler sunmayı hedeflediklerini belirtti.
SEKTÖRLER VE LOJİSTİK

  • Otomotiv
  • Enerji
  • Gıda
  • Akaryakıt
  • Tekstil
  • Kimya
  • İnşaat
  • Lastik
  • İhracat